Karadeniz Pet

Üretimhane ısıtma sorunu

• Konbuyu başlatan Muharrem KARAKOÇ
  • Başlangıç tarihi
M

Muharrem KARAKOÇ

Guest
Arkadaşar evimin bodrum kısmında üretim yapıyorum(güneş görüyor) ama buranın kışın ısınma sorununu nasıl çözerim yada siz üreticiler nasıl çözüyorsunuz ?

bence en iyi bu sorunu çözme sorunu soba yaksanız olmaz bir soğur bi ısınır daha kötü olur kuşlar hemde soba işi birazda pahalı olur bence en mantıklısı siz orda armut lamba kullanın 2 tane taksanız fırın gibi eder VALLA :D

1 adet armut lamba var zaten:) yağlı radyatör kullanmayı düşünüyorum ben siz ne önerirsiniz

Ne kadarlık bir alandan bahsediyorsunuz ? M2 bazında

Yağlı radyatör & Portatif Klima & Isı yalıtımı

İlk olarak kesinlikle yalıtım olayınızı halledin yoksa hepsi boşa gider...

Sonuç olarak bir gider yükü daha eklenecek...

beslediğim yer küçük öyle büyük bir yer değil bodrum katında zaten dış yalıtım var

elektrik sobası takın en düşük kademe de yansın ısı yalıtımı varsa oda sıcaklıgını bulur

arkadaşlar cevaplar için teşekkür ederim ufak bir yağlı radyatör var onu takıp çalıştıracağım umarım sorn olmaz

arkadaşlar aynı sorun bendede var küçük bir dükkan tuttum onlar için 15 mt2 yalıtım yapıp ufo tarzı ısıtıcı koysam havayı kurutur soba hiç olmaz arkadaş yaglı radyatör demiş ama onunda tahminim kokusu olur doğalgaz sobası yine gazdan etkilene bilirler e havalarda yavaş yavaş soğudu ne yapacağımı bilemiyorum akıl akıldan üstündür derler fikirlerinizi bekliyorum

arkadaşlar aynı sorun bendede var küçük bir dükkan tuttum onlar için 15 mt2 yalıtım yapıp ufo tarzı ısıtıcı koysam havayı kurutur soba hiç olmaz arkadaş yaglı radyatör demiş ama onunda tahminim kokusu olur doğalgaz sobası yine gazdan etkilene bilirler e havalarda yavaş yavaş soğudu ne yapacağımı bilemiyorum akıl akıldan üstündür derler fikirlerinizi bekliyorum

Sıcak hava üfüren makineler var günlük 8 saat çalışmaya aylık 100 lira elektirik parası getiriyor düşünebilirsin

radyatör candır harbiden bende 11 dilimli var zaman ayarı yapıyorum gerçekten süper en kral ufo yağlı radyatörün eline su dökemez gerçekten süper bişey ama ayarını yapabilmek lazım dereceyle felan o şekilde ayda 120tlye 15m2 bi alanı ısıtırsınız

radyatör candır harbiden bende 11 dilimli var zaman ayarı yapıyorum gerçekten süper en kral ufo yağlı radyatörün eline su dökemez gerçekten süper bişey ama ayarını yapabilmek lazım dereceyle felan o şekilde ayda 120tlye 15m2 bi alanı ısıtırsınız

yağlı radyatörü ben gazyağıyla çalışan soba gibi bişey düşünmştüm :)oda olabilir ama havayı kurutmazmı bunlar

birde günde bir saate yakın kuşlala birlikte olabiliyorum onun dışında hep kapalı kapıları havalandırma imkanım pek yok

aynen radyatörü zaman ayarlayıcıya bağlayıp 2 saat çalıştırmayıp 1 saat çalışmasını sağlasak nasıl olur

Balkona 60 'lık petek taktırdım sıcaklık 25 derece keyifler o biçim, Merkezi sistem nede olsa kuşlarda sebeplensin :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
En mantıklısı yağlı radyatör. Ufo kullanırsan kuşlar 3 günde gider, gitmese de eski hallerinden eser kalmaz ufo odadaki nemi tamamen yok edip insanın bile boğazını kurutmaya yetiyor,