Karadeniz Pet

Üreme hakkında...

• Konbuyu başlatan Aziz SARI
  • Başlangıç tarihi
A

Aziz SARI

Guest
Merhaba Arkadaşlar , tanıdığım usta muhabbet kuşu bakıcısı biri bana üreme için bir damla olduğunu ve bu damlanın kuşlara üreme konusunda yardımı olduğu ve kızıştırıcı etkisi ile 1 ay içerisinde yavruların alındığını söyledi. Sizin bildiğiniz böyle bir damla var mı. Var ise nerelerden alınır ve hakikatten kuşlar üzerinde zararsız olarak üremelerine yardımcı bir damla mı .
Damlanın kullanımı şöyle imiş , kuşların üzerine damla damla dökülüyormuş.

Bilen veya meraklı arkadaşları bekliyorum. 5 aydır tık yok bizimkilerde , eğer işe yarıyorsa hemen almak istiyorum bu damladan.. :)

ilk defa bende senden duyuyorum bunu.nijer,havuç vitamin ve mamalarla zaten kuşlar obiçim kızışıyor.bence kimyasala gerek yok.kafese yuvalık taktınmı,cinsiyetlerini iyi biliyormusun.yakından çekilmiş resim yüklersen sitedeki arkadaşlar ellerinden geldiğince yardımcı olacaklardır

ilk defa senden duyuyorum ne uretıcıler tanıdm ama kımseden böyle bişey duymadım

ilk defa bende senden duyuyorum bunu.nijer,havuç vitamin ve mamalarla zaten kuşlar obiçim kızışıyor.bence kimyasala gerek yok.kafese yuvalık taktınmı,cinsiyetlerini iyi biliyormusun.yakından çekilmiş resim yüklersen sitedeki arkadaşlar ellerinden geldiğince yardımcı olacaklardır

Kuşların video suhttp://www.youtube.com/watch?v=YA5wZ9Fb8OMMuhabbet kuşum 4 - YouTube burada mevcut. Kafesi değiştirdim yeni çifthane aldım . kafes sizi yanıltmasın . :) 5 aydır bekliyorum . nijer de verdim havuçta verdim bana mısın demedi yavrucak..:) video da göz bebeği tam çıkmamış . Halbuki göz bebekleri çok net görülüyor.

Konumuza dönecek olursak : ben o ustadan duydum kendisi de baya bi uygulamış ve verim de almış. Hani varsa böyle bir şey ve de zararı yoksa kullanmak çok iyi olur..:D

Kuşların video suhttp://www.youtube.com/watch?v=YA5wZ9Fb8OMMuhabbet kuşum 4 - YouTube burada mevcut. Kafesi değiştirdim yeni çifthane aldım . kafes sizi yanıltmasın . :) 5 aydır bekliyorum . nijer de verdim havuçta verdim bana mısın demedi yavrucak..:) video da göz bebeği tam çıkmamış . Halbuki göz bebekleri çok net görülüyor.

Konumuza dönecek olursak : ben o ustadan duydum kendisi de baya bi uygulamış ve verim de almış. Hani varsa böyle bir şey ve de zararı yoksa kullanmak çok iyi olur..:D

varsa böyle bir ilaç.usta kullanmış sonuç almış diyorsun,sor bakalım ustaya neymiş bu ilacın adı,bizde öğrenelim eğer yapıyorsa tüp bebek gibi birşey oluyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:24 -->-> Daha önceki mesaj 15:22 --

videoya baktım ama mavi cerelisi erkek. ama diğeride erkek gibi geldi

varsa böyle bir ilaç.usta kullanmış sonuç almış diyorsun,sor bakalım ustaya neymiş bu ilacın adı,bizde öğrenelim eğer yapıyorsa tüp bebek gibi birşey oluyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:24 -->-> Daha önceki mesaj 15:22 --

videoya baktım ama mavi cerelisi erkek. ama diğeride erkek gibi geldi

Diğeri erkek olduğuna emin misin. kaç tane video çektim hepsinde herkes dişi dedi soldakine . ilke defa senden duydum..:)

Ayrıca bizim dükkana gelmişti usta. bir daha ne zaman görürüm bilmiyorum. bana petshop larda falan bulursun dedi. onun için siz değerli ustalarımıza soruyorum varsa bilginiz paylaşın diye..:)

Peki faydalı oldu mu . Hareketlenmeler falan var mı sizlerinkinde . Yada kullandınız mı hiç bu vitaminlerden..:)

almaya heveslendim ama almadım çünkü çiftleşmeler falan oldu o yüzden almadım..ama araştırmıştım çok var üreme yapan bu yöntemle..

almaya heveslendim ama almadım çünkü çiftleşmeler falan oldu o yüzden almadım..ama araştırmıştım çok var üreme yapan bu yöntemle..

Peki çiftleşmeleri için neler yaptın . bu konuyu biraz bilen arkadaşlara ve yaşayan arkadaşlara sormakta fayda var diye düşünüyorum..:) Aynı soru diğer arkadaşlara da geçerli . Nijer tohumu ve havuç kattım yemlerine ama fazla bir fayda göremedim. :)

Peki çiftleşmeleri için neler yaptın . bu konuyu biraz bilen arkadaşlara ve yaşayan arkadaşlara sormakta fayda var diye düşünüyorum..:) Aynı soru diğer arkadaşlara da geçerli . Nijer tohumu ve havuç kattım yemlerine ama fazla bir fayda göremedim. :)

ben haşlanmış yumurta sarısı verdim arada azcık bal

selen kardeşimin dediklerine dikkat etmelisin.yavru alabilmek için her yolu bilir ve denemiştir.denemeleri başlat yine birşey yoksa,illada yavru diyorsan değiştir kuşları

Değiştirmek olmaz da üretmeye çabalicaz olmadı yanlarına akraba alırız ..:D

Selen hanım başka neler yaptınız . yumurtayla balı karıştırarak mı verdiniz.

Değiştirmek olmaz da üretmeye çabalicaz olmadı yanlarına akraba alırız ..:D

Selen hanım başka neler yaptınız . yumurtayla balı karıştırarak mı verdiniz.

ayrı ayrı verdim :)başka bişey yapmadım aziz bey

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:35 -->-> Daha önceki mesaj 16:34 --

selen kardeşimin dediklerine dikkat etmelisin.yavru alabilmek için her yolu bilir ve denemiştir.denemeleri başlat yine birşey yoksa,illada yavru diyorsan değiştir kuşları

ah ah neler yapmadım ki :D ama en iyisi yumurta sarısı ve baldı :D

ayrı ayrı verdim :)başka bişey yapmadım aziz bey

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:35 -->-> Daha önceki mesaj 16:34 --

ah ah neler yapmadım ki :D ama en iyisi yumurta sarısı ve baldı :D

Balı sularına mı karıştırdınız yoksa yem kabında sade olarak mı verdiniz.. Kusura bakmayın çok soru soruyorum biraz selen hanım...:)
Bir sorum daha var aklıma takıldı da. yumurtayı haşlıyoruz hafif cıvık kıvam da mı veriyoruz bir de toplam kaç saat bekleteyim yemliğin içinde haşlanmış yumurtayı.

Balı sularına mı karıştırdınız yoksa yem kabında sade olarak mı verdiniz.. Kusura bakmayın çok soru soruyorum biraz selen hanım...:)
Bir sorum daha var aklıma takıldı da. yumurtayı haşlıyoruz hafif cıvık kıvam da mı veriyoruz bir de toplam kaç saat bekleteyim yemliğin içinde haşlanmış yumurtayı.

sularınada karıştırıp verdim ama onda fayda göremedim aziz bey ayrı bi kaba koydum bal onda fayda gördüm..baya bi kızıştırıyor..yumurta sarısı katı olacak 15,20 dakika haşlayıp verin ben 2 saat tuttum yumurta sarısını zaten baya bi sevdiler az miktarda kalmıştı bende aldım..yanlış hatırlamıyorsam 8 saat tutabiliyorsunuz :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:45 -->-> Daha önceki mesaj 16:45 --

ayrıca bi kere kuluçka oldu mu makina gibi çiftleşiyorlar :D

sularınada karıştırıp verdim ama onda fayda göremedim aziz bey ayrı bi kaba koydum bal onda fayda gördüm..baya bi kızıştırıyor..yumurta sarısı katı olacak 15,20 dakika haşlayıp verin ben 2 saat tuttum yumurta sarısını zaten baya bi sevdiler az miktarda kalmıştı bende aldım..yanlış hatırlamıyorsam 8 saat tutabiliyorsunuz :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:45 -->-> Daha önceki mesaj 16:45 --

Teşekkür ederim cevaplarınız için . Bir de bu yöntemi deneyelim bakalım ne olacak..:) Ezel bey dediğiniz ürün çok pahalı geldi bana . Onun yerine bir tane üretken çift alınır .. :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:48 -->-> Daha önceki mesaj 16:47 --

Siftah yapabilirsek çok iyi olacakta yavrucaklar korkuyor herhalde çiftleşmekten .. :)

rica ederim ne demek :) ilaca gerek yok bal en iyisi hadi güzel haberlerinizi bekliyorum ..

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:49 -->-> Daha önceki mesaj 16:48 --

en fazla 2 kuluçkadan sonra biraz dişiyi dinlendirin yoksa ölüyorlar..

bizimkilerde bir yapsında.makineli olmasada olur

Geri