Karadeniz Pet

Yavru kuşum,bit ve ağzını kemirmesi...

Eylül

Yeni Üye
Merhaba öncelikle yavru kuşumun cinsiyetini anlayamadım.Yardımcı olursanız sevinirim.

http://i.hizliresim.com/gAMXab.jpg

Sonra kuşum çok kaşınıyordu bende sprey sıktım.Öncelikle hatırlayamadığım bir nokta var.Önceki kuşum tamamen maviydi,ama bu kuşum beyaz kanatları mavi.Spreyi sıktığımda sarı su çıktı.Vitamix sprey kullanıyorum.Spreyin bozulmuş olma ihtimali var mı?Çünkü önceki kuşum da spreyin sarı renk olduğunu hatırlamıyorum.
Devam edicek olursam sprey sarı çıkınca biraz tereddüt ettim sıkmakta biraz sıktım bıraktım.Kaşıntısı durdu dün.Ama bugün kafasını tüneğe sürterken gördüm bir kaç defa.Sizce tekrardan sıkmalı mıyım yoksa beklemeli miyim?
Öteki soracağıma gelecek olursak bitli olup olmadığını anlamaya çalışırken fark ettiğim başka bir şey daha var.Ağzını sanki bir şey kemirir ya da yermiş gibi açıp kapatıyor ve sürtünme sesi (insanların diş gıcırdatması gibi) gibi bir şeyler çıkartıyor.Bu neden olabilir,ne yapmam lazım?
Not:Kuş evime geleli iki gün oldu.Benden önce anne babasının sahibi bakmış iki ay.
Cevaplarınızı bekliyorum.Teşekkürler.

http://www.dailymotion.com/video/x365uhh_muhabbet-kusum_animals

Daha detaylı görünmesi için videoda ekledim.Ağzını böyle yapıp duruyor.

Son düzenleme:
Flash yanıltmıyorsa erkek gibi duruyor. Bu kuşlar kaşınır kafasını da tüneğine sürebilir, oyun yapar , bit olacağını tahmin etmiyorum ama öğrenmek için kafesin altındaki ızgaraya pamuk yerleştirin biraz, gece ışığı açıp pamuğu kontrol edebilirsiniz, o gıcırtı sesini yapa biliyorlar, kafesinizde kalamar kemiği ve kuş kumu eksik olmasın. güle güle besleyin,

Flash yanıltmıyorsa erkek gibi duruyor. Bu kuşlar kaşınır kafasını da tüneğine sürebilir, oyun yapar , bit olacağını tahmin etmiyorum ama öğrenmek için kafesin altındaki ızgaraya pamuk yerleştirin biraz, gece ışığı açıp pamuğu kontrol edebilirsiniz, o gıcırtı sesini yapa biliyorlar, kafesinizde kalamar kemiği ve kuş kumu eksik olmasın. güle güle besleyin,

http://i.hizliresim.com/aDrdvz.jpg

Daha kolay anlaşılabilinmesi için önden bir resmini koydum.İki fotoğraftada flash yok.Pamuğu bu gece koyacağım.Teşekkürler.

vallaha kuşlarımız ikizmi desem :D bizim kuşta aynısı yapıyor 2 aylık oda 15 gün oldu geleli çok kaşınıyor ama bit olacağını düşünmüyorum varsada alırız bişiler ama tek sıkıntı elime gelince ayakları yanıyor yanıyor derken yani çok sıcak bide hapşırıyor ona ne çözüm önerirsin onu soracaktım ?

b2aWoj.jpg

Son düzenleme:
vallaha kuşlarımız ikizmi desem :D bizim kuşta aynısı yapıyor 2 aylık oda 15 gün oldu geleli çok kaşınıyor ama bit olacağını düşünmüyorum varsada alırız bişiler ama tek sıkıntı elime gelince ayakları yanıyor yanıyor derken yani çok sıcak bide hapşırıyor ona ne çözüm önerirsin onu soracaktım ?

b2aWoj.jpg

Öteki kuşumu veterinere götürdüğümde ateşi var demişti,ilaç vermişti.Ateşi olduğunu düşünüyorsanız önerebileceğim şey veterinere götürmeniz.

Kuşunda sıkıntı yok bu hareketler normal :) uzun ömürlü olur inşallah.

Son son resme bakılırsa dişi. Bit-pire yoktur ama sen yine de beyaz bir pamuk koy tabana gece. Arada açıp bakarsın. Anlaşılır zaten o zaman. Gaga gıcırdatma, kafa sürtme karakteristik özelliklerinde var zaten. Endişe etmene gerek yok. Maşallah kuşa.

Kuşunda sıkıntı yok bu hareketler normal :) uzun ömürlü olur inşallah.

Teşekkür ederim :)

Son son resme bakılırsa dişi. Bit-pire yoktur ama sen yine de beyaz bir pamuk koy tabana gece. Arada açıp bakarsın. Anlaşılır zaten o zaman. Gaga gıcırdatma, kafa sürtme karakteristik özelliklerinde var zaten. Endişe etmene gerek yok. Maşallah kuşa.

Dişi miii?Bana veren kişi erkek olduğunu söylemişti.Neyse bende erkek bir eş alırım ona biraz daha büyüyünce :)

Öteki kuşumu veterinere götürdüğümde ateşi var demişti,ilaç vermişti.Ateşi olduğunu düşünüyorsanız önerebileceğim şey veterinere götürmeniz.

vallahi bilmiyorum elime alınca ayakları çok sıcak bi petshopa gideyim sorayım

Teşekkür ederim :)

Dişi miii?Bana veren kişi erkek olduğunu söylemişti.Neyse bende erkek bir eş alırım ona biraz daha büyüyünce :)
Son resimde kuş dişi.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:29 -->-> Daha önceki mesaj 12:28 --

vallahi bilmiyorum elime alınca ayakları çok sıcak bi petshopa gideyim sorayım
Ayakları genelde sıcak olur. Endişelenmeyin.

Son düzenleme:
Son resimde kuş dişi.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:29 -->-> Daha önceki mesaj 12:28 --

Ayakları genelde sıcak olur. Endişelenmeyin.
iyi o zaman gitmeyiyim çok hapşırıyor suyuna limon damlası akıtıyorum ama etkisi yok siz bana ne önerirsiniz

Son düzenleme:
iyi o zaman gitmeyiyim çok hapşırıyor suyuna limon damlası akıtıyorum ama etkisi yok siz bana ne önerirsiniz
Hapşırıyorsa üşütmüş olabilir. Kuşu sıcak tutun. İshal var mı? Patates haşlayıp verin. Suluğuna pirinç lapasının suyunu koyun. Yine ishalse ben reflor 250 kullanıyorum. Bİr suluğa yarısını koyuyorum. Bir de aspur verebilirsin.

Hapşırıyorsa üşütmüş olabilir. Kuşu sıcak tutun. İshal var mı? Patates haşlayıp verin. Suluğuna pirinç lapasının suyunu koyun. Yine ishalse ben reflor 250 kullanıyorum. Bİr suluğa yarısını koyuyorum. Bir de aspur verebilirsin.

ishali geçen hafta vardı ama aspur yem ile ishalini götürdüm tek şey hapşırması kaldı limon suyu damlatmama rağmen 1 hafta geçti hayla iyileşemedi

meraba meraba

Geri