Karadeniz Pet

Vasıflı yavru alma hakkında.

BARLAS

Paylaşımcı Üye
Arkadaşlar vasıfsız bir show jumbo dişiye vasıflı bir show jumbo erkek eş tutturursak doğacak yavrulardan vasıflı çıkma şansı nedir? Yavrum daha 70 günlük dişiye döndü sanırım cinsiyet erkek diye almıştım. Çok akıllı, oyuncu ve kendini sevdirmeyi bilen bir kuş. 1-2 kelime mırıldanıyor bile. O yüzden gönderemiyorum.
ea5b5f2543707727878ee4d6c26904e1.jpg

Son düzenleme:
MAŞALLAH kuş çok şirin abi ben bu vasıflı vasıfsız işlerinden pek anlamam ama kuş bence erkek çünki benim kuşun ceresi küçükken senin kuşun aynısıydı bende diyordum bu kuş dişimi diye ama sonradan düzeldi

Bu kuş dişi öncelikle bu garanti.Şöyle örnek verirsek belki doğru olur.Kendi ırkımızı yaratmak için bir ingiliz atı aldık geldik yerli ırklarımızla eşledik.Sizce çıkan yavrular yarışlara girebilirmi.Safkan muhabbeti oradan geliyor aslında.Yani çıkan yavruların kafası büyük olsa omuzu dar kalır.Sırtı düz olsa kanatları makas şeklinde olur her türlü düşük kalite olduğunu belli eder.Atıyorum çıkan 4-5 yavruda %sel olarak dağılır kimine %10 babadan geçer kimine %5.Sanmayın yüksek % olurmu olmaz.Yoksa bu iş bu kadar zor olmaktan çıkar önüne gelen yapıp başarırdı 3-5 eşlemeden sonra.