Karadeniz Pet

uyuma şekli

Cansu Türkyolu

Meraklı Üye
Merhaba
Bizim kız normal uyuma şekli dışında, yemliğin başına gidip kafasını tellere dayayıp uyuyor. Ya da bazen elimde yem yerken uykuya dalıyor. Ama su sıralar çok sık kafasını tellere dayayıp uyurken görüyorum. Yem yemeye gidiyor yoruluyo herhalde sonra kafasını dayayıp uyuyor. :)
Bu normal bisey mi? Hayır normalse endişelenmiycem :) çok komik duruyor şekerlik :p

her kuşun uyuma şekli farklıdır benimki de tellerin en üstünde uyuyor :)

her kuşun uyuma şekli farklıdır benimki de tellerin en üstünde uyuyor :)

Aa o da bi değişik :) bizimki kafasını kanatlarının arkasına gömüp uyuyor genelde ama su sıralar da böyle bi sey başladı. Hastalık dedi murat bey ama :(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:01 -->-> Daha önceki mesaj 23:59 --

bıraz elma sirkesi koyun suyuna bır de dışkıyı kontrol edın

Elma sirkesini haftada 1 koyuyorum. Haftada 1 de limon damlatıyorum 1-2 damla. Dışkıyı gün içinde bikac kere kontrol ediyorum bi değişiklik görmedim. Kıvam hep aynı normal. Rengi ne olmalı peki?

Son düzenleme:
Bu kuşların kendilerine has karakterleri vardır, onun için hepsi değişik davranışlar sergileyebilir. Genel olarak oturmuş davranışları vardır veya rahatsızlandıklarında yaptıkları davranışlar ama bunları gözlemleyip sonuca varmak sizin elinizde. Çünkü onu en iyi siz tanıyorsunuz. Kuşunuzun her zamankinden farklı davranışlar yaptığını düşünüyorsanız iyi takip edip kararı kendiniz vermelisiniz. Ayrıca buraya bahsettiğiniz hareketini ve normal zamanda iken fotoğraflarını eklerseniz daha hızlı sonuca varabilirsiniz.

Bu kuşların kendilerine has karakterleri vardır, onun için hepsi değişik davranışlar sergileyebilir. Genel olarak oturmuş davranışları vardır veya rahatsızlandıklarında yaptıkları davranışlar ama bunları gözlemleyip sonuca varmak sizin elinizde. Çünkü onu en iyi siz tanıyorsunuz. Kuşunuzun her zamankinden farklı davranışlar yaptığını düşünüyorsanız iyi takip edip kararı kendiniz vermelisiniz. Ayrıca buraya bahsettiğiniz hareketini ve normal zamanda iken fotoğraflarını eklerseniz daha hızlı sonuca varabilirsiniz.
tabiki ekliyorum hemen.
bu normal hali hatta suanki, geceleri ya da uzun uyuyacagi zaman böyle uyuyor.
NbPW6X.jpg

Burda da yemlik başındaki hali. Uzaktan çektiğim için biraz bulanıklaştı, yanına gidince uyanıyor da.

q2LR9d.jpg

limon zayıflatır kusu bır sıkıntı yoksa kuşunuz da vermeyın elma sırkesı de öyle ayda bır versenız yeterli
A bilmiyordum zayıflatığını, bundan sonra ayda bir elma sirkesi o zaman. Bir de haftada 1 yumurtalı havuclu kuru meyveli mama yapıyorum. Bayağı ilgileniyorum aslında ama hasta olucağını düşünmedim hiç

Evet biraz kanatları düşük ama tüyleri sağlıklı gibi duruyor. Uyku hali dışında da kanatları böyle mi ?

Bir de kanatları aldığımdan beri böyle. Yani öyle tünekte dururken bu haldeydi hep. Anca bi uyaran oldugunda diklesiyo yoksa normal sakin sakin durusu da böyle

tmm tüyde ise normal tüydekı kuşda karın agırsı olur aslında kuşlar ıcın agır bır sürectır tüy degışımı cok kolay ve öenmsız gıbı algılanır genellıkle ama dıkkat etmek gerıkır bu donemde kuşlara

Evet biraz kanatları düşük ama tüyleri sağlıklı gibi duruyor. Uyku hali dışında da kanatları böyle mi ?

Yani dikkat halindeyken böyle değil ama dedigim gibi tüneginde sessiz sakin dururken de bu sekilde. Yaklaşık 25 gundur bende ama ilk aldığımda da sakin halinde hep böyleydi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:44 -->-> Daha önceki mesaj 00:43 --

tmm tüyde ise normal tüydekı kuşda karın agırsı olur aslında kuşlar ıcın agır bır sürectır tüy degışımı cok kolay ve öenmsız gıbı algılanır genellıkle ama dıkkat etmek gerıkır bu donemde kuşlara

Avisol-B kullanıyorum kolay atlatsn diye doğru mudur?

Sürekli bu durumdaysa iyi takip edin bir rahatsızlık olabilir ama genelde kafesin içinde hareketli uyku veya dinlenme zamanlarında böyleyse bir sıkıntı yok :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
tüy zamanı kızıştırıcı yem ve mama vermeyın ortam sıcak ise banyo verın banyo suyuna elma sırkesı koyabılırsınız sade yem ve yulaf verın mama vermıyorum ben

Sürekli bu durumdaysa iyi takip edin bir rahatsızlık olabilir ama genelde kafesin içinde hareketli uyku veya dinlenme zamanlarında böyleyse bir sıkıntı yok :)
Anne veya babası biri digerinden daha iridir de böyle olmustur diye düşünerek almıştım. Ama inşallah biseyi yoktur cok yakından takip ediyorum tamam cok hareketli
Bi kus değil sabah vakitleri hariç onu da aldığımda tüyde olduğuna yordum.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:50 -->-> Daha önceki mesaj 00:48 --

tüy zamanı kızıştırıcı yem ve mama vermeyın ortam sıcak ise banyo verın banyo suyuna elma sırkesı koyabılırsınız sade yem ve yulaf verın mama vermıyorum ben

Ortam sıcak da bizimki akan suda banyo yapmayı seviyor o yüzden elma sirkesi şansım yok ama haftada 2 sefer banyo
Yapıyor. Daha dogrusu kendk istiyo suyu gördü mu yerinde duramıyor.
Dal darı vermeyi düşünüyordum o da kızıştırıcı etki yapar mı?

cok fazla kafanıza takmayın sonucda ben resımden yorum yapıyoruz sız daha ıyı anlarsınız belkıde ben yanlış bılıyorum ve yorum yapıyor da olabılırım aldıgınız yer üretici ise ona danışın

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:51 -->-> Daha önceki mesaj 00:50 --

dal darı verebılırsın sevdıgı bır oyuncagı koyun banyoluga yada yesıllık ılgısını cekebılır

Önerim tüy değişimini tamamen atlatana kadar fazla yormayın dışarı salmayın. Anlaşılan yorgun düşüyor. Vitaminini eksik etmeyin, suyunu günlük değiştirin taze tutun. Ayrıca oda sıcaklığı sabit olursa iyi olur. Ek besin vermenizi önermem kendine gelene kadar midesini bozup ishal olursa iyice zayıf düşer.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri