Karadeniz Pet

Ureticilerden yardim. Ilk deneyim

Salihim55

Yeni Üye
Sizlerden aldigim bilgiler, duzenli bakim ve sabrin sonucu bugun kusum ilk yumurtasini verdi Allah a şükür. evde tek cift hobi olarak bakiyorum. Kuslarin ciflestigini gormedim kizginlik da olabilir fakat bir sorum var sizlere. bulundugum mahalleye henuz dogal gaz gelmedigi icin evin her yeri sicak olmuyor. kuslari koydugum oda da ayni durumda. soguk nedeniyle disi kus yumurtalara bakarmi yada yumurtalar bozulurmu. yuvalikda talas var. malesef odada surekli isiticida yakma sansim yok. siz ne dersiniz bu duruma.

Olcme sansim olmadi ama oda sicakligi en kotu 10 derecenin altina dusmuyo

15 dereceye kadar sorun olmaz. 15 derece altına düştüğü an risk başlıyor. Anaçlar dayana bilir fakat yavrular çıkıp biraz büyüdükten sonra anne tam yatamıyacağı için yavru kayıpları yasana bilir. Buna bir çözüm bulmanız gerek.

15 dereceye kadar sorun olmaz. 15 derece altına düştüğü an risk başlıyor. Anaçlar dayana bilir fakat yavrular çıkıp biraz büyüdükten sonra anne tam yatamıyacağı için yavru kayıpları yasana bilir. Buna bir çözüm bulmanız gerek.

Peki onerebileceginiz cok masrafli olmayan bir cozum varmi acaba .

Arkadaslar kusum pazartesi ve sali 1 er yumurta yapti bugun yapmadi. disi erkekle beraber surekli yuvada. kizginlik yumurtasi olma sansi varmi acaba. kuslarin ciflestiklerini hic gormedim.