Karadeniz Pet

Yavrular

• Konbuyu başlatan FATİH
  • Başlangıç tarihi
F

FATİH

Guest
Arkadaşlar merhaba
yavrular tam 30-35 günlükler artık normal kuş haline geldiler ama hala yuvadan çıkmıyorlar.elimle çıkarsam başka bir kafese koysam o kafeste 1 tane erkek kuş var bi sorun olurmu acaba

Benim fikrim sorun olur

Siz bekleyin o atlar

emin ol kendileri çıkacaktır.. bekle bence.. gözlemleyerek

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kardeşim yavruları yuvadan çıkar kafesin zeminine koy. Zemine aspur, yumurta maması yapıp karışık muhabbet yemiyle birlikte serpiştir. Zaman geçiyor. yavruların biran önce yem kırmayı öğrenmesi lazım. Eğer yuvalığın içine talaşla birlikte yem de attıysan belki öğrenmişlerdir. Öğrenmemişlerse 20 gün sonra çiftin tekrar çiftleşmeye başlayacak ve yavruları istemeyeceklerdir. Yavruları kafeste döveceklerdir. Onun için biran önce yavruları yemle birlikte zemine indir. Babası ve annesi onlara yem kırmayı öğrettiğinde başka kafese ayırabilirsin.

Son düzenleme:
Dokunma bence.. zamanı gelince çıkar onlar zaten

Aynı sorun bende de var 31-32 günlük oldu büyük yavru hâlâ atlamadı anca delikten aşağı sarkıyor işin kötüsü dişi tekrar çiftleşmeye başladı.

LT22i cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aynı sorun bende de var 31-32 günlük oldu büyük yavru hâlâ atlamadı anca delikten aşağı sarkıyor işin kötüsü dişi tekrar çiftleşmeye başladı.

Kardeşim yavruları yuvadan çıkar kafesin zeminine koy. Zemine aspur, yumurta maması yapıp karışık muhabbet yemiyle birlikte serpiştir. Zaman geçiyor. yavruların biran önce yem kırmayı öğrenmesi lazım. Eğer yuvalığın içine talaşla birlikte yem de attıysan belki öğrenmişlerdir. Öğrenmemişlerse 20 gün sonra çiftin tekrar çiftleşmeye başlayacak ve yavruları istemeyeceklerdir. Yavruları kafeste döveceklerdir. Onun için biran önce yavruları yemle birlikte zemine indir. Babası ve annesi onlara yem kırmayı öğrettiğinde başka kafese ayırabilirsin.

benim kuşlarım 2 aylık oldu anne baba dövmeye başlayınca ayırdım ben ama anne baba sorun cıkartana kadar yavrular yuvaya girip uyuyorlardı ve aynı zamanda yumurtalarda vardı yuvada...

Diğer iki yavru 24-25 günlük ense ve kanat altı tüyleri tam anlamı ile oluşmadu sorun oluşur diye düşünüyorum sizce?

Geri