Karadeniz Pet

üstteki yerlimi pakistanmı

• Konbuyu başlatan Duranettin ERAYDIN
  • Başlangıç tarihi
D

Duranettin ERAYDIN

Guest
soru

Diğerlerinden çok daha küçük.

uxmcl.jpg

uxmcp.jpg

uxmcx.jpg

............
uhst6.jpg

uhsts.jpg

uhsub.jpg

uhsv4.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
kafes içindeki sarı spangle tam belli değil ama yerli ve kuş hep böyle kabarıyorsa hasta galiba, kafes içindeki beyaz yüzlü gri spangle kuş çek, bu kuşu çok beğendim maşallah, üstteki sarı yüzlü spangle diğerlerine göre boyut olarak küçük, sarı spangle ile birlikte olan resmini koyarsanız daha net bir şey söylenebilir...

duranettin kardeşim o yukardaki şahane bir kuş.ver kargoya gelsin bana

bence rengi süper birde pakistana benziyor yakından görmeden netbirşey söylemek doğru olmaz

uxtj8.jpg

kuş Pakistan ama daha öncede dediğim gibi sarı spangle olan dişi kuş hasta, bence müdahale edin, kuşu kaybedebilirsiniz, Erkek kuşa güzel bir çek dişi alın, sarı spangle ile de Pakistan kuşunuzu eş yapın bence...

Sarı 6,7 aydır genelde hep öyle veterinere götürdüm bişeyi yok dedi alıştık bu hallerine.
sarı ve mavi anlaşıyorlar ama çiftleşmediler.
mavi ile sarıyüzlü ufaklık anlaşıyorlar nedense ikiside erkek,dişi mavinin yanından kovuyor kıskanıyor sanırım ufaklığı.

maaşallah çok güzeller, özellikle de fenerli olan :)

kuş Pakistan ama daha öncede dediğim gibi sarı spangle olan dişi kuş hasta, bence müdahale edin, kuşu kaybedebilirsiniz, Erkek kuşa güzel bir çek dişi alın, sarı spangle ile de Pakistan kuşunuzu eş yapın bence...

v1d3s.jpg

v1d7n.jpg

v1d85.jpg

v1d8q.jpg

v1d96.jpg

Sorularım olacak.
1-yeşille beyaz yüzlü açık mavi kuş uzun zamandır eş kaşıma yem kusma var ama dişi çok çazgır üstüne çıkartmıyor erkek kızgın diğer sarı yüzlü mavi erkek sanırım ona bile çıkmaya çalışıyor.Yeşille ufaklığı aynı kafese koydum kavga yok ama ilgide yok.
Ufaklık yeşilden küçük boyca.yaş olarakta 6 ay diyen oldu 8 ay diyen oldu ama ne kızgınlık var nede göz irisleri var simsiyah.Bunları eşleyebilirsem çek sanırım açık maviye kızgın bir eş alabilirim.Eş tutmuş kuşları ayırmam ve hırçın dişiye kendinden yaşça ve boyca ufak bir erkekle aynı kafeste bırakmam doğrumu?
2-eşine alışık erkek ye eşini benimsermi? aynı odada olacaklar.
Birşeyler yapmam lazım bu gidşle çiftleşme asla olmayacak çünkü dişi kovuyor herzaman erkek üste çıkmak istediğinde 6,7 aydır.
Ne yapacam bilmiyorum

Konuya şöyle başlayayım, eş olan kuşlarımı ayırdım ve dişiyi başka bir erkekle, çiftin erkeğini de başka bir dişiyle eşe attım, ikisi de çiftleşti ve yumurta elde ettim, amacınız yumurta elde etmekse eş diye tabir ettiğiniz ama yumurta almadığınız kuşları ayırabilirsiniz ki ben yukarıda ayırdığım çiftten daha önce yumurta almış olmama rağmen ayırdım. Dişinin erkek üzerine ayak atmasının sebebi muhtemelen dişi kızıştı ve siz erkeği dişinin kafesine attınız, size önerim şu şekilde, elinde kaç tane kafes var bilmiyorum ama öncelikle elinde çiftleri besleyip yavru elde etmek için bir kafes belirle, bu kafese erkekleri at, dişi diğer kafeste yalnız kalsın, kuşlara 1-2 hafta çok iyi bak ve dişi ile erkeklerin kafesi birbirini görsün, yuvayı da erkeklerin kafesine tak, erkekler kafes hakimiyetini ele geçirince yani kafese iyice alışınca hangi erkekle dişiyi eş yapmak istiyorsan erkeklerin bulunduğu kafese dişiyi at, eş yapmayı düşünmediğin çek erkeği diğer kafese al, eğer erkek yeterince kızmışsa ilk eşe attığında çiftleşir, ben bunu çok denedim ve her denememde başarı elde ettim...bu süre zarfında kuşları dışarı bırakma...

Dedikleriniz mantıklı ama ikinci erkek pakistan ve yaşı bana göre küçük. Yerli dişiyle pakistanı aynı kafese koydum yarım saat durmadı dişi pakistan erkeği dövmeye başladı ayırmak zorunda kaldım. Çeki dişinin yanına tekrar koydum. eş tuttukları halde o halde bile dişiden korkuyor. biraz daha bekleyim bakalım.Ayırınca çek ortalığı yıkıyor. Hepsini salınca da çek pakistan erkekle ilgileniyor dişiden kıskanıyor dişide pakistanı çekin yanından kovmak istiyor ama çek dişiyi kovuyor pakistanı koruyor dışardayken.İşler karışık yani :)

dediğimi yap, kuşları biraz ayır, dişinin kafesine erkek atarsan dişi erkeği ya döver ya da erkek üzerine ayak atar, kuşların yerini sabitle, yuvalık tak ve kafes dışına bırakma...

eyvallah sağol deneyeceğim.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:09 -->-> Daha önceki mesaj 20:33 --

PAKİSTANIN CİNSİYETİNİ yaşını SİZDE TEYİT EDERMİSİNİZ?
Eş değil ama arkadaş almayı düşünüyorum çünkü eşten anlamıyor daha :)
Pakistan olduğu için yanına pakistan,yerli,çek vs. ne almalıyım?
Dişi kendinden boyca büyük olursa ilerde sorun olurmu?

7-8 aylık yerli bir dişi alabilirsin, dişinin boyu önemli değil...

Kendine mi seçtireyim rastgelemi alayım

mobilden

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:57 -->-> Daha önceki mesaj 14:56 --

Ayrıca ilerde yavrunun rainbow olması ihtimali için dişiyi ne renk alayım

mobilden

Pakistan olacağını sanmıyorum. Bazı çiftlerin son kalan yavruları küçük çıkabiliyor.Kuş yapı olarak çok güzel ma biraz bakımsız kalmış.İyi bir bakım , mama ve vitamin takviyesiyle canavar gibi olur..

Teşekkürler pakistan diyende oldu forumda oyüzden. Büyürken bakımsız kaldığı doğrudur petshoplar içler acısı yem verirsek batarız diye korkuyorlar. İyi besliyorum ama kendi çok iştahlı değil su da çok nadir içiyor vitaminli sular boşa gidiyor.

mobilden