petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yarıyıl tatili ve benim mubişler :( Fikir verir misiniz?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve modernmabuse tarafından 5 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. modernmabuse

Beğenileri:
    1
    Arkadaşlar, yarıyıl tatili için memleketime gideceğim ancak kuşlarımı bırakabileceğim hiçbir yer yok. Şimdi havalar güzel olursa arabayla gitmeyi ve yanıma almayı düşünüyorum. Sonuçta 6 saatlik bir yol. İçeriği ısıttı mı sorun çıkmaz diye düşünüyorum. Ama bir de kar yağarsa o zaman arabayla gidemem:

Şimdi şöyle bir plan yapsam ne dersiniz?

Kuşları evde bırakacağım. Odayı güvenli hale getirip onları salacağım. Halının birçok yerine kağıt peçete üstünde yemler bırakacağım. Kafesine de yemliklerinin dışında 3-4 kap yem koyacağım. Ayrıca 3-4 tane suluk takacağım. Odanın çeşitli yerlerinde de kapta su koyacağım boylarını geçmemek koşulu ile. 5 gün bu şekilde yaşayabilirler mi? Görüşlerinizi bekliyorum.

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    72
    5 gün hatta 15 gün kafeste de yaşarlar dostum abartma o kadar.
    15 gün için fazladan yem gerekebilir.
    Hayvanlar soğukta kalmasın yeter.

3. modernmabuse

Beğenileri:
    1
    Ben pipirikliyimdir biraz :) :) Kafese koyarsam ekstra yem koyabileceğim alan daralmış olmaz mı? Odanın her yerini yemle doldurabilirim :) Kombiyi kapatmayacağım zaten.

4. Okan Şenol

Okan Şenol Active Member

Beğenileri:
    1

il olarak neredesin ve kaç kuşun var

5. Emre TURAN

Kuşları dışarıda bırakmanıza hiç gerek yok ki :), kafesin tabanına yem serin, 5-6 tane de suluk takın, hiçbir şey olmaz.

6. modernmabuse

Beğenileri:
    1
    2 kuşum var, Konya'dan Manisa'ya.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:41 -->-> Daha önceki mesaj 14:40 --

Tabanı çok büyük kafesin, benimkiler çok hassas. Tabanda yem var diye inmeyebilirler. Ondan korkuyorum.

7. Emre TURAN

Konya' da olsaydım kuşlarınıza bakardım 5 günlüğüne. :) Bunlar acıkınca adamı bile yerler korkmayın :) ekstradan yemlik ve suluk da takarsanız bir şey olmaz.

8. Okan Şenol

Okan Şenol Active Member

Beğenileri:
    1
    konyada sana yakın olan ve sitemize üye bir arkadaş varsa yardımcı olur heralde.istanbulda olsaydın ben bakardım

9. modernmabuse

Beğenileri:
    1
    Çok teşekkürler arkadaşlar, çok incesiniz. Zaten hava şartları güzel olursa yanımda götüreceğim. Ancak sıkı önlemler alırsam sorun olmayacak sanırım.

Sayfayı Paylaş