Karadeniz Pet

Yavru muhabbet kuşum ile ilgili

• Konbuyu başlatan Cannavaro
  • Başlangıç tarihi
C

Cannavaro

Guest
Daha dün eminönünden, satıcının 35 günlük dediği yavru bir muhabbet aldım. 35 doğru mu bilmem fakat hayvan hakikaten yavru. Akşam eve getirdik, salonun köşesine koyduk. Yere yakın bir yerde de değil kafesi, yemi, suyu yanında fakat akşam geldiğinden beri uyuyor arkadaş. Daha evde ötüşünü de duyamadık. Normal midir veya ne yapmalı ?

yeni ortama alışmaya çalışıyorrdur.

normal ortama size alışana kadar normaldir bir hafta sonra açılır daha

Sağolun arkadaşlar, bir de ilk ne zaman kafesten çıkarmalıyız ? Satıcının eline kolayca geliyordu, öyle yabani bir hayvan değil zaten.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 08:23 -->-> Daha önceki mesaj 08:21 --

Ve tünemesi için nasıl bir dal bulup yerleştirmeli ? Hangi ağaç ona sakıncalıdır ?

petşoplarda satılıyor ağaç tünek kendinizde yapabilirsiniz tüneği dut ağacı tavsiye ediloyor temin edebilrseniz. ayrıca kuşu çıkarmanızda herhangi bir sakınca yok çıkarabilirsiniz şindiden alıştırmaya başlayın derim

Daima aynı konular site içinde arama yapsaydınız konu açmadan önce şimdi sizi trden alıp afrikaya yollarsak ne olur :) onun gibi düşünün normal kuşun alışma süresi 1 haftadır sizinki yavru hadi 2 hafta olsun zamanla alışacaktır pat diye herşey hazır olacak değil...

Sabır edin...

Hemen çıkarmanızı tavsiye etmiyorum , çıkartmaya çalışayım derken daha beter uzaklaştırabilirsiniz kendinizden. Kafes içinde eğitim uygulayın ilk günler. Alışmaya başlayınca dışarı salabilirsiniz. Yoksa biraz zorluk çekersiniz...

2 hafta filan çıkartma kuşu kafesten çıkartırsan cama gilan çarpabilir iç organları zarar görür sonra sakıncalı yani hemen çıkartman
saygılar

cama çarması yeni olmasıyla alakalı değil 5-6 lık kuşu uzun zaman kafeste bekletsen ilk saldığında gider cama çarpar

Geri