Karadeniz Pet

Yavrularım daha büyümeden kuşlarım çiftleşmeye başladı

byz

Meraklı Üye
Yavrular henüz 1 aylık ama kuşlarım çiftleşiyor ne yapmalıyım ? Ayırmak aklıma geldi ama ayırmak istemiyorum yokmu başka çözümü ?

kuşlar yeme düşmedimi daha 1 ay lık olmuşlar yeme düştülerse kafesten ayırın ayırmazsanız saten anne baba yuvadan atacaktır.

Ciftlesmislerdir. Istersen yuvaligi kapat ve yaptigi yumurtayi al. Erkekle disiyi de ayir. Ama istemiyorsan birak devam etsinler. Ust uste 2 kez kulucka iyi bakarsan zorlanmaz.

Yumurtaları alıp kuşların yeni bir kuluçka geçirmesini önleyebilirsiniz.

Benim ciftde ayni 32. Gunde ilk yumurta 33 gunde 2 .yumurta geldi . Ayirdim ben mama veriyom yemde kiriyolar ne olur ne olmaz diye kabuksuz yemde veriyorum

Daha ne olsun olamsı gerekende o ilk ayvrular hazır olmaay yakınken 2 kulucka hazırlıgana girer dişi ikinci kuluckaya devam zaten bir kaç gün içinde yavrular yem kırmaya baslar dişide yuvalıkda yeni yumrutalarına yatar sanslısın bence devam etsinler 2 kez kulucka geçirmesi olur iyi bak yeeter sonra yuvalgıı al dinlensinler

Benim bir ciftim; yavrulari yuvaliktan atlar atlamaz yeniden ciftlesti.
Yavrular kafesin tabaninda yem kirmayi ogrendiler. Gecici olarak tabana yakin bir yere bir tunek taktim, boylelikle yavrular tunekte dengeli durmayi da ogrendiler. Kafesin ust taraflarina tirmanip, anne babanin durdugu tuneklere ulastiklarinda kafesten aldim.

Geri