petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yağlanma mı var?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve gizmosfer tarafından 15 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. gizmosfer
    Gizli

gizmosfer Guest

Kuşumda yağlanma var mı acaba? Çok yem yiyor. Yem yediğinde kursağı top gibi oluyor. Her gün günde 4-5 defa dışarı çıkıyor. Çok hızlı uçuyor. Ard arda uçtuğunda nefes nefese kalıyor ama normal bi uçmak değil kendini yere bırakıyor kırlangıç gibi yerden yukarı uçuyor hızlıca. Hareketlerinde bi sıkıntı yok ama çok yiyor. Ne yapabilirim? Meyve sebze mama yemiyor marul bile hiç yemiyor. Sadece yem yiyor. Suyuna haftada 2 kere avisol. 2 kere 2 damla elma sirkesi damlatıyorum. Suyunu her gün değiştiriyorum.Sizce bi sorun var mı?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:12 -->-> Daha önceki mesaj 01:11 --

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:15 -->-> Daha önceki mesaj 01:12 --

Yemi de Enjoy marka + bir de beyaz darı ve aspur

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 02:35 -->-> Daha önceki mesaj 01:15 --

Enjoy mix yem içinden renkli kırıntıları ayıkladım. İçeriği akdarı, sarı darı, siyah darı, yulaf ben ek olarak mısır çarşısından açık olarak aldığım aspuru karıştırıyorum. Çünkü farkettim dışkısı biraz ishale yaklaştığında bile aspur hemen düzene sokuyor. Bunun dışında meyve yemesini nasıl sağlayabilirim? Elma, muz, ayva, mandalina ne verdimse yemedi.

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Aspur vermeyin. Vitaminin haftada bir hatta iki haftada bire düşürün. Haftada bir suyuna iki damla limon damlatın.

3. gizmosfer
    Gizli

gizmosfer Guest

Tamam teşekkür ederim.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:50 -->-> Daha önceki mesaj 11:44 --

Yemi şu şekilde

4. gizmosfer
    Gizli

gizmosfer Guest

Evet Quik kuş kumu kullanıyorum ama pek yemiyor. Özellikle canı sıkıldığında çok yem yiyor öyle ki bi iki kere o kadar çok yemişti ki boyna su içip öğürür gibi yapmıştı. 3 ay oldu alalı aldığımızdan beri yemeyi çok seviyor kursağı hep top gibi. Bize alışık kafese girmek istemiyor. Uçuyor oynuyor konuşuyor o açıdan bi sıkıntısı yok maşallah.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:58 -->-> Daha önceki mesaj 12:56 --

Yemini değiştirdiğimde bile bir şey fark etmedi yemeyi çok seven bir kuş. Önceleri maviboncuk kabuksuz yem kullanıyordum. O bitince enjoy mix aldım içinde nijer yok diye. Renkli kırıntıları tek tek ayıkladım.

5. Semiha Feyza BAYYURT

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Kumu yedigini siz anlamazsiniz zaten
    Ama sürekli ögürme hareketi sindirimde bi sikinti işareti olabilir
    Başka belirti falan var mi dikkatlice bakin,, belki bi rahatsizliga işaret ediyordur

Kafesteki yemliklerden birine harahindiba otunu bolca koyun,, sindirim sistemine ve karacigere çok iyi gelir,ilk günler yemezse de kaldirmayin bi süre sonra saldiriyorlar zaten bitkilere,,
    Bitki destegi kuşlar için olmazsa olmaz bi ihtiyaç çünkü rahatsizliklarini içgüdüsel olarak iyileştirmek için dogalarinda bitkilerden faydalaniyorlar

6. gizmosfer
    Gizli

gizmosfer Guest

Sürekli öğürme yok 3 aydır iki kere oldu o da aşırı yediğinde oldu. Şu an bıcır bıcır. Meyvedir sebzedir ottur öyle şeyleri hiç yemiyor.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:16 -->-> Daha önceki mesaj 13:13 --

Olta zili var ona yem kusuyor.

Sayfayı Paylaş