Karadeniz Pet

Yarıyıl tatili ve benim mubişler :( Fikir verir misiniz?

modernmabuse

Paylaşımcı Üye
Arkadaşlar, yarıyıl tatili için memleketime gideceğim ancak kuşlarımı bırakabileceğim hiçbir yer yok. Şimdi havalar güzel olursa arabayla gitmeyi ve yanıma almayı düşünüyorum. Sonuçta 6 saatlik bir yol. İçeriği ısıttı mı sorun çıkmaz diye düşünüyorum. Ama bir de kar yağarsa o zaman arabayla gidemem:

Şimdi şöyle bir plan yapsam ne dersiniz?

Kuşları evde bırakacağım. Odayı güvenli hale getirip onları salacağım. Halının birçok yerine kağıt peçete üstünde yemler bırakacağım. Kafesine de yemliklerinin dışında 3-4 kap yem koyacağım. Ayrıca 3-4 tane suluk takacağım. Odanın çeşitli yerlerinde de kapta su koyacağım boylarını geçmemek koşulu ile. 5 gün bu şekilde yaşayabilirler mi? Görüşlerinizi bekliyorum.

Ben pipirikliyimdir biraz :) :) Kafese koyarsam ekstra yem koyabileceğim alan daralmış olmaz mı? Odanın her yerini yemle doldurabilirim :) Kombiyi kapatmayacağım zaten.

Arkadaşlar, yarıyıl tatili için memleketime gideceğim ancak kuşlarımı bırakabileceğim hiçbir yer yok. Şimdi havalar güzel olursa arabayla gitmeyi ve yanıma almayı düşünüyorum. Sonuçta 6 saatlik bir yol. İçeriği ısıttı mı sorun çıkmaz diye düşünüyorum. Ama bir de kar yağarsa o zaman arabayla gidemem:

Şimdi şöyle bir plan yapsam ne dersiniz?

Kuşları evde bırakacağım. Odayı güvenli hale getirip onları salacağım. Halının birçok yerine kağıt peçete üstünde yemler bırakacağım. Kafesine de yemliklerinin dışında 3-4 kap yem koyacağım. Ayrıca 3-4 tane suluk takacağım. Odanın çeşitli yerlerinde de kapta su koyacağım boylarını geçmemek koşulu ile. 5 gün bu şekilde yaşayabilirler mi? Görüşlerinizi bekliyorum.

il olarak neredesin ve kaç kuşun var

Kuşları dışarıda bırakmanıza hiç gerek yok ki :), kafesin tabanına yem serin, 5-6 tane de suluk takın, hiçbir şey olmaz.

2 kuşum var, Konya'dan Manisa'ya.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:41 -->-> Daha önceki mesaj 14:40 --

Tabanı çok büyük kafesin, benimkiler çok hassas. Tabanda yem var diye inmeyebilirler. Ondan korkuyorum.

Konya' da olsaydım kuşlarınıza bakardım 5 günlüğüne. :) Bunlar acıkınca adamı bile yerler korkmayın :) ekstradan yemlik ve suluk da takarsanız bir şey olmaz.

konyada sana yakın olan ve sitemize üye bir arkadaş varsa yardımcı olur heralde.istanbulda olsaydın ben bakardım

Çok teşekkürler arkadaşlar, çok incesiniz. Zaten hava şartları güzel olursa yanımda götüreceğim. Ancak sıkı önlemler alırsam sorun olmayacak sanırım.