Karadeniz Pet

Vira Bismillah ... Mdf Lam Box Kafes Yapımı :)

Bende diyorum ki plastik folluk almak yerine yine ayni malzemeden cekmece yapayim komple cikartip takiyim kirlenince temiziyle degistiriyim ... plastik folluk biraz kucuk kalio 18x45 cm genislik ve derinlik var ... kapagida menteseli disa acilir kapak yerine uste dogru acilip iceri dogru kayan mekanizmali birsey yapmayi dusunuyorum ...

Dediğin gibi de olur. O şekilde kullananlar var ama plastik folluk temizlik açısından büyük kolaylık sağlıyor. Yavru olduğunda folluğu yedeğiyle değiştirmek birkaç saniye alıyor bu şekilde anne de huysuzlanmıyor. Dediğin gibi ağaç malzemeden yaptırırsan bir tane de yedek yaptır.

Dediğin gibi de olur. O şekilde kullananlar var ama plastik folluk temizlik açısından büyük kolaylık sağlıyor. Yavru olduğunda folluğu yedeğiyle değiştirmek birkaç saniye alıyor bu şekilde anne de huysuzlanmıyor. Dediğin gibi ağaç malzemeden yaptırırsan bir tane de yedek yaptır.
Bende o sekilde dusundum ama suanda yukari acilir ve iceri dogru gizlenen kapak nasil yapabilirim diye arastiriyorum [MENTION=2149]Uğur GENÇ[/MENTION] muadillerine dahi rastlamadim internette ... bir örnek bulabilsem kadamda netlesecektir.

[MENTION=12762]levent[/MENTION]ACAR Abim birkac yuvalik modeli paylasmişti onlardan bir tanesinde boyle bir kapak modeli vardi belki bir bilgisi vardir

Bugünde beklemiş olduğum 60x40 Kafes Tellerim Ve Yemlikler ile Suluklar Elime Ulaşti ...

60x40 Cm Kafes Ön tel Adet Fiyati 7.90 TL " Sanalpazar.com Kordon Kafes izmir "

026bec1669cafd17ca7b1b228f1e4b63.jpg

Akılli yemlik Adet Fiyati 3 TL " Sanalpazar.com Kordon Kafes izmir "

e5ec803ed6d3a1d899f28a87c723aa98.jpg

Silo Suluk 200cc Kırılmaz plastik Adet Fiyatı 1 TL " Sanalpazar.com Kordon Kafes izmir "

f65a857258c4182dd51fb34755b48cd6.jpg

Geriye birtek Bst kafes cengiz abiden bekledigim 60x40 3 adet tava ve tunek baglanti aparatlari kaldi onlarda gelir gelmez inşallah ahşap kesimini yapip montaja başlıyor olacağız ...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:25 -->-> Daha önceki mesaj 22:13 --

Merhabalar akşama parçaları kesime gidiyoruz inşallah montaj sırasında fotoğraflarida çekip koyacağız allah nasip ederse sistem yarından itibaren çalışmaya başlıycak hayırlısiyla ..

SM-G850FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:
Hayırlı olsun yeni malzemeler.Tava göremedim resimlerde, daha gelmedi mi ?

Hayırlı olsun yeni malzemeler.Tava göremedim resimlerde, daha gelmedi mi ?
Bst kafes cengiz abiden siparis ettigim 3 adet 60x40 tavada elime biraz evvel ulasti , artik aksama parca kesimi montaj elektrik baglantisi gibi olaylari hallettikten sonra insallah hepsinin demonte ve montajlanmis halini sizlerle paylasiyor olacagim insallah yuvalik konusunda [MENTION=4069]Berkay[/MENTION] DİNÇ Abime tesekkur ediyorum çok yardimci oldu . insallah guzel olucak ...

Yuvalığı nasıl yapmaya karar verdin [MENTION=17509]Seyit SUNGUR[/MENTION]

Bst kafes cengiz abiden siparis ettigim 3 adet 60x40 tavada elime biraz evvel ulasti , artik aksama parca kesimi montaj elektrik baglantisi gibi olaylari hallettikten sonra insallah hepsinin demonte ve montajlanmis halini sizlerle paylasiyor olacagim insallah yuvalik konusunda @Berkay DİNÇ Abime tesekkur ediyorum çok yardimci oldu . insallah guzel olucak ...
rica ederim kardeşim kolay gelsin

Bahause Yapı Marketinde kesim ucretsiz diyo ama parcaya cok istiyor yav bir tanakaya 350 dedi acimadan :)

Bahause Yapı Marketinde kesim ucretsiz diyo ama parcaya cok istiyor yav bir tanakaya 350 dedi acimadan :)

valla brnim kafes distan disa 137x84.5 cm oluyor 160 tl parcalar ve bantlama tuttu şuanda kesim devam ediyor canli canli yerinden bildiriyorum durum aşagidaki gibidir ...

3072690dee9aebe8e1f2328c9554d11c.jpg

03d1e24d609963c894745e15a12228c1.jpg

e74d8f5c31d9fabed4512db2566e86e7.jpg

42a3207c1ac8db4c38ff2226afa2e2b6.jpg

Son 3 parcam kesiliyior oda bitince evde montaja başlıyacagim inşallah ..

SM-G850FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Toplam kac m2 tuttu. Bide kac gozlu yapiyorsun

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:34 -->-> Daha önceki mesaj 20:34 --

Bide mdf lam in vidasi mi civisi mi ne varmis ne kullacaksin birlestirme icin

10 katlı yapsan 1 tabaka malzeme gitmez :) 150 mdf 25 lırada pvc(kenar bandı) allahtan kesim parası istemiyomuş :)
mdf kafes yapacak arkadaşlar artmış benimde bır yardımım olsun.
mdf lam tabaksı kalıteye gore fıyatları degısır ortalama bır tabaka 150 tl
ölçüsü 366*183 ve 210*280
366*183 düz hesap 6.7 m2 mdf demektır.fiyat ortalama 150
210*280 düz hesap 5.9 m2 mdf demektir.fiyat ortalama 130

yapacagınız kafesın tum parcalarının kaç m2 oldugunu hesaplayın.
366*183 lük tabakaya göre gidersek tabanın birmetrekaresi 22 23 lira yapar.buna göre kestırmek istedıgınız parcalar kac m2 yapıyorsa o rakamı 23 le carpıp mdfye verecegınız parayı bulursunuz.
örneğin kafesınıze 3,5 m2 mdf gidiyosa 3,5*23=80,5 tl yapar.buda bayagı buyuk bır kafes ıcın yeterlı mdf demektır.
tabakayıda ebatlayan firmalar var.sadece kesim yaparlar.tabaka kesımı ortalama 10 tl.
gelelim pvc ye yani kenarbandı.0,4mm 0,80 mm 2mm kalınlıkta değişiyor pvcler.kafes için 0,40 yeterlidir.pvc yı mdf ye yapıstrmanız için pvc makınası lazım ve bu makınada genelde kesim yapan yerlerde mevcut.1 m 0,40 pvc yı ortalama 75 kuruş a yapıstıyorlar.kafesınıze harcayacagınız pvc yı hesaplayıp 75 kurusla carpıp verecegınız parayı bulursunuz.örneğin kafesınıze gidecek pvc fazla fazla yazalım 15 m.15*75=11.25 yani düz 12 tl yapar.
yani fazla fazla yazmama rağmen kocaman kafes ortalama 100 tl harcadık.bence o tip yerlerde kestirmeyın :) istedikleri paraya 3 kafes yaparsınız :) ve buyuk ıhtımalde yapacagınız kafese 3,5 m2 mdf gitmez.

Son düzenleme:
Iste bende telle sordumda m2 sini 52.50 dedi bauhaus da benimde iste 6.40 gibi birsey gidiyo bana 6.5 m2 desek 52.50tl den 340 gibi birsey yapiyo ondan cok geldi de... seninki lam degil gibi geldi bana mdf lam mi mdf mi tam olarak. ? Valla oyleyse sana olculerini gondersem oraya versek kargoyla gonderirler mi ki

Iste bende telle sordumda m2 sini 52.50 dedi bauhaus da benimde iste 6.40 gibi birsey gidiyo bana 6.5 m2 desek 52.50tl den 340 gibi birsey yapiyo ondan cok geldi de... seninki lam degil gibi geldi bana mdf lam mi mdf mi tam olarak. ? Valla oyleyse sana olculerini gondersem oraya versek kargoyla gonderirler mi ki
izzet bey 5 katlımı sizin kafes 6.5 m2 nasıl yapar proje yada ölçuler varsa gönderin bana hesaplayayım.arkadaşta suntalam kestirmiş mdflam değil.

MggR1a.jpg

Alttaki parca olculeri
tamamda arkalıgı 18mm yaparsanız dolap yerınden kalkmaz.ne geregi var 18mme arkalıgı 3mm pvc yada 3 mm mdf yapın.o parca cıktıktan sonra düz 4,5 m2 yapıyo ortalama 100 tl.oturdugunuz yerde size yakın mobılya atolyesı mutlaka vardır. arkalık dahıl kesım ve pvc yapıstrma dahıl 140 150 tl tutuyo.

Saglam olsun diye dusunmustum :)) oyle olacak gibi artik bazi seylerden kisacaz gibi naplim

Saglam olsun diye dusunmustum :)) oyle olacak gibi artik bazi seylerden kisacaz gibi naplim
yazarken alıntı yaparsanız cvp verdıgınızı anlamıs olurum :)arkalıgın sağlamlıkla alakası yok 1,8mm e hıc gerek yok arkalıgın görevi dolabın arkasını kapatmak,gönyeye almak ve sağa sola oynamasını engellemek.projedekı ölçulerınızide ınceledim dolap yanları yanlış.bu ölcülere göre.tekrar gözden geçirin

yazarken alıntı yaparsanız cvp verdıgınızı anlamıs olurum :)arkalıgın sağlamlıkla alakası yok 1,8mm e hıc gerek yok arkalıgın görevi dolabın arkasını kapatmak,gönyeye almak ve sağa sola oynamasını engellemek.projedekı ölçulerınızide ınceledim dolap yanları yanlış.bu ölcülere göre.tekrar gözden geçirin

Hm peki kac olmali derinligi mi yanlis

Hm peki kac olmali derinligi mi yanlis
ölçüleri cıkarmadan önce tava,ön tel kullacaksanız plastık folluk bu malzemelerı alıp bunları ölçülerıne göre dolap ölçülerını cıkarın.firmadan firmaya farklılık göstere bılıyor bu tıp malzemeler.mesela tava kısmını tam 45cm bırakmıssınız gelen tava 45,2 gelse dolabın içine sokamazsınız.yada 44,8 44,7 gelse bukez bosluk kalır pıslıkler tava dısına dolar.aynı sey tava yukseklıklerındede gecerli.oyuzden tum malzemeleri alıp bu malzemelere göre net ölçü cıkartın

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:20 -->-> Daha önceki mesaj 22:18 --

derınlık deıl boyu yanlış olmuş

ölçüleri cıkarmadan önce tava,ön tel kullacaksanız plastık folluk bu malzemelerı alıp bunları ölçülerıne göre dolap ölçülerını cıkarın.firmadan firmaya farklılık göstere bılıyor bu tıp malzemeler.mesela tava kısmını tam 45cm bırakmıssınız gelen tava 45,2 gelse dolabın içine sokamazsınız.yada 44,8 44,7 gelse bukez bosluk kalır pıslıkler tava dısına dolar.aynı sey tava yukseklıklerındede gecerli.oyuzden tum malzemeleri alıp bu malzemelere göre net ölçü cıkartın

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:20 -->-> Daha önceki mesaj 22:18 --

derınlık deıl boyu yanlış olmuş

Evet suan bende farkettim onu surekli degistiginden unutmusum orayi saolun...

Suan belirledigim siteler var da evt dediginiz gibi once onlari alip elime gectikten sonra parcalari kestirecem

Herkese selamın aleykum ufak bir hesaplama hatası yuzunden yuvaliklar.18.5 yerine 22.5 oldu ama guzel oluyor son asama asagidaki gibi gec saat oldugundan mesaiyi bitirdik yarin devam edecegiz insallah

23f804426161911d26f82b9e452d94ab.jpg

d2900a118dc863cbf16b6ffdb3e6a19b.jpg

3104bfd87524ea4acfd2435498559508.jpg

9d3037c0e09a95032a83ec559ffb929e.jpg

Herkese yardimlarindan dolayi tesekkur eder iyi geceler dilerim

Geri