Karadeniz Pet

yardım edin sitrese girecem

• Konbuyu başlatan abdullah600
  • Başlangıç tarihi
A

abdullah600

Guest
Arkadaşalar kuşu aldım kuş bitli çıkdı kuşu yıkadım ilaçladım kuş hasta oldu ölü gibi duruyo hıçkırıyo göğüs kafesi belirgenleşdi kuşçu bağırsakları dolanıy o dedi üşütmüş dedi avidoustun bağırsak ishal ilacını verdi geçermi

kuş bitli çıktı ve kuşu yıkadınız..? kuşun bitleri geçti mi? geçmedi tabikide.. Bitli oldugunu gözünüzle gördünüz mü..? Büyük ihtimal kus çok kasınıyor bitlenmiş dediniz ve yıkadınız.. Kusu avucunuza alıp muslugun altına mı soktunuz kendi mi yıkandı? Ev ısısı nasıldı..? Kuş büyük ihtimal üşütmüş.. Sıcakta tutun mama ve vitamin takviyesi yapın.. İshal varsa muz haslanmıs patates veya suyuna çay kasıgının ucuyla Turk kahvesi ekleyebilirsiniz..

bitin olduğunu gördüm yıkadım sonra bit sprayı sıkdım fiskiye altıdna ılık suda yıkadım kurudum bi güzel

kuş güneş görüyor mu ? bazen güneş görmedimi uyku moduna alıyor kendini

kutluay abi kuş hastada çokmu kötü durumu ne yapabilirim ölmesini istemiyom

suyuna vitamin dök ben kuşum hastalandıgında hep bunu yaparım bebek maması oda ıyıdır tarıflerıne bakarsın buralardan iyileşir suya sokmayacaksın zaten bızm sarışın vardı onu soktum bı ayaklarını temızlıyım dıye kuş şifayı kaptı :D bir buçuk saat kaliriferin üstünde geçmesini bekledim bunları yap sen geçer soğuk algınlığı filansa

hımm kuşçuya götürdüm bi kuşun göğüz kafesi ilerid oğru çıkmış avidostun ishal ilacını verdi suyua kadıyom sarıbi ilaç iyi gelirmi

kuşta ishal gördün mü hiç ?

Maşallah kuşunuz çok çok güzel.

-Bit var diye hayvanı suyun altına sokmamak lazım. Bit olabilir,gayet normal. Tedaviside var. Hayvanı yıkayınca bitten arınmaz. Ama yıkamışsınız artık yapacak birşey yok. Saç kurutma makinasıyla da kurutmanızı önermiyorum.
İlac kullanılması gerek. Verilen Spreyi kuşunuza yakın mesafeden sıkmayın. 1 mt kadar ilerinden tutup öyle sıkın. Gözüne gelmemesine özen gösterin. Ayrıca yemliğini ve suluğunu çıkartarak bütün kafesi ve tünekleri ilaçlayın. Bu işlemi 3 gun arayla tekrarlayın. Ve kuşu 1 saat boyunca kafese koymayın, çünki kafes ilaçlı olacak...
- Uygun birşeyin içine sıcak su koyup yine uygun birşeyle sarın(bir nevi sıcak su torbası gibi düşünün) ve kafesin içine koyun. Üşüdüğünde yanında durabilir.(sıcaklığı kuşa göre düşünün,yanmasın hayvan.)
- Ayrıca kafesin altına köşeye bir tutam pamuk koyun ve ara ara bakın. Bit varsa pamuğa geçecektir..

Geçmiş olsun.

Kuşa çok büyük eziyet etmişsiniz. İçim acıdı. Kuş yıkanır mı? İlaçlama yapılır, önlemler alınır.

Kuş şimdi hasta hem de çok hasta. Üzgünüm.

Geri