Karadeniz Pet

Kuşum Uzun Süreler Yalnız Takılıyor

Eburwin

Yeni Üye
Kuşum akşam 9'da uykuya yatıp sabah 8'de güne başlıyor. Uyandığı gibi de akşama kadar kafesin dışında duruyor. Evin belirli noktalarında durabileceği yükseltiler (Pencere üstü, avize, kapı üstü, duşakabin üstü...) oluyor ve ara ara bu yerlerde uzun süreler duruyor. Temizliğini yapıyor, uykusunu uyuyor bazen de etrafı gözlüyor. Onun dışında normal bir şekilde kafesine gelip yemini yiyor, suyunu içiyor. Etrafta dikkatini çeken şeyleri merak edip gidip oynuyor, sağlıklı bir şekilde uçuyor. Sorun şu ki bu yükseltilerde durmaları bazen çok uzuyor ve hep yalnız duruyor. Normalde bizimle (3 kardeş, anne baba) vakit geçirirdi ama artık eskisi gibi sık yanımıza gelmiyor. Gelince oynuyoruz ama yine de biz ona gitmedikçe o bize gelmiyor. Birkaç gündür ara ara perde yöntemi ile bazen de zorla onu ele alıştırmaya çalışıyorum. Sebebini buraya yordum, bu yüzden küstüğünü düşünüyorum ama hiç emin olamıyorum.

Hastalık sebebiyle ilgi kaybı yoksa dediğiniz nedenden dolayı güveni sarsılmış olabilir. Sevdiği bir oyuncağı varsa elinizde onunla oynatmayı deneyin. Ya da top yoksa eğer, alın topla oynasın. Ve ev ortamına herhangi bir yeni eşya gelmişse o sebeplede uzaklaşıyor olabilir. Bildiği yerler daha güven verdiği için o yerlerde vakit geçiriyor olabilir. Ama hastalık gibi başka sebepten şüpheleniyorsanız kuşun tünekte videosunu ve dışkısını atın, öyle bakalım.

WhatsApp Image 2023-07-13 at 08.09.25.jpeg
WhatsApp Image 2023-07-13 at 08.07.52 (1).jpeg
WhatsApp Image 2023-07-13 at 08.07.52.jpeg

Yeni banyo yaptığı için önündeki tüyler ıslak biraz.

Hayır, koyu yeşil ya da açık yeşil. Marul yiyince daha bir cıvıklaşıyor sadece.

Teşekkürler, dediğiniz gibi oyuncaklar verdim kendisine oynaması için. Daha bir sosyalleşti. Fikriniz varsa bir soru daha sormak isterim. Yoksa yeni konu bağlığı açacağım. Kuşun lavanta tohumu yemesinde bir sıkıntı var mı?

Teşekkürler, dediğiniz gibi oyuncaklar verdim kendisine oynaması için. Daha bir sosyalleşti. Fikriniz varsa bir soru daha sormak isterim. Yoksa yeni konu bağlığı açacağım. Kuşun lavanta tohumu yemesinde bir sıkıntı var mı?
Maalesef bir fikrim yok kullanıldığını pek duymadım. Ne için kullanmak istiyorsunuz merak ettim.

Kullanmaktan ziyade dadanıyor kendisi ve çılgınca yemek istiyor. Yiyeli bir hafta oldu, sağlıksız durmuyor. Eskisi gibi devam ediyor hayatına.

Kusura bakmayın aklımdan çıkmış bu site, sorunuzu görmedim uzun süre.

Geri