Karadeniz Pet

Uzun bir aradan sonra yeni kuşlarım ve ben

yok yanlış anladınız yeterlı 2 agızda bır 20 gun dınlendırmek yaterlı yada cok sıcak olan temmuz ve agustos aylarında eşe atmamak kusun tüye gırmesıne zaman vermek gereklı

yok yanlış anladınız yeterlı 2 agızda bır 20 gun dınlendırmek yaterlı yada cok sıcak olan temmuz ve agustos aylarında eşe atmamak kusun tüye gırmesıne zaman vermek gereklı

Hım anladım murat bey verdiğiniz bilgileri dikkate alacam tşk ederim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:32 -->-> Daha önceki mesaj 19:59 --

Güncel.....

erkek kuşunuz double factor. tamanen sarı ama gözleri kırmızı değil ve ceresi erkek olduğu için mavi renk. lutinolarda yada albinolarda cere rengi pembe olan kuşların erkek burun kıvrımları ve çevresi beyaz olanlar dişidir ayrıca lutino ve albinolarda gaga turuncu renkte olurlar. dişi kuşunuza bakarsanız burun çevresi beyaz olduğunu ve gagasının tuuncu renkte olduğunu göreceksiniz.diğer türlere nisbeten ten renkleri daha pembe olmaktadırlar.bu farkı da ayaklarına bakıp anlayabilirsiniz saygılar.

kafes tabanındaki
serili olan mısır granülü mü farklı bisey mi?

erkek kuşunuz double factor. tamanen sarı ama gözleri kırmızıı değil ve ceresi erkek olduğu için mavi renk. lutinolarda yada albinolarda cere rengi pembe olan kuşların erkek burun kıvrımları ve çevresi beyaz olanlar dişidir ayrıca lutino ve albinolarda gaga turuncu renkte olurlar. dişi kuşunuza bakarsanız burun çevresi beyaz olduğunu ve gagasının tuuncu renkte olduğunu göreceksiniz.diğer türlere nisbeten ten renkleri daha pembe olmaktadırlar.bu farkı da ayaklarına bakıp anlayabilirsiniz saygılar.

Tşk ederim çok güzel bilgiler vermişsiniz yani dişi lutino erkek double faktör doğru anlamışım değil mi yani kuşlarım güzel değil mi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:32 -->-> Daha önceki mesaj 19:30 --

kafes tabanındaki
serili olan mısır granülü mü farklı bisey mi?

Yok kafes tabanındaki zeolit

Tşk ederim çok güzel bilgiler vermişsiniz yani dişi lutino erkek double faktör doğru anlamışım değil mi yani kuşlarım güzel değil mi

rica ederim hülya hanım evet doğru anlamışsınız çokta yakışmışlar hayırlı uğurlu olsun. benim daha önceden beslediğim lutino yavrumun anne ve babası lutino yada albino değildi ama o kanı taşıyorlarmış ki yavrularından biri lutino biri albino çıktı sizde inşallah bol yavru alırsınız lutinolu albinolu güle güle besleyin :)

Hulya hanim kuslar guzel ancak keske Renkl alsaydiniz :) Koyu mavi ile beyazin yavrularini tahmin bile edemiyorum ancak massallah bunlarda guzel :D isime gelince Disi Limon Erkek Kayisi :D

cok yakısmıslar Maşallah

Tşk ederim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:40 -->-> Daha önceki mesaj 09:37 --

rica ederim hülya hanım evet doğru anlamışsınız çokta yakışmışlar hayırlı uğurlu olsun. benim daha önceden beslediğim lutino yavrumun anne ve babası lutino yada albino değildi ama o kanı taşıyorlarmış ki yavrularından biri lutino biri albino çıktı sizde inşallah bol yavru alırsınız lutinolu albinolu güle güle besleyin :)

Çok tşk ederim inşallah bol yavru alırım çok istiyorum böyle bol lutinolu albinolu:)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:43 -->-> Daha önceki mesaj 09:40 --

Hulya hanim kuslar guzel ancak keske Renkl alsaydiniz :) Koyu mavi ile beyazin yavrularini tahmin bile edemiyorum ancak massallah bunlarda guzel :D isime gelince Disi Limon Erkek Kayisi :D

Güzel isim tavsiyeleriniz için tşk ederim bu 2. Çiftim ilk çiftim profil resmimdeki çiftim bunlar çok hoşuma gitti aldım ayrıca sarı rengi sevmem ama kuşlarım sayesinde sevmeye başladım:D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:07 -->-> Daha önceki mesaj 09:43 --

pa4amu9u.jpg
mute4emu.jpg
yja3unyq.jpg
atage7yp.jpg
2utyhuja.jpg
ejajedu6.jpg

Piyasa fiyatını merak ettim de
Sizce kuşlarımın fiyatı ne kadardır acaba?

Son düzenleme:
cOK Yakışıyolar Maşallah Güle güle Besleyin

Tşk ederim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:52 -->-> Daha önceki mesaj 17:51 --

nazar değmesin maşallah çok güzel

Tşk ederim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:53 -->-> Daha önceki mesaj 17:52 --

Acaba piyasa fiyatıiları hakkında bilgileri olan var mı acaba

dişi en az 50 tl eder erkek 30-35 arası eder çift olurlar ve yavru verirlerse 150 tl en az ederi var :)

rica ederim. şimdi ne desek boş olur zamanla herşey belli olur siz bakımını iyi yapmaya bakın temiz ve eksiksiz bir bakımla daha iyi olacaktır.

rica ederim. şimdi ne desek boş olur zamanla herşey belli olur siz bakımını iyi yapmaya bakın temiz ve eksiksiz bir bakımla daha iyi olacaktır.

Peki dişinin çere rengi ne zaman kahverengileşmeye başlar acaba nane vermeye başladım bugün yarın da mama yapmaya başlayacam çok azda Nijer koydum yemlerine

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:41 -->-> Daha önceki mesaj 20:34 --

Ben birde bu kuşların yaşını nasıl anlayabilirim o kadar araştırdım ama bulamadım sizce kaç yaşındalar

Son düzenleme:
bilmediğim konularda yorum yapmayı pek sevmiyorum yaş tahmini yapamayacağım o yüzden ama sağlıklı bir dişi 7-8 aylıkken cere kahve rengini aldığını biliyorum.nijer pek tavsiye ettiğim birşey değil ama çok az koyduysanız tetikleyici olabilir ama ben havuç ve naneden yanayım .

Geri