Ürkek Erkek

Konusu 'Üreticiler Platformu' forumundadır ve Can Özkan tarafından 8 Nisan 2017 başlatılmıştır.

1. Can Özkan

Can Özkan Bakıp Çıkıcam

Beğenileri:
    0
    Yer:
    Antalya/Konyaaltı
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu
    Kuş sayısı:
    2 ile 5 tane
    Dişim çok iri yarı ama erkek yanında ufacık kalıyo ve ben odanın kapısını nezaman aralasam yuvaya giriyo yuvaya arasıra kontrol amaçlı baktığımdada dışkı görüyorum erkek kur yapıyo yem kusuyo öpüyo ama çiftleşmiyolar yardım lütfen erkek nezaman ayak atcak olsa dişi dövüyo erkekde kafesin zeminine atlıyo

2. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    567
    Zarar verici kavga etmedikçe kuşlar beraber dursunlar. Dişi kendini hazır hissettiğinde izin verecektir.

3. Can Özkan

Can Özkan Bakıp Çıkıcam

Beğenileri:
    0
    Yer:
    Antalya/Konyaaltı
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu
    Kuş sayısı:
    2 ile 5 tane
    Yok ayak atcak olursa erkek dişi nun ayağını hafifçe ısırıyo erkek kaçıyo ve kuşları salmamda bi sakınca varmı

4. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    567
    Şu an salabilirsiniz. Dişi izin verip erkeğe ve yuvalığa ilgi gösterdiğinde salmayıp kafeste tutun kuşlarınızı.

5. Can Özkan

Can Özkan Bakıp Çıkıcam

Beğenileri:
    0
    Yer:
    Antalya/Konyaaltı
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu
    Kuş sayısı:
    2 ile 5 tane
    Peki teşekkürler bugün saldığımda dişi çiftleşmeye hazır durdu ama erkek çiftleşmedi

6. Yavuz OYMAK

Yavuz OYMAK Profesyonel

Beğenileri:
    136
    Yer:
    Ankara
    .çiftleşmesi beklenen istenen kuşlar hiçbir şekilde salınmaz, en başta nasıl bir yöntem uyguladınız bilmiyorum ama burada temel prensiblerden biri yuvalık takılı kafeste erkek başka bir kafeste dişi en az 15 gün süreyle aynı odada uzak uçlarda birbirlerini görecekleri şekilde durmalı gerekli zaman doldugunda ise erkeğin kafesine dişi atılmalı dişi kuşlar genelde dominant olurlar bunları kırmanında budur, veyahut yavrudan birbirleriyle eşe atmaktır ama bu yöntem pek sağlıklı değildir Sebebi yavru kuşlar çok erken çiftleşmeye çalışabilirler Bu durumlarda dişide yumurta sıkışması vb. durumlar sebebiyle dişiyi kaybedebilirsiniz.genelde 1 yaş üstü kuşlar çiftleştirimeli ki kuşlar tam anlamıyla gelişimini tamamlayabilsin gereken iriliği uzunluğa tüy yoğunluğuna kavuşabilsin diyedir.

7. MigdesiOlanKus

MigdesiOlanKus Profesyonel

Beğenileri:
    48

Sayfayı Paylaş