Karadeniz Pet

Yavru gelişiminde sorun mu var?

Rıfat Bor

Meraklı Üye
ilk yavrularım artık renklendi
ilk resimdeki büyük olanla diğeri arasında 4 gün var yani biri ilk diğeri 3. yavru
ikinci resimde en öndeki 2. çıkan yavru onunla da arasında 2 gün fark var
ama gelişimi yavaş gibi geliyor bana, bir de ceresinde ayaklarına yapıştığı gibi kaplamıştı burun deliklerini. o kabuğu çıkardıktan sonra gelişimi biraz daha hızlandı nefes alışı zorlaştığı için gelişimi geri kalmış olabilir mi? yürümesi düzgün ayakta durabiliyor.

7PZB65.jpg

PBz7l9.jpg

bir de bu yavrular dışında bir sorum daha var tekrar tekrar konu açmak istemediğim için bu konu içinde sorayım. bir dişi kuşum var sağlığı yerinde görünüyor ama dışkısı tüylerine yapışıyor ve ordaki tüyler ıslak görünüyor. ishal gibi de görünmüyor ama ishal ise çaresi nedir ya da başka ne sebep olabilir?

[MENTION=16455]Rıfat Bor[/MENTION] Maşallah hepsine. Sağlıkla büyüsünler. Sanki biraz tüy konusunda eksiği var ama gözlemle birkaç gün daha. Belli eder zaten kendisini. Yine paylaş ki bizler de elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışalım.

Bence bir sorun yok.Maşallah kursak dolu.
İshal ise 3 gün aspur verin başka yem vermeyin ve sabah suluğuna çay kaşığının ucu ile türk kahvesi atın gün boyu bu suyu içsin.

suan icin sagliklarinda herhangi bir sorun gorunmuyor.Masallah anne baba iyi bakmis..Tuy konusuna fazla takilmayin..Bazi kuslarda tuyler biraz daha gec cikabiliyor diger yavrulara gore..

cevaplar için teşekkürler

21 günlük bir yavruya göre tüyleri baya geride kaldı gibi geldi bana o yüzden endişelendim.

yem kırmaya çalışmaları için yuvaya dal darı koyulmalı mı? ya da ne zaman vermeye başlayayım?

Yuvaya bir şey koymaya gerek yok annenin beslenmesine göre değişkenlik gösterebilir dışkı yapışan kuşa da kanarya yemi verin

son durumları bu. sizce herşey yolunda mı?
ne zaman yuvadan atlarlar? yuvadan atlayan yavruyu tekrar yuvalığa mı koymalıyım yoksa kendi girip çıkar mı?

NWd7Gg.jpg

a0a6g2.jpg

YJaAVk.jpg

kendisi girip çıkabilir ya da dışarıda babasından yem kırmayı öğrenir. siz müdahil olmayın. siz yuvaya bir dal darı bırakın şimdi. bir de kafes tabanına.

Maaşallah çok güzeller yavruların anne ile alakası yok :) renk konusunda güle güle büyütün benimde hep bu renk veren bi çiftim var

[MENTION=16455]Rıfat Bor[/MENTION] Şu an için gayet iyi gözüküyorlar. Bir şey yapma. Sadece çok erken düşen olursa tekrar yuvaya koyarsın ama bunların yavaş yavaş zamanı gelmiş Rıfat maşallah.

Maaşallah çok güzeller yavruların anne ile alakası yok :) renk konusunda güle güle büyütün benimde hep bu renk veren bi çiftim var

ana renk babadan hepsinde 3. yavru aynı babası gibi olacak ama 1. yavrunun yeşili çok uçuk yeşil ve 1. ve 2. yavrudaki spangle kanatlar anneden gelmiş. aynı renklerde çıkmasın diye eş değiştirmek istiyorum ama kıyamıyorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:17 -->-> Daha önceki mesaj 17:12 --

[MENTION=16455]Rıfat Bor[/MENTION] Şu an için gayet iyi gözüküyorlar. Bir şey yapma. Sadece çok erken düşen olursa tekrar yuvaya koyarsın ama bunların yavaş yavaş zamanı gelmiş Rıfat maşallah.

teşekkürler. size bir sorum olacak. anne hagen yuvalığın pencere kısmını sökmeyi öğrenmiş her sabah dışarıda yakalıyorum, pencerenin kapağını yere atmış oluyor. ahşap yuvalıklı başka kafese alsam sorun olur mu bu halleriyle? bir de 2. kuluçkayı yapmasın diye eşten ayırırsam baba bakmaya devam eder mi?

ana renk babadan hepsinde 3. yavru aynı babası gibi olacak ama 1. yavrunun yeşili çok uçuk yeşil ve 1. ve 2. yavrudaki spangle kanatlar anneden gelmiş. aynı renklerde çıkmasın diye eş değiştirmek istiyorum ama kıyamıyorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:17 -->-> Daha önceki mesaj 17:12 --

teşekkürler. size bir sorum olacak. anne hagen yuvalığın pencere kısmını sökmeyi öğrenmiş her sabah dışarıda yakalıyorum, pencerenin kapağını yere atmış oluyor. ahşap yuvalıklı başka kafese alsam sorun olur mu bu halleriyle? bir de 2. kuluçkayı yapmasın diye eşten ayırırsam baba bakmaya devam eder mi?
Rica ederim. Baba bakıcı bir kuşsa bakar tabii ki. Başka kafese geçireceğinize plastik yerini bantlayın. Olmaz mı? Eğer olmuyorsa hızlı bir şekilde yuvalığı değiştirebilirsiniz.

Rica ederim. Baba bakıcı bir kuşsa bakar tabii ki. Başka kafese geçireceğinize plastik yerini bantlayın. Olmaz mı? Eğer olmuyorsa hızlı bir şekilde yuvalığı değiştirebilirsiniz.

babanın da ilk yavruları ama inanılmaz bakıcı bir erkek. anne yavrular 10günlük olduğundan beri pek ilgilenmiyor sadece kapıdan arada bakıyor içeri ama baba sürekli içeri dışarı koşturup duruyor. bantlamayı deneyeceğim basit bir yöntem ama hiç aklıma gelmemişti gerçekten teşekkür ederim

babanın da ilk yavruları ama inanılmaz bakıcı bir erkek. anne yavrular 10günlük olduğundan beri pek ilgilenmiyor sadece kapıdan arada bakıyor içeri ama baba sürekli içeri dışarı koşturup duruyor. bantlamayı deneyeceğim basit bir yöntem ama hiç aklıma gelmemişti gerçekten teşekkür ederim
Rica ederim ne demek. İnşallah sağlıkla, sıhhatle büyürler.

ana renk babadan hepsinde 3. Yavru aynı babası gibi olacak ama 1. Yavrunun yeşili çok uçuk yeşil ve 1. Ve 2. Yavrudaki spangle kanatlar anneden gelmiş. Aynı renklerde çıkmasın diye eş değiştirmek istiyorum ama kıyamıyorum

[sıze=1]-- muhabbetkusu.com.tr; flood engellendi -->-> yeni yazılan mesaj 17:17 -->-> daha önceki mesaj 17:12 --[/sıze]

teşekkürler. Size bir sorum olacak. Anne hagen yuvalığın pencere kısmını sökmeyi öğrenmiş her sabah dışarıda yakalıyorum, pencerenin kapağını yere atmış oluyor. Ahşap yuvalıklı başka kafese alsam sorun olur mu bu halleriyle? Bir de 2. Kuluçkayı yapmasın diye eşten ayırırsam baba bakmaya devam eder mi?

bende kıyamıyorum benimkilerde hep sarı veriyor aynı kuluçkada sadece 1 tane babaya çekiyor. Diğerleri kime çekiyo bende bilmiyorum anneninde alakası yok yavruların rengiyle sanırım dede ve büyükanne anaçlardan oluyo :) sağlıklı olsunlarda ö.deil bir tüyü eksikmi die insan nasıl endişeleniyor oda tüylenir merak etmeyin.şuanda yuvadan atlamaya hazır 1 yavrum var ve tek anne 3. yumurtada yuvada kanat alıştırması yapıyor yavru :D daracık yerde anne dövcek bi gün ama ne zaman bilmem her halleriyle çok şirin oluyorlar.

Son düzenleme:
İyi görünüyor sağlıkları genelde en küçükleri yavaş büyür benim de hep son yavru yavaş gelişiyor :)

Maşallah yavrular gayet sağlıklı. İlk yavru 5 gün içinde atlar.
Diğerleri de sıraya girer.. ):

biraz önce yuvalığa baktım ve yeni bir yumurta gelmiş. erkek ve yavruları başka kafese aldım doğru mu yaptım bilmiyorum ama uzun zamandır dişi yavrularla pek ilgilenmiyordu zaten. tek başına yumurtlamaya ve yatmaya devam eder mi acaba?

Yavru istemiyorsan bir sür yuvalığı çıkart, biraz dişi de dinlenmiş olur..

yumurta olmadan önce yavru istemiyordum ama olan yumurtadan sonra yazık etmek istemem. tek başına yumurtalara yatmaya devam edip bakabilir mi? dişi kuluçkadayken bakması için başka bir erkek koysam yanına yeni yumurtaya zararı olur mu? daha 2. kuluçkası dişinin.ben de tecrübesizim zarar gelmeden yumurtaya ve dişiye ne yapmam gerek?

Geri