Karadeniz Pet

Versele Laga'nın farkı?

Gizem TÜRKCAN

Paylaşımcı Üye
Bugün Bauhaus'tan Versele Laga yem aldım. 500gr 9.90 TL. Çok methedildiği için denemek istedim. Merak ettiğim şey: yemin benim 4.50 liraya aldığım yemden farkı nedir? Darıların büyüklüğü parlaklığı falan aynı görünüyor. Boyalı ekmek kırıntıları yok onları da ben ayıklıyorum zaten. Kuşum severek yiyor. Onun dışında versele lagada kızıl darı varmış farklı olarak. Yerli yemlerde olmayıp Versele Lagada olan nedir? Henüz versele Laga vermedim kuşuma önceki yemin bitmesini bekliyorum.

ikisini ayrı ayrı yemliklere koy sonra, kuşa ver bakalım hangi yemlikten yiyecek, o zaman farkı anlarsın

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:25 -->-> Daha önceki mesaj 17:24 --

Ama 9.90 pahalı fiyatı, 6 tl civarı idi sanırım fiyatı

Tamam öyle deneyeyim. İnternette fiyat daha uygun ama kargo ücreti de olunca aynı fiyata veya daha pahalıya geliyor.

Vitakrafttan sonra en iyisi versele laga.

Ama maximum fiyat 6 TL petshoplarda.

Son düzenleme:
Buradaki petshoplarda bulamadım hep maviboncuk, bonnie, champion vs. Var.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:39 -->-> Daha önceki mesaj 17:38 --

Merak ettiğim şey iyi veya kaliteli oluşunun kıstası nedir?

Dedikleri gibi
ayni anda iki farklı yemlikde verin
farkı görürsünüz

Dedikleri gibi
ayni anda iki farklı yemlikde verin
farkı görürsünüz

Şu an normalde kum bulunan yemliğine kumun üstüne döktüm saldırdı resmen yeni yemine. Yemin içinde aspir denen büyük beyaz tohumlar var onları yiyemiyor ama.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:29 -->-> Daha önceki mesaj 19:18 --

Yemin içeriği bu şekilde: Hızlı Resim yükle, internette paylaş | resim upload | bedava resim
Şu siyah tohumun ne olduğunu anlamadım: Hızlı Resim yükle, internette paylaş | resim upload | bedava resim

Içerisinde ki çeşit daha zengin

Son düzenleme:
Evet o şüphesiz zaten. Ama bilemiyorum. Özellikle yulaf çok fazla. Yulaf tüye girmesine neden olur mu? Öyle bir şey duymuştum.

Tamam öyle deneyeyim. İnternette fiyat daha uygun ama kargo ücreti de olunca aynı fiyata veya daha pahalıya geliyor.

Merhaba,

Ben internetten alıyorum. Ortalama 5 tl ye geliyor. Gitti giddiyordan aldığım için satıcının ihtiyacım olan başka ürünleri de alıyorum. Yemden 2 yada 3 paket alıyorum. Böylelikle kargo ücretini eritmiş oluyorum.

Saygılarımla...

İçerik aynı olabilir. Önemli olan daha kaliteli maddeden yapılması. Ben elimde yem olmasına rağmen kargo dahil 5,5 tl ye almıstım. 6 adet.

En önemli özelliği kesinlikle gram toz bulamazsın ve iri taneli kaliteli yemdir.

Ben kesinlikle herkese tavsiye ederim.

bende açık yem kullandım champion kullandım ve en son versele laga kullandım bende versele laga kullanıyorum artık hep kullanacağım
açık yemle asla kıyaslanamaz zaten
1) dedikleri gibi gram toz yok
2)çeşitli yemler var yulaf miktarı da fazla kuşların alması gerekn bi vitamin var bu vitamin yulafta ve keten tohumunda bulunuyor kuşum keten hiç yemez yulafa bayılır yani fazlasıyla bu vitaminide alıyor
3)sadece diğerleri gibi karışık diyip ak darı bulunmuyor sarı darı dal darı ak darı siyah darı bile gördüm fakat az yulaf keten ... bir sürü
4)ayrıca çok kaliteli ve son kullanma tarıhıne de bak eğer sorun yoksa için son derece rahat oluyor kuşlarıma rahatlıkla yedirebiliyorum
5) ayrıca bir tane boyalı ekmek bile yok oysaki championda bir sürü boyalı ekmek var ve ayıklanacak gibi de değil çok küçük ufak ufak
6)performans fiyat diye versele laga ya denir champion bizim burda 5.5 tl versele laga ise 7.5 tl 2 lira daha fazla ama gerçekten bu fiyat olması gerekenden düşük bile bence :D

yemlerin kalitesi veya farkı içindeki tohum çeşidine ve içerdiği tohumların % oranlarına göre değişir yani yem içeriğine bakıldığında içerdiği tohum adları genelde aynıdır sarı darı ak darı kızıl darı aspur vs. gibi ama bunların fiyatları birbirinden farklıdır buna göre ucuz yemlerde ucuz tohumların % oranı fazla pahalı olanların % oranı azdır buna göre fiyat ve kalite değişiyor bence bunun dışında yemin tazeliği ve toz oranı da ayrı etkenlerdir

Son düzenleme:
Geri