Karadeniz Pet

Tüylerin kabarması

Umarım en kısa zamanda eskı saglıgına kavusur.Saglık haberlerini bekliyoruz.Çözüm bulmanızada sevindim bu sayede bulamayanlarda yararlanır.

Hayırlı olsun düzelir inşallah

Çok teşekkür ederim inşallah, adım adım ilerleme kaydediyor olmak çok mutlu edici... Umarım hasta olan diğer kuşlar da iyileşirr bu sayede....

İlaçları bugün aldım ve tedaviye başladım inşallah iyileşir kuşum. Sizin kuşunuzun durumu nasıl? Tedaviye başlayalı kaç gün oldu?

Iyilesicek inşallah iyi düşünün iyi olsun

Dışkı tahlili olmadan kuruma diye bir söylemde bulunulmaması gerektiğini bende yeni öğrendim. Kuruma dediğimiz şey de başlı başına bir hastalık değil birçok etken sonucu oluşabilecek hastalığa bağlı kuşun zayıflaması olarak nitelendiriliyor. Kuşun inşallah iyi olur. Senin tedavi yöntemine bakıp tedaviye kalkışacak arkadaşlar için söylüyorum hani.

İlaçları bugün aldım ve tedaviye başladım inşallah iyileşir kuşum. Sizin kuşunuzun durumu nasıl? Tedaviye başlayalı kaç gün oldu?

Amin inşallah üç gün oldu üç gündür neler çekiyorum bir bilseniz... Dün çok iyiydi indi tüyleri yem yiyor ötüyor sürekli hareket hâlindeydi... Bugün gene ilk hâline döndü.... Yanında kuş varsa ondan ayırın bu hastalık bulaşıcı. Bana sabırlı olmam gerektiğini söylediler. Bir de sürekli sıcak tutun inşallah iyileşir kuşunuz.... :(

Umarım biran önce sağlığına kavuşur...

Iyilesicek inşallah iyi düşünün iyi olsun

Çok sağolun inanın elimden gelenin fazlasını yapıyorum bunun için

Dışkı tahlili olmadan kuruma diye bir söylemde bulunulmaması gerektiğini bende yeni öğrendim. Kuruma dediğimiz şey de başlı başına bir hastalık değil birçok etken sonucu oluşabilecek hastalığa bağlı kuşun zayıflaması olarak nitelendiriliyor. Kuşun inşallah iyi olur. Senin tedavi yöntemine bakıp tedaviye kalkışacak arkadaşlar için söylüyorum hani.

Öncelikle teşekkür ederim bu bilgi için. Ama ilk başta da belirttiğim gibi benim böyle bir imkânım olmadı ve asla kimseye ben böyle yaptım siz de böyle yapın diye diretmedim. Ben sadece bu belirtiler doğrultusunda geldiğim aşamaları tek tek yazdım ve böyle durumlarda bu tedavi yolunu izlediğimi yapıp yapmamanın onlara kaldığını söyledim. Gittiğim veterinerler de dışkı tahlili yapılması gerektiğinden bahsetmediler ne yazık ki.... Ben mesela bir yerde bir tedavi yöntemi görsem bunu danışıyorum önce çünkü bunlar bir can bir kobay değil. İlk aşamada internetteki bir videoda flucan adlı bir ilaç öneren biri vardı. Ben de bunu eczaneye sordum ve videosunu izlettim. Ama almamam gerektiği söylendi ve sonuç olarak başka bir veteriner hekim vasıtasıyla bu ilaçları aldım. Siz böyle demek istemediniz belki ama ben gene de açıklamak istedim. Ben kendi kuşuma kendi canıma uyguluyorum bunu. Sağolun teşekkür ederim inşallah iyi olacak kuşlarımız....

Evet haklısınız ama herkesin veterinere gitme imkanı yok maalesef :( Benim kuşumda kuruma hastalığı olduğuna neredeyse eminim çünkü çok zayıfladı.. Onun dışında belirtilerin hepsi aynı konuyu açan kişinin kuşuyla. İnşallah iyileşirler :(

Kuşum kusmaya başladı ısıtmakta fayda etmiyor çok kötüleşti yem yemeye çalışıyor ama yediğini çıkartıyor ne yaapacağım çok çaresizim elim kolum bağlandı.......... :((

Kuşum kusmaya başladı ısıtmakta fayda etmiyor çok kötüleşti yem yemeye çalışıyor ama yediğini çıkartıyor ne yaapacağım çok çaresizim elim kolum bağlandı.......... :((

:( :( Bir umut iyileşir inşallah :( Sizinkisi birkaç günde mi bu hale geldi? Birde kuşunuzda zayıflama yoktu galiba? Kuruma hastalığı olduğundan emin misiniz çünkü kuruma hastalığının en büyük belirtisi kuşun zayıflaması. Veterinere laf atmak değil amacım ama belkide yanlış tedavi uyguladınız :(

Son düzenleme:
:( :( Bir umut iyileşir inşallah :( Sizinkisi birkaç günde mi bu hale geldi? Birde kuşunuzda zayıflama yoktu galiba? Kuruma hastalığı olduğundan emin misiniz çünkü kuruma hastalığının en büyük belirtisi kuşun zayıflaması. Veterinere laf atmak değil amacım ama belkide yanlış tedavi uyguladınız :(

Zayıflama olmadan kuruma hastalığı mı olur kuruma zaten başlı başına kuşun zayıflaması iç mantar demek... Teşhisi ben koymadım veteriner koydu o yüzden bu ilaçları verdi kuşuma ilk birinci ve ikinci gün çok iyiydi kuş nasıl bu hale geldi anlamadım onu bu halde görmeye dayanamıyorum elim kolum bağlı oturuyorum çok fazla zayıfladı yemek yemek için çabalıyor ama yediğini çıkarıyor... :(

İlaçlar ağır gelmiş olabilir mi ?

Her ihtimali düşünüyorum ama işin içinden çıkamadım bir veteriner niye bir faydası olmayacağını bile bile beşeri ilaçları verdirtir bir kuşa? Bir bildiği vardır muhakkak diye düşnüyorum da gene de ne yapacağımı bilmiyorum bu aşamada ne yapabilirim.... Bana çok kesin konuşmuştu oysaki :(

Zayıflama olmadan kuruma hastalığı mı olur kuruma zaten başlı başına kuşun zayıflaması iç mantar demek... Teşhisi ben koymadım veteriner koydu o yüzden bu ilaçları verdi kuşuma ilk birinci ve ikinci gün çok iyiydi kuş nasıl bu hale geldi anlamadım onu bu halde görmeye dayanamıyorum elim kolum bağlı oturuyorum çok fazla zayıfladı yemek yemek için çabalıyor ama yediğini çıkarıyor... :(

Neden öyle oldu ya :( Düzelir belki yarın :( Sıcak tutmaya devam edin. Veterinerle tekrar iletişime geçme imkanınız var mı?

Son düzenleme:
Her ihtimali düşünüyorum ama işin içinden çıkamadım bir veteriner niye bir faydası olmayacağını bile bile beşeri ilaçları verdirtir bir kuşa? Bir bildiği vardır muhakkak diye düşnüyorum da gene de ne yapacağımı bilmiyorum bu aşamada ne yapabilirim.... Bana çok kesin konuşmuştu oysaki :(

Veteriner kuşu görmeden ilaçları verdi yanılmış da olabilir bilemiyorum, telefonu varsa sizde bir arayın derim.

Ulaşamıyorsanız ilaçları bir süre kesin isterseniz, kusuyor dediniz belki ilaçlar midesini bulandırmıştır.

Doğrudur ama dediğim gibi buradaki veterinerler hiç bir şey bilmiyorlar kuşlarla ilgili tek bildikleri antibiyotik. Biri bile kuşu görmemiz gerek, tahlil gerek demedi. Tamam ulaşmaya çalışıyorum şimdi dediğiniz olabilir

Doğrudur ama dediğim gibi buradaki veterinerler hiç bir şey bilmiyorlar kuşlarla ilgili tek bildikleri antibiyotik. Biri bile kuşu görmemiz gerek, tahlil gerek demedi. Tamam ulaşmaya çalışıyorum şimdi dediğiniz olabilir

Veterinerlerin büyük bölümü zaten kanatlı hayvandan anlamaz, o sebeple tahlil falan istemezler.

Anladığım kadarıyla sizin kuşun durumu ağır, biran önce tedavisi netleştirilmeli.

Son düzenleme:
Veterinerlerin büyük bölümü zaten kanatlı hayvandan anlamaz, o sebeple tahlil falan istemezler.

Anladığım kadarıyla sizin kuşun durumu ağır, biran önce tedavisi netleştirilmeli.

İlaçları veren veterinere ulaşamadım. Gittiğim veterinerlerden birine gittim gene. Baytril %5 verdi .

Yemeye çalışıyor sürekli kusuyor.. Allahım çok zor...

İlaçları veren veterinere ulaşamadım. Gittiğim veterinerlerden birine gittim gene. Baytril %5 verdi .

Yemeye çalışıyor sürekli kusuyor.. Allahım çok zor...

Kullandığınız ilaçların yan etkilerine baktınız mı ? yan etki olarak kusmasına etki eder mi diye

Kuşun videosunu buraya bir koysanız daha iyi olur.

Son düzenleme:
Son düzenleme:
Evet baktım maalesef kusma vardı. Ama inanın çaresizlik.... İlginiz alakanız duyarlılığınız için çok sağolun... Kuşumun videosu :( :( :(

https://www.youtube.com/watch?v=H4SmZnlTwWg&feature=youtu.be

Tünekte durmaya mecali yok...

Saf su mu veriyorsunuz şuan,ilaçların etkisi geçerse midesi düzelir belki. Siz gene sıcak tutun belki canlanır. Benimde neyi olduğuna dair fazla bilgim yok, daha tecrübeli arkadaşlar yardımcı olur inşallah

Geri