Karadeniz Pet

Yardım edin bilgi lazım(resimli)

• Konbuyu başlatan Eray ULUTAŞ
  • Başlangıç tarihi
E

Eray ULUTAŞ

Guest

kuşumun cinsi yaşı neden uçmuyor tüyleri neden kopuyor kuyruğu daha yeni çıkıyor neden ? ve ne zaman uçar bide hep bir yerde duruyor :confused::(

kardeş daha yavru hayvan kuyruğu bile çıkmamıs ev ortamına alışamamıştır büyük ihtimal.

yani normal dimi hiç uçmuyor kanatları çok küçük ve çok nadir ötüor elimize falan gelior ama çok suskun uçar dimi bu

uçar merak etmeyin yedirdiklerinize dikkat edin çabuk hasta olur, bünyesi zayıf olduğu için.

Bence bu kuşta bir sorun var uçamayacak veya kuyruğu çıkmayacak kadar küçük değil tahminimce enaz 2-3 aylık. Sadece benim tahminim usta arkadaşlar daha iyi bilir.

ne yedirmeliyim mesela onlara mesala birisi yaazmış 20 günlük kuşum uçmayı öğrendi diye benim kuşum 20 günden küçük deildir die tahmin ediom ondan dolayı stres yaptım peki cinsiyeti nedir

ayrekin bey nasıl küçük değil kanatları küçücük hayvanın zaten kuyruğu daha yeni çıkıo

lütfen cinsi hakkındada bilgi verin ve cinsiyeti

Daha küçücük,uçamaz tabii.Yeni doğmuş.
Dişi sanırım bu ufaklık.

ayrekin bey nasıl küçük değil kanatları küçücük hayvanın zaten kuyruğu daha yeni çıkıo

Arkadaşım bu benim nacizane tahminim. Küçücük kuşun gagasında siyah leke olur başının üstündeki çizgiler ceresine kadar daha sık olur. Sizinki öyle değil.

zaten gagasında siyahlık var baya fotoraflarda gözükmesi lazım

Güzel bir dişi 1-2 aylık olabilir,tüy dökümüne girmiş.Ne zaman aldınız kuyruğu hakkında bilginiz varmı? Küçük olsa bile kuyruğu olması gerekirdi kuyruğu çekilmiş veya koparılmış olabilir mi?

hiç bilmiorum olabilir ama uzuyor dimi problem yok

tüy dökümüne girmiş dediiniz ne ?

Tüy dökümü tüylerini yenilemesidir.Mama ve suya vitaminle çabuk atlatırlar.Hastalık değil bir dönemdir.

hım ben avisol vitamin kullanıyorum ne kadar sıklıkla vermem gerekir ?

birde kuşun kuyruğu kopmuş dediniz ya çıkıyor şimdi biraz biraz eskiden hiç yoktu yani normal dimi bide uçması için ne kadar daha lazım?

benim kuşumda 1,2 aylık fakat daha uzun kuyruğu var.

Kuyruğu olmaması normal değil,kuşlar 1 aylık olduğunda en az 8-10cm kuyruğu olur diye biliyorum.Sizinkinin kopmuştur yeniden çıkıyor olabilir.Suyuna vitamin ve kafesine mama yapıp verin,1-2 aya düzelebilir :)

Geri