Karadeniz Pet

yavru kuş ve yumurta

pikican

Meraklı Üye
30 günlük yavrumuz var 2gün önce yuvadan atlamıştı ama tekrar yuvaya çıkıyor ve inmiyor..anne beslemeyi bıraktı yem kırmasını öğrenmesi için yuvalığa yem serptik baba yuvadaki yemleri yiyince yavruda yemeye çalışıyor ama bugün anne yumurtladı yemlerden rahatsız olup yemleri sürekli çıkarmaya çalıştı folluktan ve yumurtayı kırdı yavru tek başına yemeyi öğrenemez mi?ne yapmamız lazım?

Yetişkin baska kusunuz varsa onun yanina alabilirsiniz yerden onu izleyerek ögrenir (kizgin bir erkegin yanina koymayin ) yem kusup besleyebilirler disi rahatsiz olmus ve kirmis

Yetişkin baska kusunuz varsa onun yanina alabilirsiniz yerden onu izleyerek ögrenir (kizgin bir erkegin yanina koymayin ) yem kusup besleyebilirler disi rahatsiz olmus ve kirmis
2aylık 2 tane kuşumuz var ayrı kafeste onlardan öğrensin diye tabana yem serptim onların yanına aldım ama biri dövmeye başladı bu yavruyu..büyük başka bir kuşun yanına alırsam daha kötü olmaz mı?bir de sürekli yuvalıkta duruyor inmiyor aşağı,kendim aşağı koydum bir defa oraya alışsın diye ama babası çiftleşmeye çalıştı..ne yapalım?

2aylık 2 tane kuşumuz var ayrı kafeste onlardan öğrensin diye tabana yem serptim onların yanına aldım ama biri dövmeye başladı bu yavruyu..büyük başka bir kuşun yanına alırsam daha kötü olmaz mı?bir de sürekli yuvalıkta duruyor inmiyor aşağı,kendim aşağı koydum bir defa oraya alışsın diye ama babası çiftleşmeye çalıştı..ne yapalım?
Diger kus dövmüyorsa onunla kalsin döveni farkli kafese alabilirsiniz kafesiniz varsa

teşekkürler bi deneyelim.. artık öğrenebilmesi lazım değilmi yem kırmayı?bu arada sonraki zamanlar için de beraber kalabilirler değil mi 1ay fark var aralarında

Aynı sorunu ben de yaşadım.
Kuş bir türlü yem kırmayı öğrenemedi sanırım üzerine birde ishal oldu.
Elimde var olan kızgın erkek besledi bir tek.
Kızgın erkek kur ayağına kuşu besliyor sonrasında yine yanından alıyorum mecburen gözetim altında bulunamadigim süre zarfında.

cevaplar için teşekkürler tam emin değilim ama yem kırmayı öğrendi galiba

Yavru muhbbt kuşum 25 günlük 4 yavrular dün 2 tanesi yuvadan atlamış anne kuş yavruyu dövüyor kafes tabanına inince bende geri yuvaliga koydum acaba başka bi kafese almalimiyim

Yavru muhbbt kuşum 25 günlük 4 yavrular dün 2 tanesi yuvadan atlamış anne kuş yavruyu dövüyor kafes tabanına inince bende geri yuvaliga koydum acaba başka bi kafese almalimiyim
Eğer anne dövüyorsa anneyi ayırın başka kafese, baba baksın yavrulara..bizim anne de yavruları dövüyordu burda ayırmamızı tavsiye ettiler 6 yavruya da baba çok güzel baktı 4ü yem kırmayı öğrendi ayırdık onları,diğerleri de bugün yarın öğrenecek inşallah

Eğer gözlemlediyseniz ve baba yavrulara bakıyorsa yavrular babayla kalsınlar ve her gün yumurta maması verin mama da olunca çok güzel besliyor yavruları

Yumurta maması falan veriyorum yuvaliktayken sıkıntı yok fakat yuvadan çıkmalarini istemyr

Onlarda durmuyor yavrunun birinin gözü böyle olmuştu acaba bunuda ki anne yaptiki diye dusunyrm şuan gerekli bakımını yapiyrm fakat tereddütte kaliyrm yavru kafes tabanına inince anne kiziyr baba koruyor anne dovuo

Ekli dosyalar

• IMG_20170511_002214.jpg
    IMG_20170511_002214.jpg
    824.3 KB · Görüntüleme: 4
Onlarda durmuyor yavrunun birinin gözü böyle olmuştu acaba bunuda ki anne yaptiki diye dusunyrm şuan gerekli bakımını yapiyrm fakat tereddütte kaliyrm yavru kafes tabanına inince anne kiziyr baba koruyor anne dovuo
Anneyi başka kafese alın baba baksın yavrulara,bizim anne de dövüyordu ne yapacağımızı bilememiştik o zaman bi sabah baktık yuvalığa anne yavruyu parçalamıştı yavru öldü.. sonraki kuluçkasında da 6 yavruları oldu anne yavruları yine dövünce anneyi ayırdık yavrulardan en büyüğü 24 en küçüğü 12 günlüktü şimdi hepsi büyüdü baba hepsine baktı tabi yem kırmayı öğrenen yavruları anne ve babadan ayrı bir kafese aldık..yavrulara zarar gelmesini istemiyorsanız ayırmalısınız yumurta mamasına da devam edin

Geri