Karadeniz Pet

yavru kuslarda bit olabilirmi?

murat_febe

Meraklı Üye
arkadaşlar demin kuşun altını temizlerken yavruların kartonu aldım yavru kuşları böyle bitti gibi bişey vardı küçük küçük böcek koydum kartondaki gazetenin kâğıdın üstünde acaba neden oluşmuş olabilir yada ne yapmam gerekiyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:35 -->-> Daha önceki mesaj 19:16 --

Arkadaşlar ne yapmam gerek

Bit ilacı alıp uygun şekilde kullanmanızı öneririm, en kısa zamanda geçmesi dileğiyle geçmiş olsun...

Son düzenleme:
bit pire ilacı nedir hangi ilacı almam gerek ismi ne nasıl kullanmam gerekiyor yavrular daha henüz 25 günlük

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:04 -->-> Daha önceki mesaj 19:48 --

Nasıl kullanmaliyim

bit pire ilacı nedir hangi ilacı almam gerek ismi ne nasıl kullanmam gerekiyor yavrular daha henüz 25 günlük

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:04 -->-> Daha önceki mesaj 19:48 --

Nasıl kullanmaliyim

petshoplarda bulabilirsiniz avispray adında sprey var. fiyatı 15 tl falan olması lazım. daha uçuz olanları etkili olkuyor. üzerinde kullanma talimatı var. kuşları kafesten çıkarıp kafesi öyle ilaçlayın. ilaçlarken kafeste suluk, yemlik vb. şeyler olmasın. yavru kuşların üzerine uygulama konusunda sprey üzerinde bi bilgi göremedim daha tecrübeli ardaşlar yardımcı olacaktır

Son düzenleme:
Bol bol temizlik yapman gerek.
Folluk ve tava altına Biyodust bit önleyici pudra kullanabilirsin. Arkadaşların bahsettiği sprey iş görür. Ayrıca Vilmectin denen ilaç tedavi ve koruma olarak 1 numara..

yavruların üstüne sıkayımmı ilaçtan ? bide ilacı sıktıktan sonra ne kadar beklemeliyim ? vilmectin ilacı nasıl kullanmam gerek ? bu üç ilacıdamı kullanmalıyım yoksa 1 tanesinimi sadece ?

Sadece bir tanesini vilmectin damla ilaçtır onu enseye damlatmak gerekir

46df820d959363a5935a44d91fbfade6.jpg

Kardeşim bunu al 150cc 15 yl ye petshoplardan bulursun. Kullanma talimatı basit üzerinde yazıyor. Kafasını ve gözünü koru kuşunun.
Sonuç alamazsan daha etkili ilaçlara yönelirsin.

Geri