Karadeniz Pet

'TüyGeçirmez' yapım aşamasında

İnsanın kendi yaptığı eser gibisi yok.
Çok güzel olmuş.

güzel olmuş ama üstü açık ya gene tüy gelir bence üstüde kapanır açılır yapsaydın ufak deliklerde koysaydın hava almaları için daha iyi olurdu hiç tüy gelmezdi

60 lık çifthanem salonumuzun ortasında duruyor haliyle kuşların tüylerinden hanımla takışıyoruz arada :). o yüzden balkona taşıyacağım kafesi balkonu kapattırıp kullanım alanına dahil edeceğim için oradada tüy olmasın diye çalışmaya başladım can sıkkınlığından.

amacım 4 yanı çevrili pleksi yapmak. arka ve yanlar sabit ön kapak aşağıya açılır kapanır olacak. yem,su, yuvalık ön kısımda olduğu için sıkıntı olmayacak.
çifthanem aşağıdaki gibi ızgaralı fakat sürgülü değil, temizlik için rahatsızlık vermemek için cifthaneyi yerden yükseltilip sürgülü gibi altlığı kullancam. ilerleyen aşamalarda bir yana delikler açıp havayı dışarı çıkarmak için ufak bir fan olabilir. pleksi led aydınlatma olabilir düşünebilirim.

şimdi arkadaşlardan uğraşcağına şunu al bunu al diyecek olanlar olacaktır. adı üstünde ben hobici olduğum için uğraşmak birşeyler yapmaya çalışmak hoşuma gidiyor.

çifthanem;
dj8B2V.jpg

1. kafesi koyacağım yer mermer küçük gelecek kaldırıp tahta kestirmeyi düşünüyorum.
1PVEyD.jpg

2. pleksiler uygun fiyat olsun diye ince aldığım için yapıştırm a yöntemi yerine vidalama yapıyorum. pleksiler kirli gibi görünüyor üstlerinde jelatin var onlar çıkınca cam gibi
LPZDa1.jpg

3.kafesim sürgülü olmadığı için sürgülü modele çevirmek için resimdeki sarı aparatları kullanıp kafesin altını oraya oturtacağım.
rL61QM.jpg

4. ön pleksinin açılması için cam menteşelerini temin ettim
lY34WE.jpg

5. Cam menteşelerini montesi yapıldı.
Ry0y3R.jpg

6. genel olarak bitti proje ufak tefek detaylar kaldı (aksam pek anlamadılar tabi sabah olunca biraz yadırgamışlar ne oluyor diye anlamaya çalışıyorlardı
27E0jA.jpg

vzJBXz.jpg

LPOqZo.jpg

nPJqjM.jpg

kullandığınız malzeme plastikmi ? maliyeti ne kadar tuttu bende böyle birşey yapmayı düşünüyorum

bu cifthaneyi nerden aldınız bende alcam

yiğit kafes izmir elden aldım kargo toplu alımlarda yapıyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:02 -->-> Daha önceki mesaj 09:01 --

kullandığınız malzeme plastikmi ? maliyeti ne kadar tuttu bende böyle birşey yapmayı düşünüyorum

pleksiglass aşırı maliyetli birşey olmadı .30 tlye pleksi sipariş ettim. vida falan mevcut toplasan 40tl

yiğit kafes izmir elden aldım kargo toplu alımlarda yapıyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:02 -->-> Daha önceki mesaj 09:01 --

pleksiglass aşırı maliyetli birşey olmadı .30 tlye pleksi sipariş ettim. vida falan mevcut toplasan 40tl

İzmire yolum 2 saat valla cok beğendim oradaki kafesleri gelip almak isterim eğer yolum düşerse o tarafa yiğitkafesten alacagım.

Şimdi Naturbird de de 28 liraya cok güzel çifthane var pirinç kafes heralde ama toplu alım şeklinde yapıyor.

güzel olmuş ama üstü açık ya gene tüy gelir bence üstüde kapanır açılır yapsaydın ufak deliklerde koysaydın hava almaları için daha iyi olurdu hiç tüy gelmezdi

Geliştirmeye açık dediğinizi yapmayı düşünüyorum. ama şimdilik şöyle bir kanıya vardım ne kadar kanat çırparsa çırpsınlar helikopter etkisinden havlanan tüy yine içe düşüyor. üste plastik hasır gibi bir malzemeyle gölgelik gibi kpatcam

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:21 -->-> Daha önceki mesaj 10:20 --

Çok güzel fikir tebrik ederim, Fiyat ne oldu 1 tanesi için?

fiyat 40tl civarı şimdiilik henüz tamamlanmadı ama

Kare veya Dikdörtgen Kesim Pleksiglas
En: 40
Boy: 62
Pleksi Kalınlığı: 2
Kesim Şekli: Testere Kesim
Renk: Şeffaf
9,84 TL 2 19,68 TL
Kare veya Dikdörtgen Kesim Pleksiglas
En: 40
Boy: 50
Pleksi Kalınlığı: 2
Kesim Şekli: Testere Kesim
Renk: Şeffaf
8,00 TL 2 16,00 TL

cam menteşeleri 2,5 tl, bi kaç vida mdf birleştirme apartları kablo kanalı kapağı vs. bunlar elimde olan malzemeler.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:26 -->-> Daha önceki mesaj 10:21 --

bu sistemin oturacağı sehpa için yine kullanılmayan sehpa ayağına, para vererek tahimin 20tl mdf kestircem ortasına kablo deliklerinden yaptırıp kapak kapatcam (amaç kirlendiğinde o delikte pislikleri kolayca temizlemek

Son düzenleme:
güzel olmuş elline sağlık
ayrıca kafesinde çok güzelmiş

pileksinin metrekaresine 80 tl dediler.Siz ne kadar masraf yaptınız

Merakla resimleri eklemeni bekliyeceğim

gsm

http://www.muhabbetkusu.com.tr/kend...pvc-ve-pleksi-kafes-kendi-imalatim-21139.html knoumdan takip edebilirsiniz.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:24 -->-> Daha önceki mesaj 17:23 --

pileksinin metrekaresine 80 tl dediler.Siz ne kadar masraf yaptınız

pleksiburada.com a girin istediğin ölçüleri kalınlığı girin direk fiyat çıkıyor. sipariş verirkende kargo bedeli çıkıyor. 50x40 2mm kalınlık lazer kesin 10 tl

ellerinize sağlık, yapacağınız çalışmalarında resimlerini bekliyoruz.