Karadeniz Pet

Yardım

Deniz ECE

Yeni Üye
Arkadaslar 23 gun once bi kus aldim. Disarida falan parmagimi önune uzattigim zaman konuyor sonra geri ucuyor. Kafesin icinde elimden yem falan yiyor ama sevmeye calistigimda bagiriyor parmagimi isiriyor tahminen 1.5 aylik cinsiyeti erkek denemedigim forumda denemedigim yontem kalmadi ne yapabilirim?

NASA'dan gönderdi.

öncelikle yeniyim konu açmayı bilemediğim için buradan ulaşmak istedim yardımcı olursanız sevinirim. iki kuşumdan biri 1 ay önce grip oldu iyileşti antibiyotik verdik suyuna burnuna bifizol damlattık. şimdi diğeri hastalandı daha kötü durumda gözlerinin çevresindeki tüyler döküldü sürekli kabarık. gözlerini çok kaşıyor. yemesinde içmesinde sıkıntısı yok ama kafesin tabanında uyumaya başladı. ayacıkları buz gibi. görüntüsü hiç hoş değil fakat hareketli de sayılır. bilemiyorum çok endişeliyim yardım eder misiniz

öncelikle yeniyim konu açmayı bilemediğim için buradan ulaşmak istedim yardımcı olursanız sevinirim. iki kuşumdan biri 1 ay önce grip oldu iyileşti antibiyotik verdik suyuna burnuna bifizol damlattık. şimdi diğeri hastalandı daha kötü durumda gözlerinin çevresindeki tüyler döküldü sürekli kabarık. gözlerini çok kaşıyor. yemesinde içmesinde sıkıntısı yok ama kafesin tabanında uyumaya başladı. ayacıkları buz gibi. görüntüsü hiç hoş değil fakat hareketli de sayılır. bilemiyorum çok endişeliyim yardım eder misiniz

Veterinere götürmenizde fayda var.Kuşunuzda büyük ihtimalle göz nezlesi başlamış.Göz kapağında hafif şişlik,gözde kızarıklık,kaşıntı ve tüy dökülmesi bunu işaret ediyor.Veteriner size gerekli damlayı verecektir.Diğer kuşa bulaşmaması için ikisini ayırın,uzak tutun.İshal başlamışsa suyuna çok çok az sirke koyun,aspur (kanarya yemi) yedirin.Kuşunuz nezle-grip olmuş.Dikkat edilmediği takdirde ölüme sürüklenebilir.Mutlaka vitamin kullanın.Avisol gibi.Dirençli ve dayanıklı olmasını sağlayacaktır.Bunun yanında,soğuk kış günlerinde hastalıklara karşın suyuna çok çok hafif limon damlatın.Ama mutlaka veterinere gidin.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:04 -->-> Daha önceki mesaj 18:02 --

Arkadaslar 23 gun once bi kus aldim. Disarida falan parmagimi önune uzattigim zaman konuyor sonra geri ucuyor. Kafesin icinde elimden yem falan yiyor ama sevmeye calistigimda bagiriyor parmagimi isiriyor tahminen 1.5 aylik cinsiyeti erkek denemedigim forumda denemedigim yontem kalmadi ne yapabilirim?

NASA'dan gönderdi.

Henüz 1 ay bile olmamış.Sizi ve parmağınızı tanıması,güvenmesi için fırsat verin.Daha çok ilgi gösterin ki kolay alışsın.Parmağınızı düşman gibi görüyor.Zarar vermeyeceğini anladığında zaten sevdirecektir.