Karadeniz Pet

Yavru muhabbet kuşu

• Konbuyu başlatan Gamze USLU
  • Başlangıç tarihi
G

Gamze USLU

Guest
Selam arkadaşlar .5 aylık yavru bi muhabbet kuşum var . ilk defa kuş besliyorum .Pek fazla bilgim tecrübem yok Geceleri ışıkları kapatınca kafesin köşesine yarasa gibi ters dönüp duruyo . yarım saat sonra tekrar normale dönüyo . Bazen konuşan yada öten kuş sesleri dinlettiğim zamanda hareketlenip böyle köşeye ters duruyo . Önceleri mutlu olduğu için diyodum ama gecede yapınca kararsız kaldım . bilgisi olan var mı . Bide bu kuş elimden yem yiyo yanıma kadar geliyo parmağımı tutunca ısırmaya calısıyo ama ısırmıyo canımı acıtmıyo . fakat ne yaptıysam parmağıma konmuyo neden?

Selam Gamze,
Hoş geldin foruma. Bu hareketi neden yaptığını bilemiyorum ancak kuşların böyle anlamsız hareketleri olabiliyor.
Alışmaya gelince bu fotoğraftan kestirmek güç ama kuş dişi gibi duruyor. Isırma hareketleri normaldir.

Bazi kuşlar böyle davranabiliyor her kuşun karakteri farkli

Gaga taşi olarak balik kemigi kullanmani tavsiye ederim kalsiyum ihtiyacini o kafese takili taş gidermez
Ben kuşumu hipokalsemi(kalsiyum eksikligi)nden kaybettim çok büyük aci yaşamani istemem
Uzun ömürlü olur inşallah kuşun,, kiymetini bilmek lazim, eşsiz hayvanlar

Selam Gamze,
Hoş geldin foruma. Bu hareketi neden yaptığını bilemiyorum ancak kuşların böyle anlamsız hareketleri olabiliyor.
Alışmaya gelince bu fotoğraftan kestirmek güç ama kuş dişi gibi duruyor. Isırma hareketleri normaldir.

yok dişi değil erkek . :)

Selam Gamze,

yaaa 309 nolu dernek üyesi arkadaş kuş dişi haaa :)

İlk fotoğrafa baksana Murtçım :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:32 -->-> Daha önceki mesaj 01:32 --

yavru erkek muhabbet kuslarının once gagaları pembe olurmuş öyle okumuştum ama eminde değilim . bi resim daha atiyim .

Bak bu fotoğrafta direk dişi derim. Ama flash yanıltıyor sanırım.

İlk fotoğrafa baksana Murtçım :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:32 -->-> Daha önceki mesaj 01:32 --

Bak bu fotoğrafta direk dişi derim. Ama flash yanıltıyor sanırım.

haydaa :) ilk şoku yaşıycam sanırım flashsız cekiyim 1 dakika ozamann :(

Benim erkekte arada ışık sönünce kafesin köşesine çıkıyor.

Kararsızlık yada korkudan heralde :)

Bence erkek gibi flaştan öyle olmuş sanırım :-/

LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

Son düzenleme:
:) şu an dişi oldu demek ki flaştan değilmiş

LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

Dişi mi Erkek mi yahu . Boşa mı evde konusuyoruz bütün gün :D

Geri