Karadeniz Pet

Yaş tahmini ve kafes düzeni önerisi.

Evet şuan tırnakları uzun zaten ama alısmasını bekliyorum kesmek icin, kusu yaralamaktan korkuyorum da. Tülü var ama suan etrafa bi zararı olmadığı icin takmadım ferah ferah dursun kafesinde. :) tavsiyelerjniz icin cok tesekkur ederim :)

rica ederim :)

Gaga gıcırdatmayı mutlu ve rahatken yapar kuşlar .Genelde dinlenirken ya da şekerleme esnasında yaparlar.

Kuş dişi 6 aylik civari eğitim verilmesi hem yas hem cinsiyet acisindan zor en iyisi es almak bahar aylarinda

Güzel disi kus 3 aylik filan kafes düzeni hakkinda arkadaslar aciklama yapmis kafes tabanina izgaranin altindaki yere gazete kagidi serersen temizlik acisindan daha kolay olur sizede alisir kusunuz ilginizi esirgemediginiz sürece

bu kuş dişi alışmaz 6 aylık olmuş kuş tüğe bile girmiş kardeş petshoptanmı aldın yoksa:)

Kuş dişi 6 aylik civari eğitim verilmesi hem yas hem cinsiyet acisindan zor en iyisi es almak bahar aylarinda
eğitimden kastınız konuşturmak mı? Benim öyle bi amacım yok benimle arası iyi olsun yeter?

Güzel disi kus 3 aylik filan kafes düzeni hakkinda arkadaslar aciklama yapmis kafes tabanina izgaranin altindaki yere gazete kagidi serersen temizlik acisindan daha kolay olur sizede alisir kusunuz ilginizi esirgemediginiz sürece
teşekkür ederim :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:50 -->-> Daha önceki mesaj 12:48 --

Bir şey daha sorucaktım da ben, bu tüylerindeki beyazlıklar ne oluyor? Kaşınıyor ve böyle kepek gibi şeyler dökülüyor niye acaba?
MlQLZM.jpg

Kuşunuz tüy değiştiriyor normal bir durum o kepeklenme.

Parazitte olabilir ama tüy döneminde daha fazla kaşınırlar o kepek kepek dökülür. beyazlıklarda yeni tüyleri filizleniyor ondan. kuşunuz ilerde çok güzel bir hanımefendi olacak

bence ilk başlarda kafesinde biraz beklet. alışmadığı için panik yaparsa bir yere çarpıp boynunu falan kırabilir. öncelikle eline alıştır bence. dişiler biraz zor ısınıyor diye biliyoryum ama alıştıklarında onlarda iyi dost yoktur :)

Parazitte olabilir ama tüy döneminde daha fazla kaşınırlar o kepek kepek dökülür. beyazlıklarda yeni tüyleri filizleniyor ondan. kuşunuz ilerde çok güzel bir hanımefendi olacak
inşallah :) peki parazit olup olmadığını nerden anlayabilirim?

bence ilk başlarda kafesinde biraz beklet. alışmadığı için panik yaparsa bir yere çarpıp boynunu falan kırabilir. öncelikle eline alıştır bence. dişiler biraz zor ısınıyor diye biliyoryum ama alıştıklarında onlarda iyi dost yoktur :)
Kafesinde duruyo ama kapısı açık hep. Bugün 2 kere kendi çıktı kafesinden, kafes dışında da parmağımı uzattığımda hemencecik geliyo ama kafesin içinde asla gelmiyo elime. Kafesin dışına elimi yaklaştırdığımda da kaçmıyor ama kafesin içine sokunca hızlı hızlı nefes almaya başlıyor. Umarım bunlar iyiye işarettir

Dışarıda size alışması güzel parazit var mı yok mu demektense sprey alıp ilaçlamanız daha güzel olur yoksa bile önlem almış olursunuz derim

Kaşınarak o tüylerin kapsüllerden çıkmasına yardımcı oluyor , bu süreçte siz sadece 2 gün vitamin verin ve keyifle kaşınmasını bol bol izleyin :) Tüylerine bakım yaparken kuşlarımı izlemeyi çok severim, bazen bunu üzerinizdeyken yaparlar. Yakından görmek daha güzel oluyor. Benim hep tüylerinin arasından öpesim gelir hazır pofuduk pofuduk olmuşken ama hemen yarıda bırakıyorlar:) O kepek dedikleriniz de çıkan kapsğl parçaları. Parazite tedbir olarak sprey sıkmanız önerilmiş, ben de katılıyorum.

Kaşınarak o tüylerin kapsüllerden çıkmasına yardımcı oluyor , bu süreçte siz sadece 2 gün vitamin verin ve keyifle kaşınmasını bol bol izleyin :) Tüylerine bakım yaparken kuşlarımı izlemeyi çok severim, bazen bunu üzerinizdeyken yaparlar. Yakından görmek daha güzel oluyor. Benim hep tüylerinin arasından öpesim gelir hazır pofuduk pofuduk olmuşken ama hemen yarıda bırakıyorlar:) O kepek dedikleriniz de çıkan kapsğl parçaları. Parazite tedbir olarak sprey sıkmanız önerilmiş, ben de katılıyorum.

Tamam o zaman icim rahatladı yeni tüylerse. Ben daha öpemiyorum ısırıyor hala. :) çok az su içiyor gerçekten ben de ondan derisi kurudu zannettim. Önceki kusum gunde baya bi su içerdi ama bu hanım içmiyor. Aldığım yerde düz suluk vardı bendeki gaga suluk ondan mı acaba? Bu kadar az su icmesi kötü bisey değil mi?
bir de bambu tünek yaptık ama sağlığına uygun mudur ?

Son düzenleme:
Bambu tünek hiç kullanmadım, konuyla alakalı tecrübesi olanlar daha iyi yardımcı olurlar. Gaga suluk olması şu saatten sonra önemli değil, çünkü artık suyunun yerini biliyor. İhtiyacı olduğu kadar içer muhakkak.

Bambu tünek hiç kullanmadım, konuyla alakalı tecrübesi olanlar daha iyi yardımcı olurlar. Gaga suluk olması şu saatten sonra önemli değil, çünkü artık suyunun yerini biliyor. İhtiyacı olduğu kadar içer muhakkak.

Çok çok teşekkür ederim baya uğraştınız benimle. Çok teşekkür ederim. :)