Karadeniz Pet

Veteriner Tespiti Kalp Krizi ve Nöbet gecirenler!!!!

• Konbuyu başlatan oguzhan06
  • Başlangıç tarihi
O

oguzhan06

Guest
Ankara Üniversitesi Veteriner Kliniğinde yapilan tespite göre kasılma düsme ayakları dolanma gibi ani nobet geciren hayvanlarda B vitamini kaynaklıdır Ayni kaniya Dıskapı veteriner klinigide vardı İlaclar ise Armavit-B(Ceyrek suluga 4 damla ) Ayrıca ic sinir icin ise Neo- terramcyn olral cozelti tozu ( cay kasi ucu ile ceyrek suluga) Ayrıca 3 Ayrı hekime sordugum bilgiler ile avi vitaminleri cok tehlikeymis kullanilmasi sakincaliymis tamamen hayvan tacirlerinin yaptigi bir seymis arkadaslar kullanimlarina dikkat etmek gerekiyormus. Vitaform cözeltide kullanilabilirmis. Bu gibi durumlarda.

Moderatör tarafında düzenlendi:
[MENTION=10173]ROJİN DEMİR[/MENTION]

İnşaallah çözüm olur arkadaşlar, ikinizin de kuşları için.
Ayrıca edindiğiniz bilgileri paylaştığınız için çok teşekkür ederim [MENTION=14532]oguzhan06[/MENTION] .
Forumda birçok arkadaşımız, bir zamanlar buna ben de dahildim, avi vitaminleri kullandık.
Daha dikkatli olmamız gerekiyor demek ki.
Sağolun.

[MENTION=10173]ROJİN DEMİR[/MENTION]

İnşaallah çözüm olur arkadaşlar, ikinizin de kuşları için.
Ayrıca edindiğiniz bilgileri paylaştığınız için çok teşekkür ederim [MENTION=14532]oguzhan06[/MENTION] .
Forumda birçok arkadaşımız, bir zamanlar buna ben de dahildim, avi vitaminleri kullandık.
Daha dikkatli olmamız gerekiyor demek ki.
Sağolun.

Bu nasıl iş ben anlamadım :S Dediğiniz gibi pek çok arkadaş bende dahil bu vitaminlerden kullanıyoruz. Ki bunlar tarım ve köyişleri bakanlığı onaylı.. :mad:

Bu nasıl iş ben anlamadım :S Dediğiniz gibi pek çok arkadaş bende dahil bu vitaminlerden kullanıyoruz. Ki bunlar tarım ve köyişleri bakanlığı onaylı.. :mad:

Benim evimdede suan Avi seti var fakat veteriner komple atmami soyledi bunlarin hicbir tıbbi degeri olmadiğini soyledi. Kullanimini abartmamamiz gerekiyor diye dusunuyorum

Nasil yani bunca zamandir kullandigimiz takviyeler zararlimiymis :( vitamini veterinerden almistim bir de

Son düzenleme:

Bilemiyorum ki.
Forumda bir çok arkadaşımızın tavsiye ettiği, kullandığı vitaminlerdi.
Aslında ben iki yaşına kadar hiç vitamin vermedim kuşlarıma.
Normalde olması gereken de bu şekilde bence, ama tabii meyve sebze ile desteklemek gerekli.
Sonra sağdan soldan duyarak vitamin vermeye başladım, keşke de yapmasaymışım.
Çok kuş duydum, vitamin vs. hiçbirşey kullanmadan 10-15 sene yaşayan.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:28 -->-> Daha önceki mesaj 17:24 --

Tabii belki de bu durum yeni anlaşılmış da olabilir.
İnsanlarda da kullandığımız bir çok ilaç daha sonra zararlı olduğu için toplandı.
Ya da arkadaşın görüştüğü veterinerler ilacı beğenmiyor olabilir.
Gerçi üç aynı hekimle görüştüğünü yazmış ki, hepsi de önemli veteriner kliniklerinden.
Değişik bir durum...

Son düzenleme:
Geçmiş olsun. Bilgileri aktardığınız için çok teşekkür ederiz. Bence de vitamin kullanımı sakıncalı. Ama hepsi demek de haksızlık olur diye düşünüyorum. Bazıları hastalık durumunda yurtdışında da kullanılan kaliteli vitaminler. Ama SADECE hastalık durumunda. Veterinerim de bana bu şekilde aktardı. Faydalandığınız klinik ve hekimleri bu linkte paylaşırsanız başkaları yararlanabilir.
http://www.muhabbetkusu.com.tr/hast...miz-veteriner-hekimleri-paylasalim-17819.html

Ben de kuşuma bu ilaçlardan temin etsem kullansam bir sakıncası olur mu? Yoksa götüreyim mi yine de? B vitamini eksikliğinden mi oluyormuş? B vitamini destekli başka bir şey kullansam da olur mu?

Son düzenleme:
kuşlarında bu sorunları olanlar için açıklayıcı bilgiler emeği geçenlere teşekkürler

Ben de kuşuma bu ilaçlardan temin etsem kullansam bir sakıncası olur mu? Yoksa götüreyim mi yine de? B vitamini eksikliğinden mi oluyormuş? B vitamini destekli başka bir şey kullansam da olur mu?

Uygulayın daha hafif diyorsaniz Vitaform u kullanın doz önemli

Demekki bilmeden doğru yol izlemisim vitamin takviyesi yapmıyorum kuslarima o şekilde kimseyed de onermemistim

Üye olduğumuzdan beri yazıyorum.Aviile başlayan vitaminde almayın,ilaçta.Paranızı çöpe atıyorsunuz.Parayı geçtim kuşunuza zarar.Aynı paraya çok iyi vitaminler var

bu konuda site yöneticileri, uzman arkadaşlar çok net görüşler belirtmeliler, konuyu okudum ne yapacağımı şaşırdım, tam da kuşumun tüy dökme zamanı, suyuna vitamin eklemsi yapacaktım, biri kullanmayı diyor, öbürü onu değil de bunu kullanın, diğer hepsini kullanın, kafamız karıştı açıkçası, yok mu bunun ortak aklı, orta yolu, ne dersiniz beyler hanımlar...

bu konuda site yöneticileri, uzman arkadaşlar çok net görüşler belirtmeliler, konuyu okudum ne yapacağımı şaşırdım, tam da kuşumun tüy dökme zamanı, suyuna vitamin eklemsi yapacaktım, biri kullanmayı diyor, öbürü onu değil de bunu kullanın, diğer hepsini kullanın, kafamız karıştı açıkçası, yok mu bunun ortak aklı, orta yolu, ne dersiniz beyler hanımlar...

Ben kendim şunu uyguluyorum meyve ve sebze veriyorum tuyde olan kuşumu cifthaneye koyuyorum normal yem yanında kanarya yemi veriyorum haftada 1 banyolugunu takiyorum herhangi bir vitamin kullanmıyorum 3 4 5 ayda bir vitaform veriyorum benim durumum bu.

Geri