Karadeniz Pet

Yaglanma

BatuHan46

Yeni Üye
Mrb Arkadaşlar dişi kusumun poposu sis olduğu icin petshopa gittim. Ama peetshopdakji adam yag bezesi dedi kuslari ayir iyilesmesini bekle dedi dogrumudur. Ama kus hamile kus gibi dışkısı büyük yuvalikta gunun 3te2 sini geciriyor

bir foto atda görüp birşeyler söylleyebilelim bu kadar bilgiyle ne desek yalan olur

İste disinin poposu

Ekli dosyalar

• IMG_20170415_152724.jpg
    IMG_20170415_152724.jpg
    239.9 KB · Görüntüleme: 25
bana pek yumurta gidi gelmedi ama yumurtaysa bile bir problem var gibi daha iyi anlayan birinin görmesi gerek ben ne desem yalan olacak

Zaten adam yumurta deil dedi yağlanmış dedi buraya kadar normal ama esleri ayırmalı mı yım adam ayir dedi bide yag erimesi ne kadar surer

yağ mı o konuda da emin değilim apse ve uru yağlanmayla çok karıştırıyor bilgisiz veterinerler ama bence yinede ayırın bir sıkıntı olmasın

edit: petshop demişsiniz mutlaka bir veterinere gösterin

O kuşta kesin bir sıkıntı var. Özellikle Cocsidioz hastalığına yakalanan kuşlarda karın şişebiliyor. Bağırsak enfeksiyonu da olabilir. Ama cocsidioz ihtimali daha yüksek. Veterinere götürme durumunuz vardır umarım. varsa da yoksa da Şimdiden sularına 5-6 Damla Elma sirkesi damlatın veteriner görene kadar. sorun Yağsa bile Elma sirkesinin faydası olacaktır. ama büyük ihtimalle yağlanma değil.
Veterinere götüremeyecekseniz eğer Cocsidioz için bir ilaç alıp kullanın derim. Antibiyotikler cocsidiozda etkili değildir bunu da göz ardı etmeyin.

Son düzenleme:
Ben bugün farkettim iltihap gibi bişey var içerisinde zaten dışkısıda normalden 5 kat büyük elma sirkesi çözermi işi buradaki veterinerler fazla bilmiyoo.o ilacı nerde bulurum nekadar

Eşleri ayırıyımmı birbirine bulaşırmı inş iyilesir bende kurtulurum

Veterinerler Bilemedi .Bugün sordum.Ama araştırdım selçuk abi senin dedin hastalık çıktı.ilaç olarak veterinerlerin hiçbirinde aureomycın bulamadım lütfen ilaç önerin kuşum ölmeden Bide ayrı kafese almalımıyım..Avidera adlı ilaç olurmu acillll cvp

Albon, amprol veya corid ilaçları coccidosis hastalığına karşı kullanılır

Sent from my iPhone using Tapatalk

Tabi önce aeromycin sulmeti bulmaya çalışın olmazsa bunlardan biri

Sent from my iPhone using Tapatalk

Eğer koksidiozsa avidare sorunu çözmez. Tylan isimli ilaç koksidiyozda çok etkilidir. Eğer koksidiozsa kesin çözüm olacaktır. Chevi kok , Corid , Cocsi gel mix , Dacozine 4-1 , Sulfamethazine , Albon İlaçlarından bulabildiğini kullanabilirsin.