Karadeniz Pet

üstadlardan yardım istiyorum

• Konbuyu başlatan mehmet fidann
  • Başlangıç tarihi
M

mehmet fidann

Guest
Öncelikle iyi akşamlar arkadaşlar uzun zamandır muhabbet kuşu bakıyorum 1 sene öncesine kadar hep tek kuş bakıyodum üretmeye merak saldım 1 çift aldım 2 ay önce 2 çiftimide yaptım şuanda 2 . çiftim var ama dahada büyütmeyi düşünüyorum bu siteden allah bin kere razı olsun üstadların sayesinde çok bilgi edindim ve üretim yapabileceğimi düşünüyorum evimde gayet müsait boş bi odam var tamamen bu odayı muhabbet kuşlarına ayıracağım kafamda bazı sorular var kafeslerde mi üretim yapsam yoksa odanın yarısını bölüp kümes şeklinde içini güzelce dizayn edip kafeste toplu bi şekilde mi üretime geçsem diye düşünüyorum bu işe 5 6 çiftle başlamayı düşünüyorum üstadlar bana bi fikir verirse gerçekten çok sevinirim .

Salma tarzinda sorun cok oluyordiye duyuyoruz. Bence acemiligi kafeste atin salmaya sonra gecin.

Hayırlı olsun. Üretim metodu tercih meslesi, nasıl istersen yapabilirsin. Salam üretimde istediğim kuşları eşleştirme şansın yok. Ancak verimin daha yüksek olduğu söyleniyor.
Oturduğun yer apartman dairesi ile ses problem olacaktır çok çiftte.

Ses problemi olucak usta söyliyim hele erkekler çiftleşmek istediğinde yer yerinden oynar :D

Bence en güzeli kafes düzeni. Maşaallah kuşlarınıza

Kafes düzeni en temizi salma da en çok Karşılaşılan yumurta Kırma yavru öldürme ve bazı Çapkın erkeklerin başka dişilere yanaşması sonucu ciddi kavgalar. He bir de kim kimin yavrusu takibi zor.

Geri