petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yardım edin kuşum ölecek

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Hakan ARTUC tarafından 27 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. Hakan ARTUC

merhaba arkadaşlar kuşum 2 gündür yem falan yemiyor ballı yem aldım onu da döküyor gagası da fazla uzun değil ancak ishal olmuştu vitamin vs. aldım bugün ama yem yemiyor ne yapabilirim yedirmek için

2. modernmabuse

Beğenileri:
    1
    İshalse zaten yem yemez. İshal ilacı vermeniz gerekir.

3. Hakan ARTUC

ama yem yemeye çalısıyor 1-2 tane yiyor zar zor oda gerisini hep döküyor

şu an elimde sadece vitamin ve parazit spreyi var bu günlük idare edebileceğim birşey varmı aç kalmaması için

Bunlardan uygulayabileceğim birşey varmı doğruluk oranı nedir

#3 Hakan ARTUC, 27 Aralık 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 27 Aralık 2014
  4. mehmetsoker

Biraz ye yemeye basşladıktann sonra has haş koyavilirsin

5. Hakan ARTUC

haş haşı yermı peki

6. modernmabuse

Beğenileri:
    1
    Ekmek içi ver azıcık ya da suyuna kahve karıştır.

7. Ensar YILMAZ

Beğenileri:
    3
    Arkadaşlar önerilecek herşeyi söylemişler sanırım petshoplarda ishal için ilaçlar olur suya damlatılan cinslerden vs bulabilirsen onlardan al bitane suyuna uygun miktarda damlat ve arkadaşların dediği diğer şeyleri de uygula patetes haşlaması pirinç lapası işte ilacı bulamıyorsan kahve damlat vs..

Bu arada kuş yenimi yoksa uzun süredir sahip olduğunuz bir kuşmu.

8. Hakan ARTUC

kuşu alalı 1 ay falan oldu daha yavru bir kuş ekmeği bile yiyemiyor suyuna vitamin ilacı damlattım biraz dursun yenileyip kahve damlatıcam birde patates haşlamasını deniyeceğim

9. Ensar YILMAZ

Beğenileri:
    3
    Anladım sorduğum sorunun nedeni kuş yeniyse evde ilk günler olur böyle şeyler o yüzden. Suyuna vitamin damlatmanın dışında dediğimiz gibi ishal ilaçları var yakınında petshop varsa sorabilirsin onlara. Pazar açık oluyorlarsa yarın bakarsın şimdilil burda önerilenlerle idare et. Kuşun ishali geçtiğinde bulara devam etme bu seferde kabız olmasın :)

10. Fuat E. GÜL

1 ay , öyle bir iki gün değil ki .

İshalken kuşların suyuna vitamin katılmazmış . Ya ishal ilacı alacaksın , yada arkadaşların dediklerini uygulayacaksın .

11. Semiha Feyza BAYYURT

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Geçmiş olsun kekik bitkisini sicak suda 15 dakika bekletip süzün ve suluguna su yerine koyun 2 saatte bir yenileyin kekik ishale çok faydalidir
    Ayrica ishal geçmiyorsa içten kaynaklidir direk ilaç vermeyin zararli olur
    Tabi ilaç kullanmak zorunda kalirsaniz pet shoptan falan degil veteriner hekimlerden telefonla ögrenin ilaç dozunu vs

1 aylik bi bebek hassas olur aman dikkat sicak tutun

12. Fuat E. GÜL

kuşu alalı 1 ay olmuş kuş 1 aylık değil .

13. Emre DENİZ

Patates haşlayıp verin. Ayrıca pirinç lapası verin mamalıkta. Yeşillik vermeyin. İyileşir inşallah.

14. Hakan ARTUC

kuş 2 aylık falan var vitamin kullanılmadığını söylediğiniz iyi oldu hemen değişiyorum şimdi . Hangisini deniyeyim kararsız kaldım kekik mi kahve mi hangisi daha yararlı olur acaba

15. Fuat E. GÜL

kuşun resmini çekebilirmisiniz ?

16. Hakan ARTUC

şu an biraz biraz yem yemeye başladı

#16 Hakan ARTUC, 27 Aralık 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 27 Aralık 2014
  17. Fuat E. GÜL

bir sorun yok gibi , gayet sağlıklı duruyor . Birde dışkı resmini çekebilirmisiniz ?

18. mehmetsoker

Benim kışlar yiyordu hisali kesiyor

19. Semiha Feyza BAYYURT

Altın Üye

Beğenileri:
    0
  20. Sertac SAYAR

Haslanmis patates iyi gelir.
    Alakası var mı bilmiyorum ama benim alman kurdum vardı ishal olunca haslanmis patates yedirdim duzelmisti

Sayfayı Paylaş