petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yardım Edecek Arkadaşlar Bir El Atın Lütfen

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Konyalı-Mustafa tarafından 14 Şubat 2015 başlatılmıştır.

1. Konyalı-Mustafa

Konyalı-Mustafa New Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar Bende 2 adet Çifthane Kafes Bulunmakta ve Bu kafesleri ortadan böldüm yani ortalarına tahta koydum değilse kuşlar birbirleri ile telden ayrılmıyor 8 adet kuşum var yani 4 çift bu kuşlar hep tahtayı kemirip birbirlerine bakmak istiyor birde dişi kuşum vücudundaki tüm tüyleri yoldu 9 aylık falan erkek çiftleşmek istiyor fakat dişi gagası ile kovuyor folluktan nadir olarak çıkıyor yardım ederseniz sevinirim şimdiden teşekkürler

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Plastik bir levha alırsan bölme için onu kemiremezler.

Follukta talaş var mı? Dişi kendince yuva hazırlıyor olabilir. Kimi dişiler talaş koysan da bir miktar tüyünü yoluyor.

3. Konyalı-Mustafa

Beğenileri:
    0
    Talaş var kenara koydum dişi ortaya toplamış güzel bir şekilde vücudundaki tüyleri yolunca şaşırdım ayrıca plastik de koydum kaymasın diye ufak delik açıp kafese sabitledim kuş delikten bakmaya çalışıyor birde taban tarafında az bir boşluk var ordan bakmaya çalışıyor bunun sebebi veya bir zararı olurmu yani çiftleşmesinde veya eşine zarara verirmi

4. Levent ACAR

Beğenileri:
    75
  5. Konyalı-Mustafa

Beğenileri:
    0
    Teşekkür ederim Ayrıca çift hane kafes mi daha iyi üretim için yoksa pvc kafes mi evde besliyorum sizce hangisinde daha sağlıklı ve güzel kuşlar alabilirim

6. Levent ACAR

Beğenileri:
    75
    Ben PVC box kullanıyorum.
    Tel kafes kullanılacaksa üretim için çifthane değil de tek kafesler daha ideal, üst üste eklenen modeller var.

7. Konyalı-Mustafa

Beğenileri:
    0
    Levent Abi Çok Teşekkür Ederim Yardımcı olduğun için Çok Sağol

Sayfayı Paylaş