Karadeniz Pet

Yavru muhabbet kuşum çok yaramaz

• Konbuyu başlatan Hacı cici kuşum benim
  • Başlangıç tarihi
H

Hacı cici kuşum benim

Guest
muhabbet kuşum 2,5 aylık erkek. çok yaramaz hiç yerinde durmuyor. kafesin tellerini kemiriyor korkuyorum gagası kopacak diye. yem kutusunun içine girip çırpınıyor boğulacak diye ödüm kopuyor. yemliği çıkarmak zorunda kalıyorum. dün yemliğin basılacak yerinin aralığına girmiş sıkışmış orada zor çıkardım. ben yanında olmasam ne olacak acaba?

Konuşturmaya çalışıyorum dinlemiyor beni. hep başka taraflara bakıyor.dışarıda kuşların sesini duyunca çıldırıyor ötmeye başlıyor. bana geleli 10 gün oldu.elime alıştırdım,elimden yem de yiyor ama beni hiç dinlemiyor aşırı yaramaz bu kuşla ne yapacağım bilmiyorum. yardımcı olur musunuz?

Diğer kuşumun acısı hala içimde. onu unutamıyorum.ister istemez kıyaslama yapıyorum. Bu kuş yavruyken böyleyse ilerisini düşünemiyorum.
Bu kuş konuşur mu? Dinlemiyor beni çünkü

daha fazla üstüne düşün eminim ki konuşacaktır..

hocam hep boyle kusum olsun ıstedım sureklı oyun oynamak ısteyen yaramaz :)

üstüne düşüyorum ama dinlemiyor. arada dinliyor yorgun düşünce. Bu yaramazlığını ne yapacağım hiç yerinde durmuyor. kafesin telini çok kötü kemiriyor. gagası koparsa yazık olur.

:)) tv falan açık olmasın yaramazla ilgilenirken bir şekilde onun ilgisini çekmeniz gerek :)

hocam hep boyle kusum olsun ıstedım sureklı oyun oynamak ısteyen yaramaz :)

oyunbaz kuşu ben de severim ama bunun oyun tarzı kendine zarar veren oyunlar. Bu ilk geldiğinde çok mazlumdu. Ne kadar mazlum duruşu vardı. şimdi kuşun içinden canavar çıktı.:eek:

:)) tv falan açık olmasın yaramazla ilgilenirken bir şekilde onun ilgisini çekmeniz gerek :)

çizgi film izletiyoruz bazen. onu izliyor sesi çıkmıyor. sürekli ilgileniyorum zaten kendiyle. ama o daha çok başka kuşlarla ilgili. ister istemez dışarıdan kuş sesi geliyor.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:02 -->-> Daha önceki mesaj 15:57 --

bizimkide öyleydi şimdi erkeği sıkıştırıyor :)) eşşek sıpaları :p

Ben yanına eş almayı düşünmüyorum. bunu konuşturabilirsem ne mutlu.:p
diğer kuşum gibi bir kuş olamaz. o bambaşkaydı. bir konuştu mu yarım saat konuşurdu bebeğim.Bazen yanlışlıkla diğer kuşumun adını diyorum ona.:(

inşallah istediğiniz olur yaramazı alıştırırsınız

İnşallah alıştırabilirim. vee umarım konuşur. Böyle devam ederse kuş seven birine verip ben annesinden yeni ayrılmış kuş alacam. 2 aylıkken geldi ama geldiğinde oraya buraya çarpsada uçabiliyordu. şimdi sürekli kafesten çıkmak istiyor.

Kuşçuya veremem vicdanım elvermez. kötü birinin eline falan düşer yazık olur kuşa. ama ben de bu vicdan varken bu kuş bana kalır:D

Eğer kus avatarinizdaki kus ise bana dişi gibi geldi tabi foto net değil :)

Kafese oyuncak koyarsan sakinler biraz.konuşmasi icin bol bol konuş zamani gelince konuşur zaten sabretmek lazim

Geri