Karadeniz Pet

Yardım edin kuşum ölecek

• Konbuyu başlatan Hakan ARTUC
  • Başlangıç tarihi
H

Hakan ARTUC

Guest
merhaba arkadaşlar kuşum 2 gündür yem falan yemiyor ballı yem aldım onu da döküyor gagası da fazla uzun değil ancak ishal olmuştu vitamin vs. aldım bugün ama yem yemiyor ne yapabilirim yedirmek için

İshalse zaten yem yemez. İshal ilacı vermeniz gerekir.

İshalse zaten yem yemez. İshal ilacı vermeniz gerekir.

ama yem yemeye çalısıyor 1-2 tane yiyor zar zor oda gerisini hep döküyor

şu an elimde sadece vitamin ve parazit spreyi var bu günlük idare edebileceğim birşey varmı aç kalmaması için

1- Suyuna limon ya da portakal suyu damlatabilirsiniz. Bu kuşunuzun yem ihtiyacını karşılar.

2- Kafesine patates haşlaması ve pirinç lapası koyun.

Bunlardan uygulayabileceğim birşey varmı doğruluk oranı nedir

Moderatör tarafında düzenlendi:
Biraz ye yemeye basşladıktann sonra has haş koyavilirsin

Ekmek içi ver azıcık ya da suyuna kahve karıştır.

Arkadaşlar önerilecek herşeyi söylemişler sanırım petshoplarda ishal için ilaçlar olur suya damlatılan cinslerden vs bulabilirsen onlardan al bitane suyuna uygun miktarda damlat ve arkadaşların dediği diğer şeyleri de uygula patetes haşlaması pirinç lapası işte ilacı bulamıyorsan kahve damlat vs..

Bu arada kuş yenimi yoksa uzun süredir sahip olduğunuz bir kuşmu.

Arkadaşlar önerilecek herşeyi söylemişler sanırım petshoplarda ishal için ilaçlar olur suya damlatılan cinslerden vs bulabilirsen onlardan al bitane suyuna uygun miktarda damlat ve arkadaşların dediği diğer şeyleri de uygula patetes haşlaması pirinç lapası işte ilacı bulamıyorsan kahve damlat vs..

Bu arada kuş yenimi yoksa uzun süredir sahip olduğunuz bir kuşmu.

kuşu alalı 1 ay falan oldu daha yavru bir kuş ekmeği bile yiyemiyor suyuna vitamin ilacı damlattım biraz dursun yenileyip kahve damlatıcam birde patates haşlamasını deniyeceğim

Anladım sorduğum sorunun nedeni kuş yeniyse evde ilk günler olur böyle şeyler o yüzden. Suyuna vitamin damlatmanın dışında dediğimiz gibi ishal ilaçları var yakınında petshop varsa sorabilirsin onlara. Pazar açık oluyorlarsa yarın bakarsın şimdilil burda önerilenlerle idare et. Kuşun ishali geçtiğinde bulara devam etme bu seferde kabız olmasın :)

Anladım sorduğum sorunun nedeni kuş yeniyse evde ilk günler olur böyle şeyler o yüzden. Suyuna vitamin damlatmanın dışında dediğimiz gibi ishal ilaçları var yakınında petshop varsa sorabilirsin onlara. Pazar açık oluyorlarsa yarın bakarsın şimdilil burda önerilenlerle idare et. Kuşun ishali geçtiğinde bulara devam etme bu seferde kabız olmasın :)

1 ay , öyle bir iki gün değil ki .

İshalken kuşların suyuna vitamin katılmazmış . Ya ishal ilacı alacaksın , yada arkadaşların dediklerini uygulayacaksın .

Geçmiş olsun kekik bitkisini sicak suda 15 dakika bekletip süzün ve suluguna su yerine koyun 2 saatte bir yenileyin kekik ishale çok faydalidir
Ayrica ishal geçmiyorsa içten kaynaklidir direk ilaç vermeyin zararli olur
Tabi ilaç kullanmak zorunda kalirsaniz pet shoptan falan degil veteriner hekimlerden telefonla ögrenin ilaç dozunu vs

1 aylik bi bebek hassas olur aman dikkat sicak tutun

Geçmiş olsun kekik bitkisini sicak suda 15 dakika bekletip süzün ve suluguna su yerine koyun 2 saatte bir yenileyin kekik ishale çok faydalidir
Ayrica ishal geçmiyorsa içten kaynaklidir direk ilaç vermeyin zararli olur
Tabi ilaç kullanmak zorunda kalirsaniz pet shoptan falan degil veteriner hekimlerden telefonla ögrenin ilaç dozunu vs

1 aylik bi bebek hassas olur aman dikkat sicak tutun

kuşu alalı 1 ay olmuş kuş 1 aylık değil .

Patates haşlayıp verin. Ayrıca pirinç lapası verin mamalıkta. Yeşillik vermeyin. İyileşir inşallah.

kuş 2 aylık falan var vitamin kullanılmadığını söylediğiniz iyi oldu hemen değişiyorum şimdi . Hangisini deniyeyim kararsız kaldım kekik mi kahve mi hangisi daha yararlı olur acaba

kuşun resmini çekebilirmisiniz ?

oYrMvb.jpg

bgJozb.jpg

şu an biraz biraz yem yemeye başladı

Moderatör tarafında düzenlendi:
bir sorun yok gibi , gayet sağlıklı duruyor . Birde dışkı resmini çekebilirmisiniz ?

Haslanmis patates iyi gelir.
Alakası var mı bilmiyorum ama benim alman kurdum vardı ishal olunca haslanmis patates yedirdim duzelmisti

Geri