Karadeniz Pet

üst vasıfsa üst vasıf :)

Berkay ERDİNC

Emektar Üye
maşallah oğluma sezonun son bebekleri için nöbette iyi bir tatili hak etti

Maşallah

Maşallah çok güzel :)

Masallah oglunuza :) Dikkatim cekti, kare kesitli tunekleri daha iyi tutunmayi sagladigi icin mi kullaniyorsunuz? kenarlari kemirmiyorlar mi?

Son düzenleme:
Maşallah

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Masallah oglunuza :) Dikkatim cekti, kare kesitli tunekleri daha iyi tutunmayi sagladigi icin mi kullaniyorsunuz? kenarlari kemirmiyorlar mi?

teşekkür ederim :)
bebekler salmada yetişirken salıncak yada sallanan hareket eden tünekler dişileri ilk çiftleşme için ıyı hazırlar.tutunabılme kabılıyetlerı daha çok ılerler.minyatur kuşlar ılk eslesmede pek zorlanmasada ırı kuşların genelde ılk kuluckaları ya tüm yumurtalar bos yada yumurtaların bırkacı dolar.tabı tecrube arttıkca doluluk oranları artsada bırkac kulucka bosa gıtmıs olur.bunun nedenlerınıde kusların hareketsız sabit tuneklere alısık olmasıdır.erkek denge kurmakta zorlanır dişi tunege ıyı tutunarak erkegı tasımakta zorlanır.salmalarınızı bunu göz önunde bulundurarak dızayn edersenız bu sorunun buyuk olcude onune gecmıs olursunz.
üretim kafeslerinde iki adet tunekten başkası kalabalık ve kuşların ucus alanını kesmekten baska bırseye yaramaz.buyuzden ıkı adet tunek kullanıyrm uretımde.birisi kare birisi yuvarlak.farklı tunek tıpı kullanmamın sebeplerınden bırısı biliysnz kuslar gunun buyuk kısmını tunekte gecırırler.aynı tarz tunek demek kusun ayaklarının sureklı aynı sekılde durması demek.bunu sürekli ayakta durup ayaklarımızın aynı sekılde durdugunu dusunursek belli sure sonra kramplar vb daha ılerısını dusunursek cesıtlı ayak raatsızlıkları gecırme rıskımız artar kuslardada aynı mantık.bunu onlemek ıcın farklı tunek kullanıyrm.
dıger bır sebebıde dişi kare tunekte daha saglam durabılıyor.
tunekleri kemırmeleride tunek seklıne deil kullanılan agacın sertlıgıyle alakalı.çam kavak ladin gıbı agaclar kullanırsanız tuneklerde yuarlak olsada kemırırler kare olsada.gürgen gibi sert agaclar kullanılırsa yıllarca tunege zarar veremezler.
bıraz uzun bır yazımı oldu.keyıflı hobıler :)

Son düzenleme:
Geri