Karadeniz Pet

Yavrulardan sonra yuva değişimi

Mustafa23

Paylaşımcı Üye
Arkadaşlar 2 yavrum var, biri 9 biri 7 günlük yuvam çok küçük erkek ile dişi aynı anda giremiyor bile, dişi kuşta talaş vb. Hic bisey kabul etmedi yuvaya, sizce degisip yeni bir yuva taksam sorun olurmu ?

Dişi kuş evcil olmasına rağmen çok sorunlu , bundan önce yuva degistigim için kafesin ortasına yumurtlayıp yumurtaları kırdı, şuan yavrulara bakmamazlık yapmasından korkuyorum, ama yinede degismeyi deneyecem, baktım beslemiyo eskiyi takarım tekrar

Son düzenleme:
Dişi kuş evcil olmasına rağmen çok sorunlu , bundan önce yuva degistigim için kafesin ortasına yumurtlayıp yumurtaları kırdı, şuan yavrulara bakmamazlık yapmasından korkuyorum, ama yinede degismeyi deneyecem, baktım beslemiyo eskiyi takarım tekrar
Siz merak etmeyin onlar aynı anda girmez girersede çıkar bırakın bi yavrular büyüsün sonra yuvadan atlasın sonra değiştirin yumurta yapmasın izin vermeyin yapsada alin bir yerde saklayın ama şu an aynı durum benim.basima geldi yavruları yeni yuvaya koydum ne dişi ne erkek yuvaya girdi yavruları besledi eski yuvayı taktım hemen girdiler beslediler yavrular yuvadan atlayacak seviyeye geldi ikinci yuvalı koydum diğerini söktüm sonra yavrunun biri oraya girdi dişi erkek gene gitmedi genede ben dal darı koydum yavru içerde ac kalmasın diye şimdi iki yavruda yerde ama dişi erkek yuva girişini kemiriyor yani bence ellemeyin yuva min resmini paylaşırmısınız birde bakalım gercekden ne kadar kucuk

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Benimde kafam cok karışık korkuyorum beslememesinden önceki yuvalara yapmadigini birakmadi çünkü, disi cikmadigi icin şuan bu şekilde yuvanın içi, ve kapagıda farklı, kemirmekten kapak kalmadı ortada mecbur sert kemiremeyecegi türden kapak yapıp taktım

Ekli dosyalar

• P_20180403_233952.jpg
    P_20180403_233952.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 55
Son düzenleme:
İkisi aynı anda giriyo ne yazık ki ve yavrular ezilecek diye korkuyorum, yavrularda büyüyo buraya nasıl sıgacaklar

İkisi aynı anda giriyo ne yazık ki ve yavrular ezilecek diye korkuyorum, yavrularda büyüyo buraya nasıl sıgacaklar
Girerse de onlar ezmez zaten yavrular biraz büyümüş o yüzden köşelere sinerler yavrular biraz daha büyüsün bence o zaman değiştirin baktınız girmedi o zaman eskisini takarsınız beslerse yenide durur

Şuan tedavi sürecindeler, tedaviden sonra deneyecm

Biri 10 diğeri 8 günlük. Dişi yuvaya hicbisey kabul etmedigi icin bayagi kirli

Ekli dosyalar

• P_20180404_171559.jpg
    P_20180404_171559.jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 54
Öncelikle maşallah 8 günlük d3digin çarpık bacak büyük ihtimal önlemini al bu arada tuvaliga sakın elleme şu an iç ölçüleri al ona gore 2 cm kalında tabana oturacak kadar bir tahta kestir ortasını kenarlara doğru oy folluk gibi sonra yavruları koy içine amano yavru çarpık bacak dikkat et

Evet besliyolar maşallah, Altta kaliyo devamli o yuzden olabilirmi napmam lazim

Internette yazın ordan öğrenin ayrıntılı olarak

Yavru her zeminde böyle bacaklar açık mi duruyor öncelikle eğer böyle ise hemen mudahele edin

İlk tecrubem yavru konusunda, o yüzden yavrulari elime dahi alamiyorum annede isiriyo hemen kontrol edemiyorum yuvadan alıp herhangi bi yere birakip kontrol edeyimmi

Devamlı diğerinin altında kalıyo, sirt üstü dönsede açiklik var

Yavruyu halı benzeri kaygan olmayan bir zemine koy videosunu çek. Çarpık gibi gelmedi bana.

Geri