Karadeniz Pet

Yavru nun poposundaki şişlik / morluk (acil)

Gözlerinin beyaz olması normal mi ? Sanki oluşmamış gibi ondan daha küçük yavrunun göz kısmı siyah

Bugün farkettim büyük olan yavrunun poposu mor ve şişlik var bu nedir ilk defa görüyorum.

Ekli dosyayı görüntüle 2413
Öztürk bey konunuzu inceledim. benim size nacizene tavsiyem yavrularınız çıkmaya başladığına göre her gün veremiyorsanız da 2 günde bir mutlaka mama vermeniz ve bu mama da 1 damla zeytin yağı ile beraber mamalık başına 4-5 tane gelecek kadar haşlanmış mısır kullanmanızı tavsiye ederim. bunlar sayesinde bu tür kabızlık tarzı bağırsak problemi çeken yavrularımızda kısa sürede çözüm e ulaşmış oluruz. popo kısmını her gün kontrol edin dışkı yapışması, talaş yapışması vs.. durumlar olmasın. Geçmiş olsun

Öztürk bey konunuzu inceledim. benim size nacizene tavsiyem yavrularınız çıkmaya başladığına göre her gün veremiyorsanız da 2 günde bir mutlaka mama vermeniz ve bu mama da 1 damla zeytin yağı ile beraber mamalık başına 4-5 tane gelecek kadar haşlanmış mısır kullanmanızı tavsiye ederim. bunlar sayesinde bu tür kabızlık tarzı bağırsak problemi çeken yavrularımızda kısa sürede çözüm e ulaşmış oluruz. popo kısmını her gün kontrol edin dışkı yapışması, talaş yapışması vs.. durumlar olmasın. Geçmiş olsun

Teşekkürler, hergün mama vericem fakat hasta olan yavru kuşun derisi kurumaya başlamış ve düne göre daha kötü durumda bacakları ayrık , çok üzgünüm elimden birşey gelmiyor keşke kurtarabilsem.

Yavrunuz ne durumda? Düzeldi mi?

Hergün zeytin yağı sürdüm popo ve vücuduna ve hergün yumurta maması veriyorum .

Düzeldi gibi ama bir sorun var tam kaç günlük hatırlamıyorum ama bu konuyu geçen pazar açtığıma göre yaklaşık 12 - 13 günlük kuş , gözleri 2 gün önce açıldı kırmızı gözlü bu albino yada lutino anlamına mı geliyor ?

Ek olarak 10 - 13 günlük desek tüylerin bukadar az olması sorun demek ne yapmam lazım ?

1.jpg
2.jpg

Gelişimde biraz geri kalmış. Dediğiniz gibi kırmızı göz mutasyonlardan biri olacaktır. Mama ya ve normal beslemeye devam.

Aslında hepsinin bana göre gelişimleri çok yavaş, ilerde sağlık sorunları ortaya çıkar mı diye düşünüyorum. Hergün yumurta maması vermek çok iyi oldu.

Çiftinizde tecrübeleniyordur. Yani mamalı beslenmede. Mamayı sabahtan verin. Artık olan olmuş anne baba besleyip büyütecekler.

Baba 3 yaşında ilk tecrübesi ne yuvalığa giriyor ne dişiyi besliyor nede yavruyu. akşama kadar tünekte duruyor. Sadece dişi tecrübeli ve o besliyor :)

Erkeğin kolaya kaçmış olması dişiyi üzüyor anladığım kadarı ile. Aslında erkeğin beslemesi önemlidir. Ama dişilerin tek başına yavru büyütmesi de mümkün. Siz mamaya devam edin. Vitaminde verin. Erkek artık diğer ağız yavrularda öğrenip daha aktif olacaktır.

Siyah gözlü yavrunun tüyleri çıkmaya başladı fakat 2 tane kırmızı gözlü olanın tüyleri hala çıkmadı sebebi ne olabilir. İlerde tüysüz olabilir mi?

Resim eklerseniz daha iyi olur.

Ençok tüylü olan 2.yavru onda problem yok diğer 2 kırmızı göz yavruda problem var gibi sanki masanın üstüne koydum ayakları ayrık şekilde sebebi ne olabilir çarpık bacak olabilir mi ? Yada iyi gelişemediği için iskelet sisteminde problem mi oldu acaba?
IMG_4579.JPG
IMG_4580.JPG
IMG_4581.JPG
IMG_4582.JPG
IMG_4583.JPG
IMG_4584.JPG
IMG_4585.JPG

Ekli dosyalar

• IMG_4586.JPG
    IMG_4586.JPG
    1.4 MB · Görüntüleme: 8
Geri