Karadeniz Pet

Yardım Lütfen :( (Resimli)

• Konbuyu başlatan fbicsi
  • Başlangıç tarihi
F

fbicsi

Guest
Arkadaşlar muhabbet kuşumuz son 2 gündür durgun,tüyleri kabarık şekilde çok fazla uyuyor,tünekte nadir duruyor kafes tabanına iniyor çoğu zaman,ve ishal poposuna dışkısı yapışıyor :( Bugün petshoptan Avidiare alıp suluğuna saatte bir takıp çıkarıp içtiğinden emin oluyorum ama ne yapmam gerekir onun haricinde.Vitaform diye bir ilaçtan bahsedilmiş bazı forumlarda acaba kullanmamın bi faydası olur mu ? Hiç böyle olmamıştı hiç,en son petshoptan açık yem almıştık ondan şüpheleniyorum sadece mikrop kapmış olabilir diye,bonnie yem kullanıyoduk daha öncesinde.Bu aşamada ne yapmam gerekir kendini toparlaması için yardım lütfen :(
nPJklB.jpg
YPOMQE.jpg
ydzmGN.jpg
ElybOB.jpg

Yesillik veriyorsaniz kesin yemine kanarya yemi koyun ama baya ilerlemis gibi

Hayır hava akımı yok,kalorifer peteğinin dibinde duruyor kafesi.İlacı ağızdan nasıl kullanıcam prospektüste 2,5 cc'yi bir suluğa karıştırıp her gün değiştirin yazıyor.

Hemen patates püresi yapın ve verin ayrıca kafesin dısına cıkartmayın üşümesini engelleyin ve kafesinin üstünü örtün bir polarla sıcak tutun.. ayrıca yeşillik sakın vermeyin.

isal ilacını ver ve kanarya yeminide takviye olarak kullan

ılık su ile arkasını yıkayın. ishal ilacını damla olarak verin ağızdan.

Hemen patates püresi yapın ve verin ayrıca kafesin dısına cıkartmayın üşümesini engelleyin ve kafesinin üstünü örtün bir polarla sıcak tutun.. ayrıca yeşillik sakın vermeyin.
Şu an kafesi ve oda çok sıcak gecede örtüyorum üstünü patates püresini yer mi acaba yem dışında hiç bişey yediğini görmedim meyve veriyorduk yemiyodu marul yeşillik veriyoduk yemiyodu hiç ?

Yer yer ver sen insallah iylesir
İnşallah iyileşir yarın hemen gidip kanarya yemi alırım inşallah işe yarar.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:38 -->-> Daha önceki mesaj 22:34 --

Vitaform hakkında bir sürü şey yazılmış ama kullansam faydalı olur mu acaba toparlar mı kendini ?

Çok teşekkür ederim,inşallah iyi haberleri veririm en kısa zaman içinde burdan :(

yemini vermeyin acıktıgı an verin yada benim kusum bazen hiç su içmediğinde ben iyice agzına yaklastırıyorum vereceğim şeyi koklayınca yemeye başlıyor biraz böyle denemeye çalısın... iyi gelecektir cunku

öncelikle geçmiş olsun ishal ilacını ağız yoluyla ve kanarya yemi verilmesini öneriyorum.ağız yoluyla samlalık alıp 1 veya 2 damla verin ama yutkundupundan emin olun.poposunda şişkinlik varmı sadece dışkı yapışmasımı emin olun.yeşillik vermedim diyorsunuz ceryandada kalmadı heralde kis olma ihtimali de olabilir ılık suyla bi temizleyip elle kontrol yapın..

yemini vermeyin acıktıgı an verin yada benim kusum bazen hiç su içmediğinde ben iyice agzına yaklastırıyorum vereceğim şeyi koklayınca yemeye başlıyor biraz böyle denemeye çalısın... iyi gelecektir cunku
Evet bende aynen öyle yapıyorum suyunu ağzına yaklaştırınca içiyor,suyunun içine de Avidiare koydum 5-7 gün kullanın yazıyor inşallah toparlar kendini yarın kanarya yemi alıp onu vericem ilk iş belki onu yer düzelir bi an önce.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:04 -->-> Daha önceki mesaj 23:02 --

öncelikle geçmiş olsun ishal ilacını ağız yoluyla ve kanarya yemi verilmesini öneriyorum.ağız yoluyla samlalık alıp 1 veya 2 damla verin ama yutkundupundan emin olun.poposunda şişkinlik varmı sadece dışkı yapışmasımı emin olun.yeşillik vermedim diyorsunuz ceryandada kalmadı heralde kis olma ihtimali de olabilir ılık suyla bi temizleyip elle kontrol yapın..
Poposunda şişkinlik yok gördüğüm kadarıyla,ilacı ağızdan veririm ama elimde çok sıkıştırmak istemiyorum,kis olma ihtimali nedir ?

Umarım duzelir.. bu arada spray i varsa kullanın kanatları için onu da sıkmayı ihmal etmeyin.. şuan parazitler için çok uygun bir ortam hem direncini arttırır varsada. geçmiş olsun :/

Evet bende aynen öyle yapıyorum suyunu ağzına yaklaştırınca içiyor,suyunun içine de Avidiare koydum 5-7 gün kullanın yazıyor inşallah toparlar kendini yarın kanarya yemi alıp onu vericem ilk iş belki onu yer düzelir bi an önce.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:04 -->-> Daha önceki mesaj 23:02 --

Poposunda şişkinlik yok gördüğüm kadarıyla,ilacı ağızdan veririm ama elimde çok sıkıştırmak istemiyorum,kis olma ihtimali nedir ?

poposunda şişlik veya anormal bişey yoksa tedavi yoluna gidin kis bi nevi timör yandan cok kötü duruyor poposu.

Geri