Karadeniz Pet

Yardım Lütfen :( (Resimli)

• Konbuyu başlatan fbicsi
  • Başlangıç tarihi
Umarım duzelir.. bu arada spray i varsa kullanın kanatları için onu da sıkmayı ihmal etmeyin.. şuan parazitler için çok uygun bir ortam hem direncini arttırır varsada. geçmiş olsun :/
Spreyimiz yok ama alıp kullanırım onu da,inşallah düzelir bi an önce..

Bütün arkadaşlarım çok güzel yazıp anlatmışlar,onların yazan ellerine sağlık. Sana da kuşun için acil şifalar dilerim.

Ben de bu noktaya bir parantez açıp içine şunu yazıyorum;

"Kalorifer peteklerine çok yakın yerde tutmayın kafesleri ve kuşları.
Direkt ısı, özellikle kuru ısı insanlara dahi zararlı bunu unutmayın.
Sadece oda sıcaklığını uygun derecede stabil bulundurun kâfi. Hatta mümkünse kalorifer peteklerinin üzerine 1 kap su koyup odayı nemlendirebilirsiniz."

Parantezi kapattım :)

Bütün arkadaşlarım çok güzel yazıp anlatmışlar,onların yazan ellerine sağlık. Sana da kuşun için acil şifalar dilerim.

Ben de bu noktaya bir parantez açıp içine şunu yazıyorum;

"Kalorifer peteklerine çok yakın yerde tutmayın kafesleri ve kuşları.
Direkt ısı, özellikle kuru ısı insanlara dahi zararlı bunu unutmayın.
Sadece oda sıcaklığını uygun derecede stabil bulundurun kâfi. Hatta mümkünse kalorifer peteklerinin üzerine 1 kap su koyup odayı nemlendirebilirsiniz."

Parantezi kapattım :)
Teşekkür ederim,dediginizi yapicam.Hasta olunca insan ne yapsa az geliyomus gibi hissediyo ama soyledikleriniz mantikli.Bugun dune gore cok az daha iyi gibi veterinere is sebebiyle bugun gidemedim ama arayip konustum neo terramycin+vitamin ilacini alip suyuna cay kasiginin ucuyla koyulacak dedi gidip aldim ilaci ve suluguna koydum.kanarya yemide alip yemligine koydum iyilesmesini bekliyorum insallah iyilesecek..

Teşekkür ederim,dediginizi yapicam.Hasta olunca insan ne yapsa az geliyomus gibi hissediyo ama soyledikleriniz mantikli.Bugun dune gore cok az daha iyi gibi veterinere is sebebiyle bugun gidemedim ama arayip konustum neo terramycin+vitamin ilacini alip suyuna cay kasiginin ucuyla koyulacak dedi gidip aldim ilaci ve suluguna koydum.kanarya yemide alip yemligine koydum iyilesmesini bekliyorum insallah iyilesecek..

Çok güzel maşallah.
Hadi bakalım güzel haberlerini bekliyoruz gelişmeleri bildir lütfen olur mu?
Acil şifalar dilerim,ayrıca meyve öneririm doğal vitamin takviyesi hesabı :)

Neden zaman kaybediyorsunuz? Her dakika dahada kötüleşecek.Vitaminle filan olmaz bu hastalık tedavisi.Sen grip olunca vitaminlemi geçiyor grip.Ona göre antibiyotik içiyorsun.Vterinere git hemen.Ona göre ilaç verecektir.

Neden zaman kaybediyorsunuz? Her dakika dahada kötüleşecek.Vitaminle filan olmaz bu hastalık tedavisi.Sen grip olunca vitaminlemi geçiyor grip.Ona göre antibiyotik içiyorsun.Vterinere git hemen.Ona göre ilaç verecektir.

Döveydin bide :)
Veterinere sormuş işte sormamış mı?

Vitamin degil veterinerin bana almami soyledigi ilac antibiyotik,vitamin katkisi var ilacin icinde.İs sebebiyle gidemedim ama detayli konustum ve dedigi ilaci bi saat icinde alip basladim hemen tedavisine ve su an icin dune gore daha iyi buradan daha guzel haberlerini de vericem insallah en kisa zamanda.Ayrica kanarya yemini de cok fazla olmasada yiyor tavsiye veren tum arkadaslara cok tesekkurler.

İlk mesajını okudum direk cevap yazdım.ilk mesajda veteriner konusu geçmiyordu.Yakın zamanda 8 yıl baktığım kuşu kaybettim.o yüzden artık biraz hassasım bu konuda

Anladim zaten :) İlginiz icin sagolun elimden geldigince iyilesmesi icin ne gerekiyosa yapiyorum gozunun icine bakiyorum iyilessin diye,bu arada basiniz sagolsun,cok uzuldum anliyorum sizin hassasiyetinizi.

Bu da son halimiz daha iyi şu an ama hala halsiz :/
QXp8Qj.jpg
oQ6q0X.jpg
59GEgd.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
İlk mesajını okudum direk cevap yazdım.ilk mesajda veteriner konusu geçmiyordu.Yakın zamanda 8 yıl baktığım kuşu kaybettim.o yüzden artık biraz hassasım bu konuda

Çok alışıyor insan dile kolay 8 sene aileden biri oluyor iyice. ölünce derin bir boşluk oluyor haliyle, hassasiyetini anlıyorum ama şakasına takıldıydım sana.

Yine mi kavga edelim? Alalım mı printleri? :D

Bu arada [MENTION=9524]fbicsi[/MENTION] güzel haberler vermişsin daha güzellerinide bekliyorum.
Maşallah sıpa bayağı toparlamış her geçen gün biraz daha iyi olacak Allahın izniyle.
Hadi bakalım acil şifalar

Çok alışıyor insan dile kolay 8 sene aileden biri oluyor iyice. ölünce derin bir boşluk oluyor haliyle, hassasiyetini anlıyorum ama şakasına takıldıydım sana.

Yine mi kavga edelim? Alalım mı printleri? :D

Bu arada [MENTION=9524]fbicsi[/MENTION] güzel haberler vermişsin daha güzellerinide bekliyorum.
Maşallah sıpa bayağı toparlamış her geçen gün biraz daha iyi olacak Allahın izniyle.
Hadi bakalım acil şifalar

:):):) Dalga geçmenin cezası 2 yıldan başlıyor ona göre:p

fbicsi, barsaklarda iyi bakterilerin oluşmasını hızlandırmak, antibiyotik kullanırken veya kullanım sonrası ishali kesmek için eczaneden reflor kapsül alabilirsin. Acil kullanım için bir çay tabağı içinde az bir miktar suya yarım tablet kadar reflor koyup karıştır. eczaneden 0.5 ml lik minik şırıngalardan da al, 0.5 ml kadar hazırladığın karışımdan şırıngaya çek,gagasının kenarından içir. bu karışımdan sıvı olarak fazla vermeki, hayvan gün boyunca susayıp antibiyotikten de içsin. Veya iştahı yerinde mama yiyorsa,çok az bir mamaya yine yarım kapsul veya biraz daha az miktar ekleyip karıştırarak ver.

Geri