Karadeniz Pet

.yavrular 1 gün yaşayıp ölüyo ???

hollanda

Meraklı Üye
mama yem herşey hazır. anne baba gayet sağlıklı ve iyi besleniyor. Anne sürekli yatıyor babada sürekli yuvada. ancak çıkan yavrular yarım gün yaşayıp ölüyor. oda 16-17 dereceye düşüyor bazen ondan olabilir mi.

Şöyle ihtimalleri bi sıralayabilirseniz ona göre bi gözlem yapayım diyorum ustalar ?

O kadar soğuk odada ebeveynlerin yaşaması mucize zaten. Odanın şartlarını kendi kuşlarınızı da kaybetmeden düzeltmelisiniz

derece ile alakası yok benim kuşlar 13-14 derecede duruyor hepsi yumurtalı yavrusu olanlar var sıkıntı yok 15-16 derecede ölmez kuşlar

Bahsettiğiniz durum sadece 1 çiftiniz için mi yoksa bütün çiftleriniz için mi geçerli?

O kadar soğuk odada ebeveynlerin yaşaması mucize zaten. Odanın şartlarını kendi kuşlarınızı da kaybetmeden düzeltmelisiniz

Doğal ortamlarında zaten bu dereceleri zor görüyorlar. Benim kuşlar kışın 2-5 dereceye düşen oda da bile yumurta yapıp yaşabiliyorlar. Ama tabii ortalama sıcaklık 15-20 arasında olduğu zaman daha da rahat edip fazla kuluçka geçiriyor ayrı konu.

Bahsettiğiniz durum sadece 1 çiftiniz için mi yoksa bütün çiftleriniz için mi geçerli?

Doğal ortamlarında zaten bu dereceleri zor görüyorlar. Benim kuşlar kışın 2-5 dereceye düşen oda da bile yumurta yapıp yaşabiliyorlar. Ama tabii ortalama sıcaklık 15-20 arasında olduğu zaman daha da rahat edip fazla kuluçka geçiriyor ayrı konu.

Muhabbet kuşlarının doğal yaşam alanı neresi bi söyler misiniz?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:15 -->-> Daha önceki mesaj 21:11 --

Muhabbet kuşları tropik ülke kuşları. Sıcak havaları severler. Soğuk havaya alışkın olaları olabilit ama bu da her muhabbetin soğuğa alışkın olacağı ve yavrularının yaşayacağı anlamına da gelmez. Annenin yavruları sıcak tutması lazım. Anne yavruların üstünden biraz kalkınca da yavrular üşüyor olmalı

Oda sıcaklığınız değişken ise o sebepten ölüyor olabilirler.

Cok fazla rahatsiz edip bakiyorsaniz annesi olduruyor olabilir daha once yasanmis boyle seyler

Muhabbet kuşlarının doğal yaşam alanı neresi bi söyler misiniz?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:15 -->-> Daha önceki mesaj 21:11 --

Muhabbet kuşları tropik ülke kuşları. Sıcak havaları severler. Soğuk havaya alışkın olaları olabilit ama bu da her muhabbetin soğuğa alışkın olacağı ve yavrularının yaşayacağı anlamına da gelmez. Annenin yavruları sıcak tutması lazım. Anne yavruların üstünden biraz kalkınca da yavrular üşüyor olmalı

Ana vatanından bahsedip, şu kadar sıcaklık falan bahsetmek istemiyorum. Öyle bir cevap vermişsiniz ki sanki, daha bugün başlamışım muhabbete. Anavatanlarında yaşayanlar için düşük sıcaklıklar büyük sorundur. Zaten, 15 derecenin altına düşmez oralarda fakat; mutasyondan gelip, özel bakımla yetişen kuşları anlatmanıza ve anlatmama gerek yok sanırsam. Her kuşun böyle olacağını da yazmamışım orada.
Konuyu uzatıp polemiğe girmeye gerek yoktur.

Arkadaşın sorunu içinde genel bir durumda farklı çözüm olur, tek çift içinse farklı çözüm olur.

Son düzenleme:
Yuvalığında bakteri olablir, yuvalığın küçük olabilir. Isı ile alakalı olacağını düşünmüyorum.

Son düzenleme:
Evinizde bulunan kuşlarda oradan tek uçakla geldiler de soğuktan ölecekler. Kuşlar artık bizim ülke şartlarına adapte olmuş durumdalar.

kuşunuzun ilk kuluçkasımı bilmiyorum ama ilk kuluçkasında böyle durumlar olabilir kuş tecrübesiz olduğu için yavruların üstüne fazla yatıp öldürebiliyor başka bir sebep olarak kuşlarda bitlenme olabilir yuvalığa bir pamuk parçası koyun 1 2 saat sonra bakın üstünde bit varmı yokmu diye başka bir sebep siyah nokta hastalığı olabilir bazı kuşlarda görülebiliyor ölen yavruları inceleyin vüvudlarında siyahlık olan biyer varmı ? kursaklarına zaten bakmışsınızdır diye düşünüyorum. sıcaklığa gelince kesinlikle o yüzden değildir benim kuşlarımın yanında kışın ben hiçbirsey yakmıyordum derece 0 a bile düşebiliyordu yani o derecede ölmez kuşlar onlarda bir canlı kendinden pay biç sıcak bir iklimde yaşayıp soğuk biryere gittiğinde oraya adapte olmaya çalışıyorsun ve oluyorsunda ki o kuşlar burada doğmuştur bu iklim şartlarına alışmış kuşlardır.

Ana vatanından bahsedip, şu kadar sıcaklık falan bahsetmek istemiyorum. Öyle bir cevap vermişsiniz ki sanki, daha bugün başlamışım muhabbete. Anavatanlarında yaşayanlar için düşük sıcaklıklar büyük sorundur. Zaten, 15 derecenin altına düşmez oralarda fakat; mutasyondan gelip, özel bakımla yetişen kuşları anlatmanıza ve anlatmama gerek yok sanırsam. Her kuşun böyle olacağını da yazmamışım orada.
Konuyu uzatıp polemiğe girmeye gerek yoktur.

Arkadaşın sorunu içinde genel bir durumda farklı çözüm olur, tek çift içinse farklı çözüm olur.

Arkadaşım sen kendi verdiğin cevapla çelişiyosun. Hem doğal ortam sıcaklığından bahseden sensin hem de adapte olmadan. Doğru kuşlarımız bulunduğu ortama adapte oluyorlar ama bu onların anavatanlarının tropikal ülke olmasını ve içgüdüsel olarak doğduklarında sıcak bölge istemeleri gerçeğini değitirmiyor. Sizin kuşunuz 2-3 derece değil -10 derecede bile yavru yapıp yaşayabilir ama bu diğer kuşlar için geçerli olmayabilir. Söylemeye çalştığım şey bu.

Arkadaşım sen kendi verdiğin cevapla çelişiyosun. Hem doğal ortam sıcaklığından bahseden sensin hem de adapte olmadan. Doğru kuşlarımız bulunduğu ortama adapte oluyorlar ama bu onların anavatanlarının tropikal ülke olmasını ve içgüdüsel olarak doğduklarında sıcak bölge istemeleri gerçeğini değitirmiyor. Sizin kuşunuz 2-3 derece değil -10 derecede bile yavru yapıp yaşayabilir ama bu diğer kuşlar için geçerli olmayabilir. Söylemeye çalştığım şey bu.

Edit.

Konu bizim aramızdaki konuşmaya dönmesin.

Son düzenleme:
Soguktan ölecegini düşünmüyorum benim evdeki kuşkar 10 derecede yaşadılar sorunsuz

Arkadaşlar anne öldürebilir de misiniz ben günde 2 kez bakiorum yuvaliga aklimada gelio hep yawrularina zarar werirmi diye ama bakmazsam ölen yavru warmi beslenemeyen warmi nasil bilcem

bu resımde kı yavrular da gorunuyor kursakları dolu oldugu
yemde verecek tabi once yer baba kuş sonra agzında cıkarırı ve yavrulara kusar
KPL0kd.jpg

Ilk deneyimim bakmadım. Dolu olsa bariz belli olurmu kursak.
Birde mama değilde yem kustuysa baba bundan olabilirmi yani yemle beslenenilirmi yavru

Yavruların kursaklari doluysa bariz belli olur boğaz kısmı patlıycak gibi şiş olur ve sarı renkte olur az kusmuşsa yine normal şişlikte olur rengi sarı olur.yavru varken tabiki mama çok önemli ama mama vermemiş olsanız bile yem ile beslerler yavruları.

Geri