Karadeniz Pet

Uyuma şekli

Atakan Atmaca

Paylaşımcı Üye
Dişimin yanına aldığım 1-1.5 yaşındaki muhabbet kuşum uyurken dik değilde kafasını ok şeklinde hizalayarak uyuyor acaba alışma durumundan mı yoksa bir hastalığı mı var ?

Normal bir durum kuşlar degisik sekilde uyuyabiliyor.

Normal bir durum kuşlar degisik sekilde uyuyabiliyor.

Şundan korkuyorum , kuşum bize geleli yaklaşık 6 gün oldu , kafesten salınca iki uçmayla ağzını açıp kapatıyor. Acaba solunum sisteminde mi sıkıntı var diye düşünüyorum.

Hırıltılı nefes alma öksürük garip inlemeler yoksa muhtemelen korkucak bisi yoktur ucarkan yoruluyor olabilir sıkıntı yok

Hırıltılı nefes alma öksürük garip inlemeler yoksa muhtemelen korkucak bisi yoktur ucarkan yoruluyor olabilir sıkıntı yok

Uçtuktan sonra eğer 2 tur durmadan uçmuşsa değişik bir ses geliyor hırıltı mı bilmiyorum ama çok ince bir ses.

O olabilir siz hic durmadan konusca o nefes alamama bizdende oluyor havayi cok icine cekince oyle bir ses cikabiliyor

Kuş iki turda nefes nefese kalıyorsa ya kuş yağlanmış ya da nefes almada sorun yaşıyordur. Kuş daha önce pek fazla uçmadığı bir yerden aldıysanız kuş pek alışık olmadığından yoruluyordur. Zamanla alışır. Normal zamanda ağzını açıp kapatıyorsa başka bir problem vardır.

Kuş iki turda nefes nefese kalıyorsa ya kuş yağlanmış ya da nefes almada sorun yaşıyordur. Kuş daha önce pek fazla uçmadığı bir yerden aldıysanız kuş pek alışık olmadığından yoruluyordur. Zamanla alışır. Normal zamanda ağzını açıp kapatıyorsa başka bir problem vardır.

Arada baktığımda esner gibi yapıyor ama fazla açmıyor , petshop'dan aldım

Kusları hemen yan yana koymayın bir problem oldugunda digerine de gecebilir video ekleyebilir misiniz?

Kusları hemen yan yana koymayın bir problem oldugunda digerine de gecebilir video ekleyebilir misiniz?

Alır almaz koyduk , 2.bir kafes yoktu. Video ekleyemiyorum çünkü erkek olan kuş telefonu görünce korkuyor. 1 hafta oldu yan yana duruyorlar.

Geri