petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Veteriner Tespiti Kalp Krizi ve Nöbet gecirenler!!!!

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve oguzhan06 tarafından 19 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. oguzhan06

oguzhan06 Guest

Ankara Üniversitesi Veteriner Kliniğinde yapilan tespite göre kasılma düsme ayakları dolanma gibi ani nobet geciren hayvanlarda B vitamini kaynaklıdır Ayni kaniya Dıskapı veteriner klinigide vardı İlaclar ise Armavit-B(Ceyrek suluga 4 damla ) Ayrıca ic sinir icin ise Neo- terramcyn olral cozelti tozu ( cay kasi ucu ile ceyrek suluga) Ayrıca 3 Ayrı hekime sordugum bilgiler ile avi vitaminleri cok tehlikeymis kullanilmasi sakincaliymis tamamen hayvan tacirlerinin yaptigi bir seymis arkadaslar kullanimlarina dikkat etmek gerekiyormus. Vitaform cözeltide kullanilabilirmis. Bu gibi durumlarda.

#1 oguzhan06, 19 Ocak 2015
    Son düzenleyen: Moderatör: 19 Ocak 2015
  2. Mustafa Murat KARACAKAYA

Beğenileri:
    0
    [MENTION=10173]ROJİN DEMİR[/MENTION]

İnşaallah çözüm olur arkadaşlar, ikinizin de kuşları için.
    Ayrıca edindiğiniz bilgileri paylaştığınız için çok teşekkür ederim [MENTION=14532]oguzhan06[/MENTION] .
    Forumda birçok arkadaşımız, bir zamanlar buna ben de dahildim, avi vitaminleri kullandık.
    Daha dikkatli olmamız gerekiyor demek ki.
    Sağolun.

3. Mert ÇAPACI

Beğenileri:
    0
    Bu nasıl iş ben anlamadım :S Dediğiniz gibi pek çok arkadaş bende dahil bu vitaminlerden kullanıyoruz. Ki bunlar tarım ve köyişleri bakanlığı onaylı.. :mad:

4. oguzhan06

oguzhan06 Guest

Benim evimdede suan Avi seti var fakat veteriner komple atmami soyledi bunlarin hicbir tıbbi degeri olmadiğini soyledi. Kullanimini abartmamamiz gerekiyor diye dusunuyorum

5. Burcu ÖZ

Burcu ÖZ New Member

Beğenileri:
    0
    Nasil yani bunca zamandir kullandigimiz takviyeler zararlimiymis :( vitamini veterinerden almistim bir de

#5 Burcu ÖZ, 19 Ocak 2015
    Son düzenleme: 19 Ocak 2015
  6. Mustafa Murat KARACAKAYA

Beğenileri:
    0
    Bilemiyorum ki.
    Forumda bir çok arkadaşımızın tavsiye ettiği, kullandığı vitaminlerdi.
    Aslında ben iki yaşına kadar hiç vitamin vermedim kuşlarıma.
    Normalde olması gereken de bu şekilde bence, ama tabii meyve sebze ile desteklemek gerekli.
    Sonra sağdan soldan duyarak vitamin vermeye başladım, keşke de yapmasaymışım.
    Çok kuş duydum, vitamin vs. hiçbirşey kullanmadan 10-15 sene yaşayan.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:28 -->-> Daha önceki mesaj 17:24 --

Tabii belki de bu durum yeni anlaşılmış da olabilir.
    İnsanlarda da kullandığımız bir çok ilaç daha sonra zararlı olduğu için toplandı.
    Ya da arkadaşın görüştüğü veterinerler ilacı beğenmiyor olabilir.
    Gerçi üç aynı hekimle görüştüğünü yazmış ki, hepsi de önemli veteriner kliniklerinden.
    Değişik bir durum...

#6 Mustafa Murat KARACAKAYA, 19 Ocak 2015
  7. iss

iss Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Geçmiş olsun. Bilgileri aktardığınız için çok teşekkür ederiz. Bence de vitamin kullanımı sakıncalı. Ama hepsi demek de haksızlık olur diye düşünüyorum. Bazıları hastalık durumunda yurtdışında da kullanılan kaliteli vitaminler. Ama SADECE hastalık durumunda. Veterinerim de bana bu şekilde aktardı. Faydalandığınız klinik ve hekimleri bu linkte paylaşırsanız başkaları yararlanabilir.
    http://www.muhabbetkusu.com.tr/hast...miz-veteriner-hekimleri-paylasalim-17819.html

8. ROJİN DEMİR

ROJİN DEMİR New Member

Beğenileri:
    0
    Ben de kuşuma bu ilaçlardan temin etsem kullansam bir sakıncası olur mu? Yoksa götüreyim mi yine de? B vitamini eksikliğinden mi oluyormuş? B vitamini destekli başka bir şey kullansam da olur mu?

#8 ROJİN DEMİR, 19 Ocak 2015
  9. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    267
    kuşlarında bu sorunları olanlar için açıklayıcı bilgiler emeği geçenlere teşekkürler

10. Cihan UYĞUR

Cihan UYĞUR Active Member

Beğenileri:
    16
    Paylaşım için teşekkürler

11. oguzhan06

oguzhan06 Guest

Uygulayın daha hafif diyorsaniz Vitaform u kullanın doz önemli

12. ROJİN DEMİR

ROJİN DEMİR New Member

Beğenileri:
    0
    Ben de götürdüm bugün veterinere. Sizin kuşunuzu nasıl muayene etmişlerdi? Yani ellerinde tuttular mı röntgen falan ne bileyim bir şeylere baktılar mı?
    Bizimkini veteriner eline bile almadı.

13. oguzhan06

oguzhan06 Guest

Eline aldı kanatlarıyla ve boynuyla oynadı

14. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Demekki bilmeden doğru yol izlemisim vitamin takviyesi yapmıyorum kuslarima o şekilde kimseyed de onermemistim

15. Uğur DOĞAN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Üye olduğumuzdan beri yazıyorum.Aviile başlayan vitaminde almayın,ilaçta.Paranızı çöpe atıyorsunuz.Parayı geçtim kuşunuza zarar.Aynı paraya çok iyi vitaminler var

16. ROJİN DEMİR

ROJİN DEMİR New Member

Beğenileri:
    0
    Neler alabiliriz?

17. Uğur DOĞAN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Sera,Quiko gibi markaları alın

18. İLKER KARADANA

bu konuda site yöneticileri, uzman arkadaşlar çok net görüşler belirtmeliler, konuyu okudum ne yapacağımı şaşırdım, tam da kuşumun tüy dökme zamanı, suyuna vitamin eklemsi yapacaktım, biri kullanmayı diyor, öbürü onu değil de bunu kullanın, diğer hepsini kullanın, kafamız karıştı açıkçası, yok mu bunun ortak aklı, orta yolu, ne dersiniz beyler hanımlar...

19. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Ben kendim şunu uyguluyorum meyve ve sebze veriyorum tuyde olan kuşumu cifthaneye koyuyorum normal yem yanında kanarya yemi veriyorum haftada 1 banyolugunu takiyorum herhangi bir vitamin kullanmıyorum 3 4 5 ayda bir vitaform veriyorum benim durumum bu.

20. Rassien

Rassien Well-Known Member

Beğenileri:
    30
    ne kadar fiyatları ben avisol alıyorum 10 tl ye bida almıcam

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. armavit b