Karadeniz Pet

Üreme Hakkında önemli üstadlar bakarsa iyi olur

kaan77

Meraklı Üye
Selam Biliyorsunuz ki bu işte yeni sayılırım 2-3 aydır üretim yapmaya çalışıyorum ancak bi çiftim var çiftleşiyorlar ama yumurta yok 29 gün oldu bugun çiftleştikleri hala yumurta gelmedi. dişinin folluğa bi ilgisi falan da yok hiç folluğa girmiyor bile. normalde 3 tane yumurtalı çiftim var şuan en geç yumurtlayanı 11.günde yumurtladı normal bi durum mu bu çiftleşen her kuş yumurtlamıyor mu

Vede çıkacak olan yavrularıma ne zaman blezik takmalıyım vede nasıl takıcam yumurtalara dokunmuyorum kimi kuş dokununca bakmıyormuş yavrularına çünkü buda demek oluyor ki yeme düşene kadar ellemicem yavrulara :)

Son düzenleme:
Selam Biliyorsunuz ki bu işte yeni sayılırım 2-3 aydır üretim yapmaya çalışıyorum ancak bi çiftim var çiftleşiyorlar ama yumurta yok 29 gün oldu bugun çiftleştikleri hala yumurta gelmedi. dişinin folluğa bi ilgisi falan da yok hiç folluğa girmiyor bile. normalde 3 tane yumurtalı çiftim var şuan en geç yumurtlayanı 11.günde yumurtladı normal bi durum mu bu çiftleşen her kuş yumurtlamıyor mu

Vede çıkacak olan yavrularıma ne zaman blezik takmalıyım vede nasıl takıcam yumurtalara dokunmuyorum kimi kuş dokununca bakmıyormuş yavrularına çünkü buda demek oluyor ki yeme düşene kadar ellemicem yavrulara :)

Yumurtlamayan kuşları takım olarak mı aldın? Genç çift mi? Tecrübesiz olabilirler.
Bileziği 7-12 günlükken takman gerek. İnternette videoları var.
Bileziği takmak için yavruyu çıkartman gerek.

Yumurtlamayan kuşları takım olarak mı aldın? Genç çift mi? Tecrübesiz olabilirler.
Bileziği 7-12 günlükken takman gerek. İnternette videoları var.
Bileziği takmak için yavruyu çıkartman gerek.

kendisi seçti eşini takım olarak almadım dişi 1 yasında var erkekte 2 yaş civarı

kafese erkekleri 1 hafta kapadım dişileride başka bi yere kapattım erkeklerin içine tek tek dişi attım o şekilde eşleştirdim.

Ayırıp sonra tekrar deneyebilirsin. Kafes, yuvalık ve ortam değişikliği deneyebilirsin. Olmadı dişiyi değiştireceksin.

benim anlamadığım şimdi biraz araştırma yaptım tavuk gibi olduğu yazılmış çoğu yerde bunların çiftleşen her kuş yumurtlamaz mış. dişi sadece istediğinde yumurtluyormuş çoğu yerde erkek olmadan da yumurtladığı yazıyor yani dişi ne zaman hazır hissederse ozaman yumurtlar diyor her yer

Geri