petshop

Yarıyıl tatili ve benim mubişler :( Fikir verir misiniz?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve modernmabuse tarafından 5 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. modernmabuse

Üye

Beğenileri:
    1
    Yer:
    İzmir
    Arkadaşlar, yarıyıl tatili için memleketime gideceğim ancak kuşlarımı bırakabileceğim hiçbir yer yok. Şimdi havalar güzel olursa arabayla gitmeyi ve yanıma almayı düşünüyorum. Sonuçta 6 saatlik bir yol. İçeriği ısıttı mı sorun çıkmaz diye düşünüyorum. Ama bir de kar yağarsa o zaman arabayla gidemem:

Şimdi şöyle bir plan yapsam ne dersiniz?

Kuşları evde bırakacağım. Odayı güvenli hale getirip onları salacağım. Halının birçok yerine kağıt peçete üstünde yemler bırakacağım. Kafesine de yemliklerinin dışında 3-4 kap yem koyacağım. Ayrıca 3-4 tane suluk takacağım. Odanın çeşitli yerlerinde de kapta su koyacağım boylarını geçmemek koşulu ile. 5 gün bu şekilde yaşayabilirler mi? Görüşlerinizi bekliyorum.

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member
    Platin Üye

Beğenileri:
    174
    Yer:
    İstanbul / Maltepe
    5 gün hatta 15 gün kafeste de yaşarlar dostum abartma o kadar.
    15 gün için fazladan yem gerekebilir.
    Hayvanlar soğukta kalmasın yeter.

3. modernmabuse

Üye

Beğenileri:
    1
    Yer:
    İzmir
    Ben pipirikliyimdir biraz :) :) Kafese koyarsam ekstra yem koyabileceğim alan daralmış olmaz mı? Odanın her yerini yemle doldurabilirim :) Kombiyi kapatmayacağım zaten.

4. Okan Şenol

Okan Şenol Active Member
    Platin Üye

Beğenileri:
    1

il olarak neredesin ve kaç kuşun var

5. Emre TURAN

Kuşları dışarıda bırakmanıza hiç gerek yok ki :), kafesin tabanına yem serin, 5-6 tane de suluk takın, hiçbir şey olmaz.

6. modernmabuse

Üye

Beğenileri:
    1
    Yer:
    İzmir
    2 kuşum var, Konya'dan Manisa'ya.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:41 -->-> Daha önceki mesaj 14:40 --

Tabanı çok büyük kafesin, benimkiler çok hassas. Tabanda yem var diye inmeyebilirler. Ondan korkuyorum.

7. Emre TURAN

Konya' da olsaydım kuşlarınıza bakardım 5 günlüğüne. :) Bunlar acıkınca adamı bile yerler korkmayın :) ekstradan yemlik ve suluk da takarsanız bir şey olmaz.

8. Okan Şenol

Okan Şenol Active Member
    Platin Üye

Beğenileri:
    1
    konyada sana yakın olan ve sitemize üye bir arkadaş varsa yardımcı olur heralde.istanbulda olsaydın ben bakardım

9. modernmabuse

Üye

Beğenileri:
    1
    Yer:
    İzmir
    Çok teşekkürler arkadaşlar, çok incesiniz. Zaten hava şartları güzel olursa yanımda götüreceğim. Ancak sıkı önlemler alırsam sorun olmayacak sanırım.

Sayfayı Paylaş