Karadeniz Pet

Yardımcı olur musunuz ?

Gözem Elma

Emektar Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
Kuşumu 2 gün önce aldım. Amacım eğitmek henüz elimden hala korkuyor kafesin üstünde veya yanında elimden korkmuyor ama kafesin içerisinde baya bir korkuyor ne zaman alışır elime ve kuşum hakkında yaş ırk ve konuşturmak için en önemlisi cinsiyetini öğrenebilir miyim

Ekli dosyalar

• IMG_6647.JPG
    IMG_6647.JPG
    999.4 KB · Görüntüleme: 34
  • IMG_6649.JPG
    IMG_6649.JPG
    642 KB · Görüntüleme: 34
  • IMG_6659.JPG
    IMG_6659.JPG
    1.4 MB · Görüntüleme: 31
  • IMG_6693.JPG
    IMG_6693.JPG
    609.2 KB · Görüntüleme: 28
Kuşun gagası mı kırık?

Evet ilk gördüğümde hiç bir sorun yoktu işim olduğundan akşam üzeri alıcağımı petshopa bildirdim kuşu başka bir kafese ayırmışlar sanırım o an olmuş bende eve getirdiğimde fark ettim ancak yemek yemesinde bir sorun yok yemi kırabiliyor

Bende iki gün önce bi erkek aldım. Biraz yabaniydi kafesinin yanına yaklaşsa kafeste dolanıyordu ama bugün alıştırdım. Bi yarım saat uğraşmanız gerekiyor. Kafes içerisinde yorulana kadar biraz kaçar. Ani hareket etmeden yaklaşmaya çalışın ufaktan bi kovalayın. Yorulmaya başlayınca hafif hafif göğsünü okşayın. Kaçmasının sebebi tanımadığı için. Zarar gelmeyeceğini anlayana kadar devam edin. Ele gelince bi 10 sn kadar bekleyin tekrar salın ürkütmeden bu arada hafif bi ses tonuyla sevin. Biraz sabırlı olursanız alışır. Her gün böyle alıştırma yapın. Ama tabi üstadlar daha iyi bilirler. Kolay gelsin

Kuşumu 2 gün önce aldım. Amacım eğitmek henüz elimden hala korkuyor kafesin üstünde veya yanında elimden korkmuyor ama kafesin içerisinde baya bir korkuyor ne zaman alışır elime ve kuşum hakkında yaş ırk ve konuşturmak için en önemlisi cinsiyetini öğrenebilir miyim
ırklar hakkında benimde blgim yok ama bana kalırsa yerli tahminim yani,elinizi yavaşça sokun ani haraket etmeyin onun yanında ve 4 gün sonra kafes dısına cıkartıp ona elınızle yem vermeyı deneyebilirsiniz kusum 1 haftadır bende suan klavyenın ustunde elimize alıştı güveniyor ama o da biraz cekınıyor hala dikkatl olun ona yaklasırken cok nazik hayvanlar :)

teşekkür ederim 3-4 gündür uğraşıyorum ancak pek alıştığını söyleyemem geldiğinden bir sonraki gün sadece kaşımama izin verdi o kadar bir de ismine karşılık ötüyor ama ben istiyorum ki elimize omzumuza gelsin oyun oynayalım inşallah öyle olur teşekkürler bilgileriniz için

Merhabalar
Kuşunuz 2 aylık civarı ve KIRIK cins bir erkek. sabırlı olun sevgi ile yaklaşın 1 hafta ya kalmaz ailenizden birisi olacaktır. Asla avucunuza almayın zorlamayın...

Geri