petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yavrular ve yeniden yumurtlama

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve llua66yzgtll tarafından 6 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. llua66yzgtll
    Gizli

Selam arkadaşlar.
    Benim Çift kuşlarım ve şu an 2 yavrusu var. Bir hafta oldu olmadı yavrularını yuvadan attı ve sanırım yeniden yumurtluycak. Sorum şu: Yavrular yerin tabanında ve annesi besliyor. Peki ne zaman ayımalıyım? Ayrıca yarın üretimhane gelecek. şu ortadan bölmeli olan. diyorum ki yarın geldiğinde Yavrularla babayı bir tarafına anneyi ve yuvayı diğer tarafa koyayım diyorum? ne yapmalıyım sizce ?

Not: Yerdeki beyaz seyler gaga tasının parçaları. Kırıldı ben de yere koydum.

2. Bilal KURDDAN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    anne attıktan sonra yuvaya tekrar koymayı denedin mi yavruları

3. llua66yzgtll
    Gizli

Hayır denemedim çünkü bir önceki yavrulamasında yaptığım zaman en büyük yavruyu öldürmüştü.

4. Muharrem KARAKOÇ
    Gizli

Kardeşim ben sana açıklayayım olayı ve bu durumda dikkat et yavruların gördüğüm kadarıyla daha tüylenmemişler annesi kafesin tabanında besliyorsa bırak orda beslesin yuvalığa koyarsan öldürebilir yavruları (tecrübeli olduğum için söylüyorum) diğer soruna gelince sakın ha üretimhaneye yavrular kendi başına yem yemeye başlamadan kafesini değiştirme anne yavrulara bakmayı bırakır çok sıkıntı yaşarsın

5. Mert Yildirim

Mert Yildirim New Member

Beğenileri:
    0
    disi yi ayira bilirsin erkek kendiside besler saten.

6. Ozan Demir

Ozan Demir New Member

Beğenileri:
    0
    Baba ilr yavruları ayrı bir kafese alabilirsin anne dövmeye başlayınca

Sony Xperia P cihazımdan gönderildi.

7. Crowlie
    Gizli

Crowlie Guest

benim 30 günlük yavruyu 2.yumurtasını yapınca attı yuvadan ayırdım 1 gün geri koydum ve garibim korktu heralde yuvalıkta annesine nasıl bağırıyordu beni besle diye :)

Sayfayı Paylaş