Karadeniz Pet

Yavrularla birlikte yasarlarmi

• Konbuyu başlatan Üye silindi 18624
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 18624

Guest
Soru benim icin biraz erken ama aklima takildi. Diyelimki benim kuslar ileride yavrulari oldu yavrulari yuvadan atladi. O zaman yavrularla birlikte yasarlarmi. Yasayamazlarsa ne yapmam lazim. Evdekiler baska kafes almama izin vermiyor.

Ustalar daha iyi bilir. Kanımca erişkin olana kadar herhangi bir problem olmaz; ama sonrası için problem olur. Bir de yavru sayısına bağlı olarak kafesi büyütmeniz gerekecektir.

Merhaba yavrular yuvadan atladı yem kirnayi öğrendiği an almanız gerek yoksa anne baba dovuyor yavrulari

Hocam ben uzun zamandır bakmıyorum kuş ama çocukken iyi hatırlıyorum (hatta resimleri var hala) bizim kuşlar yavruları ile beraber yaşıyordu. Tabi şu da var erkek kuş beraber yaşarken ayağı kangren olup ölmüştü. Ne kadar beraber yaşadılar bilmiyorum. Bu arada yem kırması yumurtadan çıktıktan ne kadar sonra oluyor öğrenebilir miyim?

yem kırması yumurtadan çıktıktan 3-4 hf sonra oluyor diye okumuştum.

3 gun icinde olur

Yavrular 30 gunluk olduktan sonra yuvaliktan atlamaya baslar, yem kirmaya baslamalari yaklasik bir hafta surer.
En buyuk yavru 20 gunluk olunca yuvaluga dal dari koymanizi yavsiye ederim, yeme dusme suresini kisaltir ve en once atlayan yavrunun ,daha sonra atlayanlari besleme imkani olur, boylelikle baba ve annenin uzerinde ki yuk de azalir

Yavrular 30 gunluk olduktan sonra yuvaliktan atlamaya baslar, yem kirmaya baslamalari yaklasik bir hafta surer.
En buyuk yavru 20 gunluk olunca yuvaluga dal dari koymanizi yavsiye ederim, yeme dusme suresini kisaltir ve en once atlayan yavrunun ,daha sonra atlayanlari besleme imkani olur, boylelikle baba ve annenin uzerinde ki yuk de azalir
hhmm, anladım. teşekkür ederim.

Çok güzel bir bilgi. Notumu aldım. Paylaşım için teşekkürler. ..

Pardon ben soruyu yanlis anlamisim