Karadeniz Pet

Uzun yolculuk

• Konbuyu başlatan gunesirem
  • Başlangıç tarihi
G

gunesirem

Guest
Merhabalar 3.5 yıldır beslediğim bir muhabbet kuşum var. Kars'ta yaşıyorum fakat tayinimiz İzmir'e çıktı. Ocak ayında gideceğim. Mecbur götüreceğim onuda zaten asla bırakamam. Yolculuk büyük ihtimal otobüsle olacak ve 24 saat kadar sürüyor. :(
Ne gibi şeyler yapabilirim? Lütfen yardımcı olabilir misiniz? :confused:

Eğer ötmeyeceğinden emin olabiliyorsanız küçük ve içi karanlık bir kutuya koyup yanınıza alabilirsiniz. Problem yaratacağını sanmam.
Ama molalarda yem ve su ihtiyacını karşılamanız lazım. 24 saat aç susuz dayanamayabilir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Uçakla gidiyor olsaydınız hiç sorun olmazdı. Ama otobüste kuş taşımak çok zor, sağlığı açısından çok riskli. Yemini suyunu ihmal etmezseniz sorun çıkmaz gibi geliyor bana.

özel arabaylan gidemezisiniz hem sizin açınızdan hemde onun açısından iyi olacaktır

götür dostum kus zorlanır ama götür vicentenin dedği gibi yap

kuş aşırı strese girecektir hocam hayvan kargoları var yaşadığınız yer veya yakın bir çevrenizde varsa onlarla temasa geçin eğer yok sa yemine suyuna ve koyacağınız kutunun hava almasına önem gösterin.

ben bir çift kuşum ile 15 saat otobüs yolculuğuna çıktım ve sorunsuz tamamladım. 20cm en, 30 cm genişlik, 30 cm yüksekliğindeki bir kafesin içine tek bir tünek, uzun tırnaklı yemlik, bilyeli suluk takıp kafesi büyük bir poşete koydum, poşetin üst kısmını açık bıraktım ve kafes üzerine hırkamı attım, kafesi ise koltuğun ön kısmına iki ayağım arasına sıkıştırdım, hiç bir sorun olmadı, kuşlar yolculukta yem bile yemişler, ishal de olmadılar...

Rahat hava alacağı bir kutu ya koyarsanız bence sıkıntı olmaz fakat arkadaşların dediği kesinlikle yem ve suyunu eksik etmeyin ortam değişikli olacağından İzmir'e gittikten sonra ballı yem enerji verekcek hasta etmeyecek şeyler vermelisiniz.

ben 18 saat yol gittim bişey olmadı. önce içeri almıştım ötünce sıkıntı oldu bağajın köhne bir köşesine aldık hiç bir sıkıntı olmadı çok şükür

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:11 -->-> Daha önceki mesaj 20:10 --

ha kutuyla değil küçük kafesle götürdüm

güzel yeni model taşıma kafesleri var
uy4cg.jpg

bunlardan birtane 15tlye alıcaksın muavinin eline 10tl sıkıştırıcaksın onun bildiği güzel bir yer vardır.sıkıntısız seyahat edersin

Geri