Karadeniz Pet

Yardım edın artık lutfen

Kuzey Ateş

Meraklı Üye
Herkese merhaba cok konu actim fakat yardim eden yok kusum iki haftadir bu durumda ishaldi ishali bitti fakat nefes alisverisleri bu sekilde ne yapmam lazim durumu cok kotu ortam sicak olmasina ragmen kafes tabaninda duruyor bazen son care aviastim kullaniyorum 5 gun oldu hala etkisini gostermedi CARESIZ KALDIM NE YAPICAM BILEN VEYA YASAYANNBIRI YARDIM ETSIN LUTFEN https://youtu.be/F3VCAbMLSxo

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:04 -->-> Daha önceki mesaj 18:46 --

Guncellllll

Herkese merhaba cok konu actim fakat yardim eden yok kusum iki haftadir bu durumda ishaldi ishali bitti fakat nefes alisverisleri bu sekilde ne yapmam lazim durumu cok kotu ortam sicak olmasina ragmen kafes tabaninda duruyor bazen son care aviastim kullaniyorum 5 gun oldu hala etkisini gostermedi CARESIZ KALDIM NE YAPICAM BILEN VEYA YASAYANNBIRI YARDIM ETSIN LUTFEN https://youtu.be/F3VCAbMLSxo

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:04 -->-> Daha önceki mesaj 18:46 --

Guncellllll
Çok geçmiş olsun hastalığı hakkında bilgim yok yardımcı olamıycam bu konuda ama konunuz güncel kalsın.
ciğerlerinde bir sorun var veterinere götürdünüzmü.bu tür hastalıklarda burdan kesin çözüm bulabilirmisiniz bilmiyorum umarım kısa zamanda sağlığına kavuşur.

Son düzenleme:
Çok geçmiş olsun hastalığı hakkında bilgim yok yardımcı olamıycam bu konuda ama konunuz güncel kalsın.
ciğerlerinde bir sorun var veterinere götürdünüzmü.bu tür hastalıklarda burdan kesin çözüm bulabilirmisiniz bilmiyorum umarım kısa zamanda sağlığına kavuşur.

Daha önce açtığı konuyu hatırlıyorum gülşen hanım veterinere götürdüğünü ve antibiyotik tedavisinin ciğerlerini kaçmış olabileceğinden bahsetmişti. Kuşun durumu gerçekten çok kötü görünüyor bu konuda tecrübeli olan arkadaşlar keşke yardımcı olabilecek bir tedavi yöntemi sunsalar.

Daha önce açtığı konuyu hatırlıyorum gülşen hanım veterinere götürdüğünü ve antibiyotik tedavisinin ciğerlerini kaçmış olabileceğinden bahsetmişti. Kuşun durumu gerçekten çok kötü görünüyor bu konuda tecrübeli olan arkadaşlar keşke yardımcı olabilecek bir tedavi yöntemi sunsalar.
Bende hatırladım şimdi :( umarım düzelir.çok üzücü.

Abla goturdum oksijen verelim dediler ama yuzde 50 yasama aansi var dediler guvenemedim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:37 -->-> Daha önceki mesaj 15:34 --

Gordukce uzuluyorum

Abla goturdum oksijen verelim dediler ama yuzde 50 yasama aansi var dediler guvenemedim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:37 -->-> Daha önceki mesaj 15:34 --

Gordukce uzuluyorum
Bulunduğun bölgeyi yazarak çevrenden veya yakın bir yerden forum içi veteriner ara istersen.bilen biri yokki yazmıyorlar :(

Veteriner icinde konu actim o kadar insan okuyor 1 kisi bile yardim etmiyor....

Guncellllll

Muhabbet Kuşları Hakkında Her Şey: Ocak 2013

solunum yolu hastalığı

Ilk linkte soguk alginligi bronsit ve astim konularini bir okumani tavsiye ederim
Ikinci attigim linkte baytril 2,5 adli bir ilactan bahsedilmis hatta ne sekilde kullanacagini bile agizdan 2 damla diyolar hatta feeding bir tuple direk kursaga basin diyolar, kusunuzun durumu zaten cok ciddi bu sekilde yasamasi allah korusun ama imkansiz gibi hic birsey yapamamaktan iyidir biseyler yapmaya calismak. Eger bir tedavi yolu bulup iyilestirebilirsen burdada paylasmani rica edicem. Herkesin basina gelebilecek bi durum umarim yardimci olabilirim.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:04 -->-> Daha önceki mesaj 23:48 --

Asagida linkini verecegim yazi aslinda rahatsizligin teshisini koymana ve arastirmani saglayabilir. Biran önce sagligina kavusur tekrar gecmis olsun.
Hava kesesi iltihabi
Kuşların Hava Kesesi Hastalıkları Hakkında Bilgi Bitkiler ve Hayvanlar Alemi

baytril kullan ve ayriyetten kuş kusuyormu sıvı olarak.
ben ömrümde bukadar saçma bir veterıner acıklaması duymadım.cigere ilaç nasıl hangi sebeple kacar.o veterınere kesınlıkle gitmeyın bıdaha.
solum yollarında baytril ıyı gelecektir fakat ağır bir antbytıktır.veterıner ilaçları satan eczadepolarında bulabılırsın.
daha önce konuyu bende okudum solunum yollarında sorun oldugunu belirttiler zaten.kimse yardım etmiyor demekle olmaz.herkesin basına gelen durumlar değil ve okuyan herkeste tedaviyi bilmelerini bekleyemezsin.googla bıle yazsan solum yolları için hangi ilaçlar kullanıyor dıye zaten soruna yanıt bulursun.
solunum yolu enfeksiyonu kuşun sorunu ayrıca suluktanmı ıslandı,kustumu yada senmi kuşa ialçlı su içirmeye calıştın bılemıyorum.ilacı tedarik ettikten sonra bana ulaşabilirsin elimizden geleni yapalım.geçmiş olsun

benim yavrum da böyle olmuştu çinko-c solasyonlu bi vitamin var adını unuttum 5 gün onu kullan 1cc yerine sen 3-4cc at ayriyetten içine avisol karma suspansiyon vitamin var 1cc de ondan at ancak çinko-c solasyonlu vitamini almakda gecikme durumu baya ilerlemiş açık mavi bir kutusu var dı ilacının sonra düzelicektir emin ol benimkide böyleydi. supervet ilacın adı baktım şimdi kutusundan supervet

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:17 -->-> Daha önceki mesaj 00:13 --

Guncellllll

benim yavrum da böyle olmuştu çinko-c solasyonlu bi vitamin var adını unuttum 5 gün onu kullan 1cc yerine sen 3-4cc at ayriyetten içine avisol karma suspansiyon vitamin var 1cc de ondan at ancak çinko-c solasyonlu vitamini almakda gecikme durumu baya ilerlemiş açık mavi bir kutusu var dı ilacının sonra düzelicektir emin ol benimkide böyleydi. supervet ilacın adı baktım şimdi kutusundan yarın sabah ilk iş supervet çinko-C solasyonlu olandan hatta su içmesini falan bekleme ağzına kendin dök yoksa geç kalıp kuşu kaybedersin vede şuan evde sarımsak varsa biraz sarımsak suyu sık suyuna karıştır sabah sen ilacı alana kadar o dursun unutma supervet çinko ve C solosyonu olan içinde

Son düzenleme:
Herkesin dedigini yapmaya calisicam herkese com tesekkurler [MENTION=8970]Berkay ERDİNC[/MENTION] abi baytrili cok okudum ama onermediler gooogledada 2 gun arastirdim fakat ise yarayacagini dusundugum bisey bulamadim o islaklikta ilac verirken oldu

Geri