Karadeniz Pet

uzun süre yemi ağzında tutma, kabarık ve çok az salya

Padow

Meraklı Üye
merhabalar muhabbet kuşum son 3 gündür bi yemi ağzına alıp uzuuun bi süre ağzında çiğniyor gibi hareketler yapıyor, gagasının kenarlarına çok az miktarda salya geliyor tüyleri ıslanıyor sadece ama çok az. dışkıları sağlıklı normal hareketlilikte var ama bu ağızda yem çevirme olayını oyuncağının yanına gidip orada yapıyor sürekli sabit duruyor ağzında ki yemi bazen hapşırır gibi hareket yaparak atıyor (hapşırmıyor ama sadece kafasını sallayarak atıyor), bazen de yutuyor gidip yemlikten yem alıp tekrar oyuncagının oraya dönüyor.. ayrıca gagasının üstüne salyadan dolayı bazen yem kabukları yapışıyor sürtünerek temizliyor.. sürekli oyuncagını inceliyor ve kabarık duruyor.. kursak mantarı olabilir mi acaba esnerken gördüm ağzı salya doluydu ama kursak mantarı belirtileri gözlemleyemedim öyle salya akıntısı yok sadece gagasının kenarında ki tüyler ıslanıyor.. ağzını kokladığımda çok kötü bir koku olmamakla beraber biraz farklı bir koku aldım tecrübem olmadığı için bilmıyorum belki de normal kuş salya kokusudur.. yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.

kuşun videosu
sesi de sonuna kadar açın çıt çıt sesler çıkarıyor yem ağzındayken

ek olarak suluğuna baktığımda hep kabuğu soyulmuş yem oluyor tahmnimce yemi ağzında tutarken su içmek isteyince düşürüyor suluğa.

Son düzenleme:
Geri