Karadeniz Pet

Yavru bir metreden halıya düştü?

Rüstem EROĞLU

Meraklı Üye
Arkadaşlar 24 günlük yavrumu evdekilere gösterdim. Geri yuvalığa götürürken elimden yürüyüp bir metre mesafeden halıya düştü. Görünürde bir problem yok, korkmuş gibi sadece. Görünmeyen bir problemi olabilir mi? Ayağında falan? Bu yavrumun annesi tüylerini yolmuştu. Yuvada da sürekli bir yere pusmuş duruyor. Bundan küçük yavru bile bunun üzerinde geziyor.

Gorunurde bir problem yoksa yoktur. Tabii ki içiniz rahat etmesini istiyorsanız fotoğraf atabilir yadA kusunuza bi fedakarlık yapıp veterinere götür e bilirsin iz :)

Görünürde birşey yok, dolayısı ile resim paylaşsam ne değişir ki? Ayrıca bu havada 24 günlük yavruyu veterinere götürmek fedakarlık değil, kuşa eziyet olmaz mı?

siz bir fotorafını çekip atın,ustalarımız bakıp gereken cevabı verirler :)

Birşey olmamıştır merak etme. İlk doğdukları zaman bebekler gibi kıkırdak yapı oldukları için zarar görürler ama neredeyse 1 aylık. Madem eziyorlar bu yavruyu yem kırar kırmaz ayır özel ilgilen. Bak nasıl canavar gibi oluyor.

Birşey olmamıştır merak etme. İlk doğdukları zaman bebekler gibi kıkırdak yapı oldukları için zarar görürler ama neredeyse 1 aylık. Madem eziyorlar bu yavruyu yem kırar kırmaz ayır özel ilgilen. Bak nasıl canavar gibi oluyor.
Çok teşekkür ederim, içimi rahatlattınız. İlk doğduklarında daha dayanıklı olurlar diye biliyorum. Sürekli anne baba üzerlerinde, boyunları bükülüyor falan. Zarar görmemeleri daha dayanıklı oluyorlar diye biliyorum. Dediğiniz gibi yem kırmasını bekliyorum. Yazık hayvan gidip bir köşede pusuyor sürekli.

Dayanıklı olsalardı ilk bir hafta riskli olur muydu? Anne baba eziyor diğer kardeşler didiklyor. Şimdi merak etme ama dediğim gibi özel ilgilen.

Son düzenleme:
"Buranın bir de öteki tarafı var, ben unutmuyorum, siz de unutmayın. Sorunluluğunuz altına aldığınız her şeyin hakkını vermeye en azından çalışmalısınız ama kime söylüyorum... Cahillerle tartışıp kim kazanmış ki ben kazanayım" daha dün bana böyle bir cümle kullanmıştınız , söylemek istemiyordum ama birine öneri veriyorken veya eleştiriyorken dikkatli olmak lazım , malum allahın sopası yok. ;) Geçmiş olsun bu arada , merak etmeyin kuşlar doğası gereği ilk doğduğundan beri yüksekten düşme vs. durumlarına alışıklar ve zarar görmezler. Tüy yeme konusuna gelecek olursak Depomin adında bir çözelti var ayırdıktan sonra suluğuna katarak 1 ay tedavi edin , inşallah tüyleri gür gür olacaktır. :)

"Buranın bir de öteki tarafı var, ben unutmuyorum, siz de unutmayın. Sorunluluğunuz altına aldığınız her şeyin hakkını vermeye en azından çalışmalısınız ama kime söylüyorum... Cahillerle tartışıp kim kazanmış ki ben kazanayım" daha dün bana böyle bir cümle kullanmıştınız , söylemek istemiyordum ama birine öneri veriyorken veya eleştiriyorken dikkatli olmak lazım , malum allahın sopası yok. ;) Geçmiş olsun bu arada , merak etmeyin kuşlar doğası gereği ilk doğduğundan beri yüksekten düşme vs. durumlarına alışıklar ve zarar görmezler. Tüy yeme konusuna gelecek olursak Depomin adında bir çözelti var ayırdıktan sonra suluğuna katarak 1 ay tedavi edin , inşallah tüyleri gür gür olacaktır. :)
Arkadaşım, dün tartıştığımız şey ile bugün benim yaşadığım olumsuzluk hakkında dağlar kadar fark var. Dün söylediklerime bugün ters düşecek bir davranışta bulunduğumu düşünmüyorum. İntikam alma duygusu ile hareket ederseniz faydadan çok zararınız olur, hem kendinize hem de başkalarına. Ben dün zararı olduğunu bildiğim halde uygulanıldığını gördüğüm bir konu hakkında arkadaşları uyardım. Bundan sonra da uyarmaya devam edeceğim. Siz ufak bir araştırma ile gerçeği görebilecekken aksini iddia ettiniz, sonra da işi kim daha iyi yetiştiriciye getirdiniz, konumuz bu değildi ki. İlk taşı siz attınız. Soğanın midenize dokunduğunu bildiğiniz halde hergün soğanlı yemek konsa önünüze hoşunuza gider mi? Yapmayın, eğer birşeyi yanlış yapıyorsanız yanlışınızdan dönmesini de bilin. Bakın ne güzel bildiklerinizi paylaşmışsınız, ben bu konuda bilgili değilim, teşekkür ediyorum. Yapıcı olalım, kırıcı değil...

Geri