petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yardım Lütfen :( (Resimli)

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve fbicsi tarafından 12 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

1. fbicsi

fbicsi Guest

Arkadaşlar muhabbet kuşumuz son 2 gündür durgun,tüyleri kabarık şekilde çok fazla uyuyor,tünekte nadir duruyor kafes tabanına iniyor çoğu zaman,ve ishal poposuna dışkısı yapışıyor :( Bugün petshoptan Avidiare alıp suluğuna saatte bir takıp çıkarıp içtiğinden emin oluyorum ama ne yapmam gerekir onun haricinde.Vitaform diye bir ilaçtan bahsedilmiş bazı forumlarda acaba kullanmamın bi faydası olur mu ? Hiç böyle olmamıştı hiç,en son petshoptan açık yem almıştık ondan şüpheleniyorum sadece mikrop kapmış olabilir diye,bonnie yem kullanıyoduk daha öncesinde.Bu aşamada ne yapmam gerekir kendini toparlaması için yardım lütfen :(
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

2. CEM CANER

CEM CANER Active Member

Beğenileri:
    12
    ishal ilacını direk agız yoluyla damlatın günde 2 kere kuş hava akımı olan biryerdemi ?

3. Yusuf ŞANLI

Yesillik veriyorsaniz kesin yemine kanarya yemi koyun ama baya ilerlemis gibi

4. fbicsi

fbicsi Guest

Hayır hava akımı yok,kalorifer peteğinin dibinde duruyor kafesi.İlacı ağızdan nasıl kullanıcam prospektüste 2,5 cc'yi bir suluğa karıştırıp her gün değiştirin yazıyor.

5. sibel

sibel Guest

Hemen patates püresi yapın ve verin ayrıca kafesin dısına cıkartmayın üşümesini engelleyin ve kafesinin üstünü örtün bir polarla sıcak tutun.. ayrıca yeşillik sakın vermeyin.

6. Okan Şenol

Okan Şenol Active Member

Beğenileri:
    1
    isal ilacını ver ve kanarya yeminide takviye olarak kullan

7. fbicsi

fbicsi Guest

Yeşillik verdiğimiz zaman bile hiç yemiyordu zaten sadece yem yiyordu yeşillikten ishal olması imkansız hiç yemez çünkü.Kanarya yemini yer mi dersiniz :(

8. Mustafa BÜYÜK

Mustafa BÜYÜK Active Member

Beğenileri:
    0
    ılık su ile arkasını yıkayın. ishal ilacını damla olarak verin ağızdan.

9. R.MANTARCI

R.MANTARCI New Member

Beğenileri:
    0
    Geçmiş olsun

10. Yusuf ŞANLI

Yer yer ver sen insallah iylesir

11. fbicsi

fbicsi Guest

Şu an kafesi ve oda çok sıcak gecede örtüyorum üstünü patates püresini yer mi acaba yem dışında hiç bişey yediğini görmedim meyve veriyorduk yemiyodu marul yeşillik veriyoduk yemiyodu hiç ?

12. azmi

azmi New Member

Beğenileri:
    0
    geçmiş olsun :(

13. fbicsi

fbicsi Guest

İnşallah iyileşir yarın hemen gidip kanarya yemi alırım inşallah işe yarar.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:38 -->-> Daha önceki mesaj 22:34 --

Vitaform hakkında bir sürü şey yazılmış ama kullansam faydalı olur mu acaba toparlar mı kendini ?

14. bace

bace Guest

Cok geçmiş olsun

15. fbicsi

fbicsi Guest

Çok teşekkür ederim,inşallah iyi haberleri veririm en kısa zaman içinde burdan :(

16. sibel

sibel Guest

yemini vermeyin acıktıgı an verin yada benim kusum bazen hiç su içmediğinde ben iyice agzına yaklastırıyorum vereceğim şeyi koklayınca yemeye başlıyor biraz böyle denemeye çalısın... iyi gelecektir cunku

17. Burak BİLGİN

Beğenileri:
    0
    öncelikle geçmiş olsun ishal ilacını ağız yoluyla ve kanarya yemi verilmesini öneriyorum.ağız yoluyla samlalık alıp 1 veya 2 damla verin ama yutkundupundan emin olun.poposunda şişkinlik varmı sadece dışkı yapışmasımı emin olun.yeşillik vermedim diyorsunuz ceryandada kalmadı heralde kis olma ihtimali de olabilir ılık suyla bi temizleyip elle kontrol yapın..

18. fbicsi

fbicsi Guest

Evet bende aynen öyle yapıyorum suyunu ağzına yaklaştırınca içiyor,suyunun içine de Avidiare koydum 5-7 gün kullanın yazıyor inşallah toparlar kendini yarın kanarya yemi alıp onu vericem ilk iş belki onu yer düzelir bi an önce.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:04 -->-> Daha önceki mesaj 23:02 --

Poposunda şişkinlik yok gördüğüm kadarıyla,ilacı ağızdan veririm ama elimde çok sıkıştırmak istemiyorum,kis olma ihtimali nedir ?

19. sibel

sibel Guest

Umarım duzelir.. bu arada spray i varsa kullanın kanatları için onu da sıkmayı ihmal etmeyin.. şuan parazitler için çok uygun bir ortam hem direncini arttırır varsada. geçmiş olsun :/

20. Burak BİLGİN

Beğenileri:
    0
    poposunda şişlik veya anormal bişey yoksa tedavi yoluna gidin kis bi nevi timör yandan cok kötü duruyor poposu.

Sayfayı Paylaş