petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Video Cektim Bakarmısınız..

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Murat KILINÇARSLAN tarafından 20 Mart 2014 başlatılmıştır.

1. Murat KILINÇARSLAN

Beğenileri:
    0
    Merhaba arkadaslar elimdeki imkanlarla bir adet video çektim 2 çift kuslarım için. İlk gözüken çiftim ben almadan önce sürekli yumurta yapardı yaklasık 3 ay geçti dişiyi yuvaya bakmıyor bile erkek korkduğu zaman giriyor. İkinci çiftim ise daha yeni onlarda oldukları yerde put gibi duruyorlar kaçma falan yok garip birşeyler lütfen yorumlarınızı esirgemeyin...

[YOUTUBE]watch?v=Wh-Kt-xt_SA[/YOUTUBE]​

2. Filiz BAYIR
    Gizli

Merhaba ben uste değilim ama videoda dikkatimi çeken kafesler bir yerde asılı ve kuşlar kıpırdadıkça sallanıyor mu bana mı öyle geldi..

3. Aytekin DOĞAN

Aytekin DOĞAN Active Member

Beğenileri:
    0
    Kuşlar ortama alışmamış olabilirler stresli olduklarından böyle olabilir. Siz kafesi ve ortamı yeniden bi gözden geçirin.

4. Murat KILINÇARSLAN

Beğenileri:
    0
    Kuslar sabit ben sallanmıs olabilirim yukarıda asılılar cunku

Kusların ortamı çok güzel benden baska kımse girmez strese girdiklerini sanmıyorum

5. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Maşaallah çok güzel çiftler sıkıntı yok ortamlarına alışsın 2. çift ses yapar 1. çiftin kur düzeyi de artar. En kısa sürede yavrularınız olur inşaallah

6. Murat KILINÇARSLAN

Beğenileri:
    0
    İnş hocam 1.çiftte kavgalar olmaya basladı sürekli ama

7. Atılım BUKAĞIKIRAN

Atılım BUKAĞIKIRAN Active Member

Beğenileri:
    1
    satın aldıgınız yerdeki kafeslerinde bulunan tünek yemlik düzenini olusturmaya calıssanız belki yararı olur.. tüy dökümü etkileyebiliyormus ciftlesmeyi.. kızıstırıcı vitamin havuc vs eksik etmeyin, daha cabuk toparlarlar kendilerini

8. Murat KILINÇARSLAN

Beğenileri:
    0
    Direk o şekilde aldım zaten hocam :D hiç birşeyine dokunmadım haftada 2-3 gün mama veriyorum havuc veriyorum özel yem aldım içine nijer tohumu karısdırıp verdim yine tık yok :D Ben bu kadar köpeklerimle uğraşsaydım yavrusu varken bi yavru daha alırdım vallahi :D

9. Atılım BUKAĞIKIRAN

Beğenileri:
    1
    toplam kac cift kusunuz var.. geldigi ortam kalabalıksa, kus sesleri duyamadıgı icin stres yapmıstır kendine.. odada bilgisayar telefon vs varsa kus sesleri dinletin gündüzleri.. kalabalıkta olmak onları rahatlatır, birbirlerine kur yapma istegi yaratır.. dogal bir ortam yaratabilirsiniz onlara :)

10. Murat KILINÇARSLAN

Beğenileri:
    0
    7 Çift kuş var imzadada yazıyor hepsi duvarda asılı sabit günlük su değiştiririm hazır su kullanırım en iyi yemleri kullanırım 7 çift kuşdan daha 1 yumurta alamadım :D bırakın yumurtayı çiftleştiklerini görmedim. Bulundukları ortamda büyük bir salon sürekli sıcak olur sakin olur benden başka kımsede girmez bende bir günde toplam 15-20 dakka anca bulunurum yanlarında

11. Atılım BUKAĞIKIRAN

Beğenileri:
    1
    Allah Allah.. bende merak ettim şimdi.. :(

12. Murat KILINÇARSLAN

Beğenileri:
    0
    Çok garip bir durum üst komsum petshopcu geldi baktı böyle bir ortamda böyle bir bakımla sana senede 30-35 yumurta vermesi gerekıyor bir tanesinin düşün artık dedi oda şok geçirdi kıme söylesem şaşırıyor gariplik var bu işte

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:51 -->-> Daha önceki mesaj 12:44 --

Hayret birşey :D

Sayfayı Paylaş