petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

yavru muhabbet besleme

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve ensaryıldız tarafından 4 Haziran 2014 başlatılmıştır.

1. ensaryıldız

merhaba yavru muhabbet kuşumu şırınga ile beslemeye çalışıyoruz fakat kursagına bir türlü yem basamıyoruz en kolay yolu nasıl olur?

2. yusufkral

yusufkral Active Member

Beğenileri:
    3
    kaç günlük daha 2 .3 günlükse zar olur 2 kişi yapcanınz kurdan yada çöple azını biriniz accanınz biriniz sıkcanız

3. ensaryıldız

ustad nefes borusuna gitme durumunda hemen ölür mü tamamen yemek borusundan içeri direk sokmuyoruz agzına veriyoruz gıttıgı kadar mama gidiyor. olur da nefes borusuna gıtme durumunda ölür mü hemen?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:18 -->-> Daha önceki mesaj 18:05 --

ustad nefes borusuna gitme durumunda hemen ölür mü tamamen yemek borusundan içeri direk sokmuyoruz agzına veriyoruz gıttıgı kadar mama gidiyor. olur da nefes borusuna gıtme durumunda ölür mü hemen?

#3 ensaryıldız, 4 Haziran 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 4 Haziran 2014
  4. yusufkral

yusufkral Active Member

Beğenileri:
    3
    nefes borusuna gitiginde 10 sn yaşar sonra tık gitti :) şaka bi tarafa kuş ölür ben azına sokmuyorum azını açıp sıkıyorum yani içine sokmuyorum azıını öyle kendi yiyor sorunda olmuyor

5. ensaryıldız

bizimkinin resmini atsam bir yorum yapabilirmisiniz? bir de kursagına baktım da sanki yem gördüm yutmuş yani bu yem yemeye başladıgı anlamına gelıyor mu daha beslemelımıyım kı ?

6. Tolga KARLI

Tolga KARLI New Member

Beğenileri:
    0
    ilk günler bende beslemiştim ilk tecrubemdi ama gayet güzel besledim. gagasına damla dama sıkıyordum o kendi yiyor zaten ağzını açıyor.

7. zeren

zeren New Member

Beğenileri:
    0
    Bu video daki gibi yedirebilirsin, hafif katıca sıvı mama yapın, ince sivri uçlu çay/tatlı kaşığı ile yedirin, yanlız çok dikkat etmeniz gereken şey sıvı mamanın anne kursağından çıkan mama kadar ılık olması gerekiyor,soğuk mamayı yemiyorlarmış.. kaşıklarında o ısıda olması gerekiyorki mamayı soğutmasın..

BABY BUDGIES what you need for hand feeding and How to do it - YouTube

ya da burdaki videolardan istediğinizi seyredip,deneyin...
    hand feeding baby budgies - YouTube

feeding baby budgies - YouTube

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:43 -->-> Daha önceki mesaj 18:37 --

Yusuf Bey galiba bu videodaki gibi gaganın içine basıyor https://www.youtube.com/watch?v=jTaT_lxca_Q gerçi nasıl olduğu tam anlaşılmıyor, profesyonel olmak lazım böyle yapabilmek için.....

8. yusufkral

yusufkral Active Member

Beğenileri:
    3
    azını biri açsın sen sık gagasına o yutar.. tehlikeli bu ben denedim azdaha yanru gidiyordu öbür tarafa gititi ters cevirdim azcık salladım nefes almaya başladı

9. ensaryıldız

bunlar baya yavru agzını açıyor bizimkisi biraz büyük diliyle itiyor

10. zeren

zeren New Member

Beğenileri:
    0
    Siz ağzına böyle yaklaştırın,karnı açsa yer... Handfeeding baby parakeets. - YouTube

11. ensaryıldız

hepinize çok teşekkürler ederim dediklerinizi tek tek deneyecegim

Sayfayı Paylaş