petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yavrularım daha büyümeden kuşlarım çiftleşmeye başladı

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve byz tarafından 18 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

1. byz

byz Member

Beğenileri:
    2
    Yavrular henüz 1 aylık ama kuşlarım çiftleşiyor ne yapmalıyım ? Ayırmak aklıma geldi ama ayırmak istemiyorum yokmu başka çözümü ?

2. muhabbet_kuşu755

Beğenileri:
    0
    belki çiftleşmiyorlardır üst üste çıkmışlardır ama yinede fotoğraf atın

3. Resul OZYAMAN

Resul OZYAMAN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9
    kuşlar yeme düşmedimi daha 1 ay lık olmuşlar yeme düştülerse kafesten ayırın ayırmazsanız saten anne baba yuvadan atacaktır.

4. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Ciftlesmislerdir. Istersen yuvaligi kapat ve yaptigi yumurtayi al. Erkekle disiyi de ayir. Ama istemiyorsan birak devam etsinler. Ust uste 2 kez kulucka iyi bakarsan zorlanmaz.

5. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    273
    Yumurtaları alıp kuşların yeni bir kuluçka geçirmesini önleyebilirsiniz.

6. murataydın

murataydın New Member

Beğenileri:
    0
    Benim ciftde ayni 32. Gunde ilk yumurta 33 gunde 2 .yumurta geldi . Ayirdim ben mama veriyom yemde kiriyolar ne olur ne olmaz diye kabuksuz yemde veriyorum

7. ilyasanka

ilyasanka New Member

Beğenileri:
    0
    Daha ne olsun olamsı gerekende o ilk ayvrular hazır olmaay yakınken 2 kulucka hazırlıgana girer dişi ikinci kuluckaya devam zaten bir kaç gün içinde yavrular yem kırmaya baslar dişide yuvalıkda yeni yumrutalarına yatar sanslısın bence devam etsinler 2 kez kulucka geçirmesi olur iyi bak yeeter sonra yuvalgıı al dinlensinler

8. Korhan KARAOREN

Korhan KARAOREN Active Member

Beğenileri:
    55
    Benim bir ciftim; yavrulari yuvaliktan atlar atlamaz yeniden ciftlesti.
    Yavrular kafesin tabaninda yem kirmayi ogrendiler. Gecici olarak tabana yakin bir yere bir tunek taktim, boylelikle yavrular tunekte dengeli durmayi da ogrendiler. Kafesin ust taraflarina tirmanip, anne babanin durdugu tuneklere ulastiklarinda kafesten aldim.

Sayfayı Paylaş